Главная Украинские Первая лига "Десна" вирушила на тижневий збір до Білорусі
^

"Десна" вирушила на тижневий збір до Білорусі

483
"Десна" вирушила на тижневий збір до Білорусі

Сьогодні "Десна" вирушила на Білорусь. Саме тут, у місті Рєчиця, що у 58 кілометрах від обласного центру – Гомеля, команда проведе тижневий збір. Це пов’язано з тим, що в результаті зняття із змагань тернопільської "Ниви", деснянці опинилися у черговому турі "поза грою".

Вранішнє тренування – у Чернігові. Вечірнє – в Рєчиці

Мета збору, як зазначив виконавчий директор клубу Ігор Ушарук, полягає, в тому, щоб перед гостьовим матчем з кіровоградською "Зіркою", лідером першолігівських перегонів, зберегти ігровий тонус. На чолі з тренерським штабом на збір виїхали усі дев’ятнадцять заявлених на сьогодні за "Десну" гравців. А ще — троє ймовірних новачків.

Ігор Ушарук також повідомив, що команда провела вранішнє тренування у Чернігові, а вечірнє, після поселення у Рєчиці, має відбутися уже в цьому білоруському місті. Два тренування намічено на суботу. А у неділю буде проведено раніше анонсовану товариську зустріч з першоліговим "Гомельжелдортрансом". Попередньо було домовлено, що команди поміряються силами на полі з натуральним покриттям, тому гра відбудеться на рєчицькому стадіоні "Центральний".

Як зазначив виконавчий директор, ще один спаринг може бути зіграним уже наступного дня — 4 квітня. Цього разу деснянці поміряються силами з ще одним першолігівцем — "Хіміком" із Світлогорська, який є незмінним учасником усіх футбольних чемпіонатів сучасної Білорусі.

Познайомимося з "Гомельжелдортрансом" —

А що ж являє собою "Гомельжелдортранс"? Ця футбольна команда була створена у 2008 році. Через рік вона дебютувала у другій лізі чемпіонату Білорусі, посівши серед вісімнадцяти команд сьоме місце. Потім щороку потроху просувалася уперед. І, зрештою, у сезоні - 2013 здійснила вирішальний ривок, підвищившись у класі. У першій лізі «залізничники» починали з одинадцятої турнірної сходинки, а торік замкнули верхню частину турнірної таблиці.

Готуючись до цьогорічної першості (а чемпіонат у Білорусі проходить за старою системою «весна – осінь»), тренерський штаб значною мірою орієнтувався і на спаринги з вищими за рангом суперниками. Відтак "Гомельжелдортранс" зіграв у другій половині березня з трьома командами елітного дивізіону — могильовським "Дніпром", бобруйською "Білшиною" та мікашевицьким "Гранітом".

І ось тепер — "Десна". Українська ж перша ліга, стверджують фахівці, "крутіша" за аналогічну білоруську.

Здобували "Кубок Полісся"

Сам за себе говорить той факт, що востаннє деснянці грали у Білорусі півтора десятка літ тому. Як відомо, відстань від Чернігова до Гомеля менша, ніж від Чернігова до Києва. Але визначальним тут, звісно, є те, що названі обласні центри в радянські часи представляли сусідні союзні республіки, а тепер – незалежні держави. Втім, футбольні контакти між ними були започатковані ще у тридцяті роки минулого століття. У містах над Десною і Сожем періодично відбувалися товариські зустрічі.

Одна з них, у січні 1961-го на засніженому полі центрального гомельського стадіону, виявилася особливою тим, що наша команда уперше зіграла під назвою "Десна". А в офіційних поєдинках у радянські часи (клас Б, друга група класу А, друга всесоюзна ліга) суперниками деснянців, крім гомельчан, були футболісти з Бреста, Вітебська, Могильова та Гродно.

Що ж стосуються новітньої історії, то у ній зафіксовано: у лютому 2001-го "Десна", суперниками якої були білоруські вищолігівці, виграла у Пінську "Кубок Полісся". Ініціював цю поїздку тодішній головний тренер команди Юрій Грузнов. Він очолював команду у 1990-2004 і 1999-2002 роках, а в проміжку між цим плідно попрацював у Білорусі. Виводив в елітний дивізіон чемпіонату МПКЦ (Мозир) і ФК "Гомель", у фінал кубка країни — "Бєлшину" (Бобруйськ).

Треба відзначити, що в район Пінська весна, як правило, приходить дещо раніше, і вже у другій половині лютого футбольне поле стає придатним для гри. Тож наступного року деснянці знову виступали у розіграші "Кубка Полісся" і посіли друге місце. А змінився головний тренер – змінилися і плани передсезонної підготовки.

Втім, недарма кажуть: новим буває і давно забуте старе.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме
Лента новостей
05 апреля