Андрій Купцов: "На сьогоднішній день команда готова на 70 %"
^

Андрій Купцов: "На сьогоднішній день команда готова на 70 %"

385
Андрій Купцов: "На сьогоднішній день команда готова на 70 %"
Фото - sport-express.ua

На старті другої частини першості на запитання прес-служби клубу дав відповіді головний тренер ПФК «Олександрія» Андрій Купцов.

- Андрію Сергійовичу, для кожного тренера мабуть одним із самих складних етапів роботи з командою є навчально-тренувальний збір. Чи всі завдання сплановані Вами були реалізовані?

- Керівництво клубу створило всі необхідні умови для проведення навчально-тренувальних зборів. Я хочу подякувати президенту клубу С.А. Кузьменку за те, що він з розумінням поставився до організації цього непростого процесу. На цьому етапі турецьке узбережжя є найбільш прийнятним місцем для реалізації цих завдань. Якість футбольних полів, клімат, харчування, проживання, можливість проведення спарингів дозволило нам якісно підготуватися до 2-ї частини першості. Такі умови на моє глибоке переконання дадуть той позитивний результат, який ми маємо намір реалізувати в офіційних матчах.

- Одна з найважливіших складових підготовки футболістів є функціональна готовність. Задоволенні Ви фізичною готовністю командою?

- Якщо сказати , що ми готові на всі 100 відсотків – то це буде неправильно. Жодна з команд не форсує фізичну готовність на старті тому, що непередбачений спад, з якого потім важко виходити. Тому я вважаю, що на сьогоднішній день команда на 70 % готова функціонально.

- Важливим фактором є психологічна підготовка. Як Ви вирішуєте це завдання?

- Звичайно важко перебувати за межами держави більше місяця без прямих контактів з близькими , рідними, друзями, але нам вдалося так побудувати психолого-педагогічну програму, що збори пройшли на одному диханні і я задоволений, що ми забезпечили в колективі дружні взаємини , хороший мікроклімат та бійцівський дух. Я і мої помічники були для гравців не як керівники, а як друзі і колеги по цеху. Що разу придумуючи нові психологічні прийоми ми зберегли атмосферу розкутості та взаємодовіри. І я переконаний в тому, що якщо ми зуміємо зберегти такий мікроклімат, то ми створимо позитивне підґрунтя емоційно-вольової сфери і в офіційних матчах. Дуже приємно, що нам в цьому процесі допомогали лідери команди: Андрій Запорожан, В’ячеслав Шевченко, Євген Пічкур, Сергій Мотуз, Дмитро Назаренко, Руслан Зарубін.

- Серед старожилів команди Ви назвали і імена дебютантів команди. Скажіть, як всі новачки вписались в загальний футбольний ансамбль?

- Я залишився задоволений роботою всіх новачків і в підтвердження цьому є факт підписання контрактів з усіма футболістами, яких ми запросили в команду в зимове міжсезоння. Але саме офіційні матчі стануть для них тим лакмусовим папірцем, який засвідчить їхню професійну пригодність. Вони добре зарекомендували себе в контрольних зустрічах на зборах, але офіційні матчі це зовсім інша річ.

- Який результат дали теоретичні заняття?

- Як ніколи на цих тренувальних зборах ми велику увагу приділяли теоретичним заняттям, які переносились в нові тактичні побудови та наші тренерські концепції. Ми моделювали і в контрольних матчах ту взаємодію в ланках , яка знадобиться нам в офіційних матчах першості. І такі заняття призвели до того , що в нашій грі з’явилась певна солідність. Ми впевніше регулювали темп гри, ми стали більш холоднокровними, розкутими, а найголовніше результативними в завершальній стадії атак, а гравці атакувальної ланки Юрій Коломоєць, В’ячеслав Шевченко, Сергій Мотуз, Віталій Грицук провели в ворота наших спаринг-партнерів по 3-4 м’ячи.

- Це вказує на те, що в проведених матчах ми були сильнішими за наших суперників, чи суперники були слабко мотивовані?

- Кожен футбольний колектив на зборах ставить перед собою найрізноманітніші цілі. Наші завдання полягали в тому, щоб в кожному контрольному матчі здобувати максимальний результат – перемогу.

Приємно, що в період максимального фізичного навантаження (ранкові тренування і контрольний матч) наші футболісти в спарингах показували результативну гру і здобували перемоги.

- Календар другої частини першості досить складний. На ці матчі розробляється спеціальний план?

- Ми стартуємо проти традиційно не зручного суперника «Кримтеплиці» з Молодіжного. Будемо ламати неприємну для нас статистику. Тим більше нас несамовито будуть підтримувати біля ста наших прихильників. Ми вивчаємо тактику гри нашого суперника і будемо намагатися реалізувати всі наші напрацювання, яку заклали в період проведення навчально-тренувальних зборів. Переконаний, що в матчі 23-го туру в Олександрії нас підтримають найпалкіші шанувальники команди і разом ми зможемо реваншуватись за прикру поразку в Севастополі, розуміємо, що головний конкурент на підвищення в класі ФК «Севастополь» вже сьогодні укомплектований під Прем’єр лігу, але обіцяю, що легкої прогулянки лідеру першості в Олександрії не буде.

- На Вашу думку так званий «весняний футбол» буде притаманний представникам першої ліги і Вашій комаді зокрема?

- Матчі, які проходять після певного етапу підготовки складаються дуже непросто. Великий емоційний тягар лягає на плечі команди та тренерського штабу. Підвищений рівень відповідальності за результат, гіперактивність футболістів, збуджена поведінка вболівальників – всі ці фактори позначаються на грі команди і часто-густо на її результаті. І цим треба перехворіти , як весняною астенією. Дуже хочеться , щоб той настрій, ті напрацювання і здобутки, які ми відпрацювали на зборах як найшвидше реалізувались в офіційних матчах першості.

- Вимогливий олександрійський вболівальник чесно кажучи занудьгував за великим футболом. Ваші побажання для них…

- Я хотів би подякувати олександрійським шанувальникам футболу за те , що вони вірою і правдою , витримкою та розумінням підтримують нас, покладають на нас свої надії. Хочу завірити вас шановні вболівальники, що ми зробимо все необхідне для того , щоб не розчарувати вас.

Оцените
Поделитесь
gorilla

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме