Андрій Тлумак: "Підписання Дениса Кожанова було моєю ініціативою"
^

Андрій Тлумак: "Підписання Дениса Кожанова було моєю ініціативою"

731
Андрій Тлумак: "Підписання Дениса Кожанова було моєю ініціативою"
fcvolyn.net

Головний тренер "Волині" Андрій Тлумак поділився враженнями від нової роботи та розповів про плани на майбутнє.

- Андрій Богданович, як вам Луцьк, чи вже вдалося як слід познайомилися з базою клубу, тренерами, персоналом?

- Звичайно, ми вже зі всім ознайомилися, адже Луцьк я знав ще до приїзду, оскільки тут живе мій кум Тарас Кабанов – відомий не лише у Луцьку, а й в Україні футболіст, тому постійно їздив до нього в гості. Коли ми підписали контракт, то мене ознайомили з базою, з персоналом – це дуже хороші та теплі люди, тому я думаю, що все буде добре.

- Розкажіть, як взагалі виник варіант з "Волинню". Чи мали ще якісь пропозиції?

- Напевно, в кожного тренера та футболіста є якісь конкретні та поверхневі пропозиції. Зі мною зв’язався Валентин Іванович (Валентин Кошельник – спортивний директор ФК "Волинь", - ВН), запропонував мені приїхати на зустріч, тож я приїхав, і ми поговорили. Далі було кілька днів паузи, коли він вивчав мою доповідь, а вже після того прийняв рішення.

- Ви багато років віддали львівським "Карпатам", які є принциповим суперником для "Волині". Чи немає переживань з приводу того, що луцькі вболівальники негативно поставляться до вашого приходу в клуб?

- Скажемо так, для мене ніколи не було протистояння між "Волинню" та "Карпатами". Можливо, у вболівальників є свої моменти, але, знаючи, що в країні АТО, всі вболівальники об’єдналися, і сьогодні між ними немає війни, тому я приїхав сюди робити історію "Волині", хочеться допомогти, оскільки команда повинна грати в Прем’єр лізі. Я знаю, як палко підтримують місцеві вболівальники, адже не один раз грав у Луцьку, а також чув підтримку "Волині" у Львові, тому вони заслуговують мати команду у Прем’єр лізі, і я робитиму все для того, щоб допомогти місту, команді та вболівальникам бути у найвищому дивізіоні.

- Який матч між "Карпатами" та "Волинню" вам як гравцю запам’ятався найбільше?

- Є один матч, який стоїть особняком. Коли ми грали у Львові, то гравець "Волині" отримав дуже серйозну травму, і, по-моєму, він закінчив грати в футбол. Це негативний момент, але чомусь це мені запам’яталося найбільше. Для футболістів головне здоров’я, завдяки якому вони можуть прогресувати, а коли отримують травму… тому було дуже шкода.

Читайте также: Андрій Тлумак: "Волинь – регіон, який заслуговує мати команду у вищій лізі"

- На вашому представлені говорилося, що команда проведе два тренувальні збори, однак з місцем другого ще не визначилися. Чи вдалося це вже зробити?

- Поки не визначилися, адже ще моніторимо. Представники клубу мають поїхати на самі бази та оглянути їх. Також не останню роль грає цінова політика. Є різні моменти, але, я думаю, що до 20 червня ми визначимося. Поки йдуть пошуки закордоном.

- Яку роботу запланували виконати на зборах?

- Ви знаєте, я працює за принципом трьох мікроциклів: перший мікроцикл – це витривалість, де ми маємо зробити великий об’єм бігової роботи, другий цикл – швидкісно-силовий – буде боротьба та стрибки, третій – це буде чиста швидкість, і ми будемо підходити до матчів чемпіонату, збавляючи навантаження.

- Можливо, назвете деяких спаринг-партнерів?

- Наразі ведуться переговори, але вже домовилися про два матчі, які відбудуться у Луцьку, а щодо зборів, то потрібно визначитися, де їх будемо проводити, а тоді моніторити суперників.

- Як відомо, під час однієї з прес-конфернцій у минулому сезоні екс-тренер "Волині" Віктор Богатир зауважив, що не брав би до команди деяких гравців до початку чемпіонату, тож чи варто очікувати, що команду покине багато футболістів?

- Давайте ми дійдемо до часу, коли ми зберемося та поговоримо. Звичайно, з деякими гравцями ми будемо прощатися, дякувати їм за роботу, адже будь-яка робота має бути оцінена. В мене є своя концепція гри, під яку мені потрібні гравці, котрі її виконуватимуть.

Читайте также: Офіційно: Андрій Тлумак - головний тренер "Волині"

- Чому вирішили попрощатися із Скобловим – це була ваша ініціатива чи бажання самого гравця?

- Чесно, я не знаю чия це була ініціатива, адже з ним я не розмовляв.

- Чи ви берете участь у селекційні роботі, зокрема у запрошенні гравців, чи цим займається виключно Валентин Іванович?

- Ми постійно на контакті з Валентином Івановичем, спілкуємося, моніторимо через знайомих, адже я така людина, що мені потрібно зібрати інформацію, зокрема відеонарізки, поспілкуватися з друзями футболіста, оскільки важливу роль відіграє характер гравця, як він поводить себе в колективі. В командному виді спорту колектив завжди відіграє велику роль. Якщо в команді не все гаразд, то якими б не були футболісти, вони не дадуть результату.

- На представленні ви говорили, що маєте контакти з певними футболістами. На які саме позиції плануєте підписати нових гравців?

- Сьогодні лише воротарська позиція нас влаштовує, а все решта – ми дивимося, адже хочемо підсилити кожну ланку, починаючи від захисту і закінчуючи нападом. Це не означає, що ми будемо брати 50 людей, але в кожну лінію по 1-2 гравця ми б хотіли мати.

- "Волинь" вже підписала Дениса Кожанова – його запрошення було вашою ініціативою?

- Так, підписання Дениса Кожанова було моєю ініціативою. Це дуже кваліфікований гравець, який грав у Лізі Європи і проходив шлях від Першої ліги до Прем’єр ліги, тому я хочу мати саме таких гравців - які вміють вигравати та боротися за результат, адже футболісти, які вміють боротися за виліт, нам не потрібні.

- В деяких ЗМІ звучала інформація, що "Волинь" цікавиться Тарасом Михаликом. Можете це підтвердити чи спростувати?

- Таким гравцем не можна не цікавитися, оскільки він сам родом з Волині. Звичайно, що він цікавий, як футболіст, але зараз ми ще нічого не можемо говорити про нього і він сам не може говорити, оскільки Тарас є гравцем московського "Локомотива", який виграв чемпіонат Росії та гратиме у Лізі чемпіонів, тому сьогодні це лише розмови, а таким гравцем, як Михалик, думаю, вся Україна цікавиться.

Читайте также: Первая лига 2017-2018. Сборная сезона по версии FootBoom

- В команді були травмовані Ярослав Кінаш та Владислав Кравченко. Чи вони вже відновилися після травм?

- Я вже з ними говорив. Кінаш має починати з нами, ми будемо дивитися його на зборі, а Кравченко має приїхати 25 червня.

- Ви –молодий наставник, для якого робота у "Волині" – це перший досвід роботи головним тренером з дорослою командою. Наскільки для вас важлива думка помічників у прийнятті рішень?

- Якби мені була неважлива думка помічників, то, напевно, вони б сюди не їхали. Звичайно, бувають такі моменти, що я чогось не помічаю, а якщо я знаю, що за моїм плечем хороші спеціалісти, які підстрахують та підкажуть, то і робота з командою стає легшою.

- Знаю, що перед командою стоять високі завдання, зокрема вихід до Прем’єр ліги, але чи будете ви залучати до ігор основи молодь, адже ви маєте чималий досвід роботи саме з молодіжними командами?

- Звичайно, ми будемо слідкувати за молодими футболістами. Тим більше, що на сьогоднішній день є молодий футболіст Климець, за яким ми будемо дивитися. Він може грати як за U-19, так і за дорослу, тому було б добре, аби існувала можливість зробити одну заявку, а якщо ні, то будемо думати чи заявляти його за U-19, чи за дорослу команду.

Читайте также: Первая лига. Сезон-2017/18: юбилейные матчи и голы

- На прес-конференції ви говорили, що ваше бачення футболу – це атакувальний агресивний стиль. Ви підбиратиме гравців під власне бачення, чи все ж будете підлаштовуватися під футболістів і їхні ігрові якості?

- Ми стараємося підбирати гравців. Звичайно, ми не можемо зараз сказати на 100%, як воно буде, тому що хочемо взяти таких футболістів, які нам допоможуть. На будь-кого ми не будемо звертати увагу.

- Давайте трішки відійдемо від розмови про "Волинь". Буквально нещодавно Україну сколихнула тема договірних матчів, було названо багато корупційних схем. На вашу думку, чи очиститься український футбол від цього?

- Якщо ви слідкували за моєю роботою в "Карпатах", то маєте бути в курсі, що в"Карпатах" U-19 ми виявили людей, які цим займаються, – про це показували сюжети у різних футбольних програмах. Правоохоронні органи затримали людей, які давали гроші безпосередньо нашим футболістам. Це все розслідування з моєї ініціативи було сплановано клубом. Завдяки службі охорони ми все зробили за дуже короткий період часу. Тому, я вважаю, якщо дійсно схочуть позбутися від договірних матчів, то це можна зробити дуже легко і швидко.

- Чи отримали пропозиції "злити" матч, будучи гравцем чи тренером?

- Ні, адже мені пощастило, що в той період часу, коли я грав, не було букмекерських кантор, тому я радий, що не потрапляв у такі матчі.

- Напередодні Чемпіонат світу з футболу у Росії багато українських експертів висловлювали думки варто чи не варто дивитися цей турнір. Чи будете ви сам спостерігати за чемпіонатом?

- Скажу чесно, що буду дивитися, оскільки я працюю в футболі і хочу рости, а де взяти знання, як не на таких турнірах? Тому я дивлюся не з точки зору вболівальника. Тепер будь-який футбольний матч я дивлюся з точки зору спеціаліста, оскільки мене не цікавить, в яких буцах грає футболіст чи який гол він забив. Насамперед, я дивлюсь, як він переміщається по полю, куди віддає передачу, якою ногою приймає м’яч, які йдуть перебудови, тактичні схеми команд – мені більше ось це цікаво, а чи це гратиме Росія, чи Єгипет, то мені не дуже цікаво. Мені цікаво, як гратиме "Волинь".

- Якщо не секрет, за кого вболіватимете?

- Я буду вболівати за Аргентину, але там є низка хороших команд… мені Німеччина завжди подобалася, але, напевно, прийшов час, коли потрібно вигравати комусь іншому.

Оцените
Поделитесь
Источник:

Оставить комментарий на форуме Обновить