FootBoom ⚽ Турниры Украинские Первая лига В'ячеслав Піднебенний: "Наступного сезону функціонери ставитимуть серйозні завдання"
^

В'ячеслав Піднебенний: "Наступного сезону функціонери ставитимуть серйозні завдання"

1459

Новачок «Полтави» — про прощання з Краматорськом, можливі варіанти продовження кар’єри та амбіції Близнюка.

— В’ячеславе, для початку розкажіть, чому вирішили залишити «Авангард»?

— Вирішив піти з попереднього клубу, тому що не бачив свого майбутнього та, найголовніше, прогресу в цій команді. Це було головною причиною.

— Чи краматорський ФК мав бажання залишити вас — лідера команди?

— Так, ніхто не хотів, аби я йшов. Слава Богу, що керівництво пішло мені назустріч. Тому розпрощалися нормально, я би навіть сказав, по-дружньому.

— Зміна наставника впродовж сезону якимось чином уплинула на таке рішення?

— Думаю, що ні. У мене й до цього було чітке прагнення змінити колектив. До того ж, коли ще був гравцем «машинобудівників», отримав пропозицію з Полтави.

— Інших варіантів більше не було?

— Отримував інші запрошення, проте не бачу сенсу говорити про це. Поїхати за кордон? Ні, в мене не було пропозицій «із-за бугра», лише від українських команд. На жаль, стосується це лише колективів, котрі виступають у першій лізі, а з прем’єр-ліги ніхто зі мною не зв’язувався.

— Чому прийняли пропозицію саме ФК «Полтава»?

— По-перше, в мене тут виступає чимало знайомих і друзів. По-друге, знаю, що наступного сезону функціонери ставитимуть серйозні завдання. «Полтава» — амбіційний клуб, який стрімко розвивається. Теж саме можу сказати про тренерський штаб на чолі з Близнюком. Наскільки зрозумів, Ілля Владиславович, як і я, не збирається все життя скніти в першій лізі.

— Умови, що запропонували полтавці, вплинули на ваше рішення?

— Ні, про фінансові умови попередньо ми не розмовляли. Коли їхав до Полтави, навіть не знав, який мені запропонують контракт. Відтак можу вас переконати, що сюди їхав, аби грати у футбол, а не заради великих грошей. Хоча, визнаю, що умовами, створеними мені клубом, я задоволений.

— Запрошував до команди особисто Близнюк?

— Ні, все по-іншому вирішилося. На мого агента ще раніше вийшли представники «зелено-чорних», а потім, коли припинив співпрацю з краматорцями, вже мав нагоду поспілкуватися з Іллею Владиславовичем напряму та обговорити свою роль у новому клубі.

— Перехід до полтавського колективу маєте за підвищення в кар’єрі?

— Однозначно! Не потрібно зважати на те, що «Полтава» нині перебуває на 12 сходинці та розташувалася навіть нижче «Авангарду». Цей перехід — нова сходинка для мене, а головне — вища, ніж попередня.

— Як пройшла зустріч із новими партнерами?

— Чудово все сталося. Ставлення з боку нових колег і тренерів мені до вподоби. Також подобається, що зараз тут зібралася молода команда: гравців старше 1988 року народження складно знайти. Лише Кондратюка можу згадати з-поміж старших. Відтак зібралася хороша команда, котра, помітно, об’єднана спільною метою.

— Чи допомогло адаптуватися, що взимку ви стали не єдиним новачком «Полтави»?

— Та ні. Я ж говорив, у «Полтаві» чимало моїх знайомих, із якими виступав пліч-о-пліч: із Насибуліним, Шавріним і Чеботаєм грав ще разом за «Шахтар». Також є низка виконавців, із якими перетинались у збірних різних вікових груп.

— Як вам збори з новою командою?

— Одразу скажу, що дане зібрання суттєво відрізняється від попередніх. Мені до вподоби методи роботи Іллі Близнюка, відтак цікаво працювати на тренуваннях. Хоча не можу сказати, що все так легко: збори завжди складно відбуваються. Особливо спочатку, коли акцент робився на фізичні навантаження. Зараз же, коли приїхали до Криму, на базу «Кримтеплиці», сподіваюся, що нас очікуватимуть більше ігрових управ і роботи з м’ячами. Також додам, що головний тренер багато часу приділяє тактиці: переглянули чимало відео побудови інших команд. Загалом, багато інформації отримують гравці, це має нам допомогти в подальшому.

— Вас використовують на звичній позиції — у центрі півзахисту?

— Не завжди. У нас уже було чотири спаринги — із «Сумами», з «Наф­товиком-Укрнафтою», дуб­лями «Дніпра» та «Ворскли». Грав не лише у центрі (опорного та під нападником), а й на лівому фланзі. Уважаю, що для футболіста найголовніше — грати, а на якій позиції — вже вирішувати тренеру. У мене немає вподобань: брати участь у захисті чи атакувальних діях команди.

— Чи можете сказати, наскільки «Полтава» готова вже до поновлення чемпіонату?

— Ще рано говорити про пов­ну готовність команди. У відсотках не відповім, але скажу, що на хвилин 60 матчу, в активному темпі, нас уже вистачає.

— Мети перед командою вже оголосили, чи до цього повернемося ближче до весни?

— Ще ні. Але самі подивіться: полтавський ФК нині перебуває на 12 сходинці. Кожен член колективу розуміє, що це — не наше місце. Зараз усі разом працюємо над тим, щоби навесні покращити результати клубу. Потрібно в кожному матчі виходили на поле лише з думками про перемогу. Тим паче, що відрив од четвертого місця всього п’ять очок.

— Якщо вже знайомі з можливостями полтавської команди, то поділіться думками, на які місця готові претендувати цього сезону?

— Думаю, що цього розіграшу першої ліги нам реально посісти шосте-восьме місце. Щодо подальших виступів і командного потенціалу — поговоріть із нашим тренером.

— Сподіваєтеся, що ви зможете регулярно виходити у стартовій 11-ці, як у попередніх командах?

— Зрозуміло, якщо прийшов до нового колективу, то не просто розраховувати миттєво на місце в основі. Попередні заслуги у сучасному футболі ніхто не враховує. За будь-яких обставин готовий щодня доводити, що приїхав сюди не відсиджуватися на лавці.

— Для вас це вже п’ятий колектив. Які у вас наміри: досягти максимуму з «Полтавою» чи діждатися кращого місця роботи?

— Зараз складно відповісти на це питання… Звичайно, було би класно, якби за сезон-другий вийшли з полтавцями до прем’єр-ліги — це би був ідеальний сценарій моєї подальшої кар’єри. Утім, усе може статися.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме

Статьи

Все статьи
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения