Сергій Макаров: "ПФК "Суми", незважаючи на чутки та негатив навколо клубу, продовжує виступати"
^

Сергій Макаров: "ПФК "Суми", незважаючи на чутки та негатив навколо клубу, продовжує виступати"

639
Сергій Макаров: "ПФК "Суми", незважаючи на чутки та негатив навколо клубу, продовжує виступати"
Фото - ПФЛ

Президент ПФЛ Сергій Макаров у ексклюзивному інтерв'ю програмі "Україна футбольна" поділився своїми враженнями від першого кола у Першій лізі, розповів про формат змагань у Другій лізі, а також прокоментував можливість розширення Прем'єр-Ліги до 16 команд.

- Сергію Дмитровичу, позаду перше коло у Першій лізі. Чи згодні ви з думкою фахівців, які вважають, що зараз найцікавіший турнір за останні сезони?

- Дійсно, за останні роки у нас один з найбільш конкурентоспроможних та цікавих чемпіонатів у Першій лізі. Звісно, початок сезону нам дещо зіпсував форс-мажор зі зняттям "Кобри" зі змагань, але в цілому турнір захоплює всіх вболівальників та спеціалістів.

- Чого було більше: негативу чи позитиву?

- На жаль, сезон у нас розпочався з негативу, адже готувалися грати з 18 учасниками у Першій лізі. Але президент ФК "Полтава" розпустив клуб, тому вимушені були відпускати у Прем'єр-Лігу "Чорноморець". Також не стартував в сезоні ФК "Сталь", а на початку турніру зі змагань знявся ФК "Кобра".

Все інше можна віднести до позитиву, якого дуже багато. Приємно радують нас новачки Першої ліги СК "Дніпро-1" та "Металіст 1925". "Волинь" пройшла період перебудування і лучани повертаються на свій високий рівень, "Оболонь-Бровар" прогресує. У нас у цьому сезоні дуже рівний та цікавий турнір.

Читайте также: Первая лига. 16-й тур. "Днепр-1" возвращает себе первую строчку

- Яка ситуація на даний момент з ПФК "Суми"? Сумчани грають у Охтирці, у ЗМІ говорять, що команда може знятися після зими. Такі ж невтішні справи зараз у "Зірки", яка здобула свої єдині залікові пункти, сенсаційно перемігши "Інгулець".

- Якщо говорити про ФК "Зірка", то ми були готові до таких слабких виступів команди. Кропивницький клуб, також як і "Волинь" минулого сезону, після вильоту з Прем'єр-Ліги зараз повністю перебудовується.

ПФК "Суми", незважаючи на чутки та негатив навколо клубу, продовжує виступати, набирати залікові пункти. Дійсно, вони змушені були тимчасово переїхати в Охтирку. Клуб точно дограє до зими і сподіваюся, що в період зимової паузи сумчани зможуть знайти фінансування та мотивацію продовжувати свої виступи у Першій лізі.

- Неабияка інтрига спостерігається також у змаганнях Другої ліги. Лідери постійно змінюються і це відбувається ледь не кожного туру. Чотири команди пройшли до 1/8 фіналу Кубку України. Напевно, ви задоволені Другою лігою?

- Цього сезону Друга ліга, як і Перша, нас радує. У кожній групі є п'ять-шість претендентів на призові місця. Змагання дуже цікаві та непередбачувані. У мене лише позитивні враження на даний момент.

Читайте также: Первая лига. 16-й тур. Анонс матчей

- Минулого сезону змагання у Другій лізі проводилися у три кола. Який формат буде у цьому чемпіонаті? Чого можна очікувати у календарі третього кола та що у ньому стане найцікавішим?

Зараз у Другій лізі команди розділені на дві групи по десять учасників у кожній. Якщо грати у два кола, в сезоні буде замало матчів, а якщо в чотири кола – навпаки, забагато. Тому вирішили, що формат змагань у три кола є найбільш оптимальним. Зараз команди дограють перші два кола, останній матч другого кола відбудеться навесні. Після цього учасники змагань зіграють третє коло, під час якого перші п'ять команд у турнірній таблиці проведуть на один домашній матч більше. Це своєрідний бонус для найкращих клубів за підсумками двох кіл. Очікуємо, що навесні, як і в минулих сезонах, у нас буде цікава боротьба, інтрига. Сподіваємося, що протягом зими клуби стануть лише сильнішими та навесні покажуть все, на що вони здатні.

- Зараз тривають обговорення щодо розширення Прем'єр-Ліги до 16 команд. Яка позиція ПФЛ у цьому питанні?

- Відзначу, що у Регламентах Прем'єр-Ліги та ПФЛ передбачений випадок розширення Прем'єр-Ліги до 16 команд. Дискусія з цього приводу проходила ще влітку. На даний момент у нас є п'ять-шість претендентів на підвищення у класі. Знаємо, що СК "Дніпро-1", "Металіст 1925", "Волинь" , "Оболонь-Бровар" представляють великі міста, у цих клубів розвинена інфраструктура.

На мою думку, до цих клубів не повинно виникнути питань у плані атестації. Також у нас є "Інгулець" та "Колос", які теж прагнуть грати у Прем'єр-Лізі. Ці команди з невеликих населених пунктів. "Інгулець" ще влітку почав будувати стадіон, який відповідатиме вимогам Прем'єр-Ліги, а "Колос" у листопаді розпочинає модернізацію своєї домашньої арени. Наприкінці сезону ці клуби мають бути повністю готовими до підвищення у класі в плані інфраструктури.

Відтак рішення – за загальними зборами Прем'єр-Ліги та Виконкомом ФФУ. Зрозуміло, що необхідно все ретельно прорахувати, вирішити, який формат змагань для Прем'єр-Ліги стане більш комерційно вигідним. Також важливо зрозуміти, який формат сподобається трансляторам, спонсорам, глядачам. Вважаю, що необхідно провести широке та відкрите обговорення цього питання і потім вже приймати виважене рішення.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме