Главная Украинские Первая лига Досвід ПФЛ: ФК "Зірка" Кіровоград
^

Досвід ПФЛ: ФК "Зірка" Кіровоград

1436
Досвід ПФЛ: ФК "Зірка" Кіровоград
Фото - ПФЛ

Прес-служба ПФЛ розповідає про передовий досвід клубного будівництва та особливі успіхи в підготовці інфраструктури.

Серед клубів Професіональної футбольної ліги чимало є власниками дуже непоганої інфраструктури – навіть за найвищими мірками. А особливо відрадно, що навіть у наші непрості часи знаходяться клуби, які розвивають свої стадіони, бази, тренувальні поля. В рамках 20-річчя ПФЛ України, святкування якого заплановано на травень ц.р., продовжуємо розповідати про тих, хто досяг успіху в цьому плані і може бути взірцем навіть для клубів УПЛ. Сьогодні поведемо мову про кіровоградську «Зірку» – одного з найдавніших клубів ПФЛ, котрий є лідером першої ліги й так званим «зимовим чемпіоном» (посів перше місце перед зимовим антрактом).

Масштабний проект

Ще не так давно далеко не все було в порядку з інфраструктурою кіровоградського клубу. На газон центрального міського стадіону жалілися не лише гості, а й гравці команди-господаря, а тренувального високоякісного поля у клубу не було. Належало також удосконалити умови для проживання команди, поліпшити навчально-тренувальні можливості й звести майданчик зі штучним покриттям. Словом, роботи було дуже багато. І не всім вірилося, що у найближчі роки зміниться щось в обласному центрі над Інгулом.

Утім, все змінилося восени 2013 року. Максим Березкін, президент ФК «Зірка», поставив амбітне завдання – у швидкі терміни реконструювати стадіон, перетворивши його на сучасний спорткомплекс. Промислова група компаній «Креатив» вклала у реконструкцію 50 млн. грн. Закипіла робота. Презентували масштабний проект оновленої арени, намічено план робіт. 21 жовтня 2013 року було закладено пам’ятну капсулу, яка ознаменувала початок реконструкції.

Досвід ПФЛ: ФК "Зірка" Кіровоград - изображение 1

Два принципи

Від самого початку за основу взято два принципи. По-перше, стадіон має відповідати вимогам Прем’єр-ліги України. По-друге, він повинен зберегти свою мультифункціональність. У часи, коли стало модно зводити арени суто футбольні, у Кіровограді вирішили створити належні умови для різних видів спорту. Збережено бігові доріжки, комплекс «снарядів» для легкої атлетики (щоб мати можливість приймати не лише всеукраїнські, а й міжнародні змагання). Всі роботи було намічено завершити до початку літа наступного року.

Першим важливим завданням для будівничих було підготувати якісне ігрове поле. І це було найскладніше завдання, адже всі, причетні до футболу, знають, як важко виплекати якісний газон. Нове поле отримало удосконалену систему дренажу, підігрів футбольного поля, а також якісне трав’яне покриття. Що дуже важливо для професіональних футболістів, на верхньому полі спорткомплексу було облаштовано й високоякісне тренувальне поле зі штучним покриттям, яке дозволило тренуватися в будь-яку погоду.

Найкращі враження

Реконструкція торкнулася багато чого. Нове сучасне табло, яскраве освітлення на 1400 люкс, адмінприміщення, конференц-зал… Поки «Зірка» приймала суперників в Головківці Олександрійського району, на її стадіоні велися величезні роботи.

Час для такої масштабної реконструкції, як здавалося зі сторони, був вибраний далеко не оптимальний – фінансова й політична криза в нашій країні, а затим і бойові дії на сході зупинили багато амбітних проектів. Але не у цьому випадку. Стадіон «Зірка» після оновлення був введений в експлуатацію і вже скоро прийняв великі змагання. Всеукраїнський легкоатлетичний чемпіонат, перша ліга, Кубок України – усі ці турніри організовувалися на високому рівні й вразили навіть досвідчених учасників, котрі бачили й найкращі світові спортивні заходи. Лише чого вартує легкоатлетичне ядро, яке отримало сертифікат на проведення практично всіх видів міжнародних змагань.

Досвід ПФЛ: ФК "Зірка" Кіровоград - изображение 2

Плани "Зірки"

А 23 серпня 2014 року 12890 глядачів стали свідками матчу Кубка України між «Зіркою» та київським «Динамо». Зірки команди Сергія Реброва – Гусєв і Кравець, Ленс і Беланда, Рибалка і Драґовичступили на кіровоградський газон. Досвідчений гранд вітчизняного футболу взяв своє – «Зірка» поступилася з рахунком 1:3. Але цей матч надовго запам’ятався місцевим любителям футболу, а перемоги киян в чемпіонаті й кубку того сезону підтвердили, що справді славний суперник побував у скромному обласному центрі.

Нині багатофункціональний спортивний комплекс «Зірка» вміщує 13 305 глядачів. Тут можна проводити не лише футбольні змагання, а й легкоатлетичні – біг, стрибки з жердиною, стрибки у висоту, метання списа, молота та ядра… Ця арена готова приймати найкращі клуби країни, як готується до цього й команда «Зірка», перед якою поставлені максимальні завдання у першоліговому чемпіонаті. Тому приємно відзначити той прогрес у клубному будівництві, якого було досягнуто. Звичайно, у кіровоградців ще багато планів і зупинятися вони не збираються. І це дуже важливо, що клуб замислюється не лише про вихід у найвищу лігу, а про справжнє підвищення в класі.

Оцените
Поделитесь
Источник: ПФЛ

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме
Лента новостей
02 апреля