Главная Украинские Favbet Лига Артем Федецький: "Хто такий Смалійчук і хто такий Коломойський?"
^

Артем Федецький: "Хто такий Смалійчук і хто такий Коломойський?"

3620

Артем Федецький: "Хто такий Смалійчук і хто такий Коломойський?"
Фото - Денис Руденко, Footboom

За останні декілька тижнів львівські "Карпати" стали чи не найголовнішим ньюзмейкером в українському медіапросторі. Вся країна слідкувала за тим, як футболісти львівського клубу спочатку хворіли на коронавірус, потім відбували самоізоляцію, а вилікувавшись - вигулькнули на мить, неначе з тіні, зігравши одну гру у чемпіонаті зі "Львовом", і знову провалилися у темне провалля.

Додайте до цього смішну гру на публіку з нестачею грошей на виїздні поєдинки, тролінг "Руха" і здається, що все було весело, комічно і просто. Проте за дві неявки на матчі Favbet Ліги КДК УАФ виключив "Карпати" зі змагань УПЛ.

FootBoom звернувся за коментарем до колишнього гравця "левів" Артема Федецького, який двічі захищав кольори "зелено-білих" (2009—2012 і 2017—2019), а також був капітаном команди.

- Як сприйняли новину щодо виключення "Карпат" з УПЛ?

- До цього все давно йшло. Мені зовсім незрозуміла стратегія керівництва клубу в особі Смалійчука. Нічого тут дивного немає. Це було питання часу. Думаю, що у Львові з'явиться нова команда, яка, можливо, буде називатися "Галичина", "Карпати 1963", або "Карпати-1". На жаль, справжніх "Карпат" вже не буде. У мене таке відчуття.

- Хто винен у бідах "левів"?

- Ми знаємо маленьку частинку того, що знають співвласники "Карпат" Димінський і Коломойський. Наразі замість Димінського Смалійчук, але впевнений, що це та сама контора. По суті, нічого в клубі не змінилося. Важко сказати, хто більше винен. Ми бачимо тільки вершину айсберга.

Після відходу Кононова у "Карпатах" почалися потроху відбуватися незрозумілі речі. Скільки років команду мучили, добивали і нарешті замордували. Можливо, існують якісь домовленості між співвласниками клубу про які відомо лише їм.

Чесно - немає слів. Найголовніше - це вболівальники, люди, які творили історію "Карпат": здобули Кубок, коли Кульчицький був капітаном. Тому, взяти і знищити всю історію, просто перегорнути сторінку - це неправильно. Не можна нехтувати людськими долями і любов'ю десятків тисяч уболівальників до рідного клубу. Навіщо таке робити?

Видно, що у керівництва "зелено-білих" зовсім інші плани і задачі. У справжніх фанатів, які переживають за команду, з любов'ю до неї відносяться - навіть нічого не запитали.

Артем Федецький: "Хто такий Смалійчук і хто такий Коломойський?" - изображение 1

- Рокіровка Димінського на Смалійчука - фікція?

- Більше ніж упевнений, що так воно і є. Петро Петрович передав Смалійчуку права і зараз він рахується на папері співвласником "Карпат". Чув, що був серйозний інвестор, який хотів купити клуб. Біля місяця, можливо, трішки більше велися перемовини. Якийсь львівський бізнесмен хотів придбати "Карпати", їх фінансувати, але йому не дали того зробити.

Думаю, що "зелено-білі" цікаві не одній заможній людині, які готові вкладати фінанси у розвиток клубу та Академію.

В пресі говорять про борги у 5 мільйонів євро. Мені смішно про це чути. За таку невелику заборгованість потопити клуб із такою історією із величезною армією шанувальників! Але маємо те, що маємо. Від сумного фінішу нікуди не дітися. Якщо фанати будуть поотестувати, або висловлювати свої думки - це, на жаль, нікого не цікавить.

- Навіщо Димінський зробив Смалійчука на папері співвласником "Карпат"?

- Напевно, між ними існують певні домовленості. Але те, що Димінський передав "Карпати" Смалійчуку - те саме, що переклав клуб з однієї руки в іншу. Я багато років знаходився у структурі "левів", знаю, що там відбувається, як там все працює. Тому, вважаю, що у клубі нічого не змінилося.

- "Карпати" спочатку говорили, що у них немає грошей для поїздки у "Маріуполь", а потім пропонували клубам Першої ліги по 500-600 тисяч гривень за перемогу над "Рухом". Виходить, що вони дурили всю Україну?

- Ну звісно! А що вони робили? Звичайно, "Карпати" дурили людей, пудрили їм мізки. А як може бути по іншому? Коли Смалійчук винен преміальні, коли я ще виступав за команду. Не пам'ятаю точно, за який сезон. Гравцям обіцяли: якщо "зелено-білі" збережуть прописку у Прем'єр-лізі, то гравці отримають фінансову винагороду. Смалійчук до сих пір винен футболістам 2,5 мільйони гривень. Але ж як обіцяв: "Я все заплачу, ви все отримаєте". До сих пір віддає.

Він каже, що кожній команді Першої ліги буде платити по 600 тисяч гривень, а в цей час "Карпати" знімаються з чемпіонату бо немає грошей на виїзд... Щось тут явно не клеїться.

Знаючи президента "Руху" Козловського, він звичайно хотів їм допомогти. Хтось сприймає це як піар з його боку, але людина висловила бажання дати свої гроші, принаймні хотіла виграти час: для керівництва "Карпат" і вболівальників. Щоб "леви" дограли чемпіонат. Вже далі життя б показало, як воно має бути.

Особисто розмовляв із Козловським. Він дійсно любить цей клуб. Адже "Карпати" - візитна картка міста Лева. Проте люди його слова не сприймають і перекручують в інше русло. Це дитячий садочок. Потім пропонують преміальні клубам Першої ліги. Хоча, нічого поганого в цьому не бачу, коли третя сторона фінансує команду суперника.

Але коли одна команда знаходиться далеко внизу, вона на грані зникнення, а їй пропонують допомогу, то в критичній ситуації потрібно брати. А вони малюють якусь іншу незрозумілу схему...

- "Карпати" у наступному сезоні хочуть виступати у Першій лізі. Як ви до цього ставитеся?

- Вони самі вирішують де будуть грати? Як отримають атестат та пройдуть ліцензування? Якщо вони не отримають відповідний документ, то не зможуть грати навіть у Другій лізі. "Зелено-білі" думають: ми сьогодні не будемо грати в УПЛ, зекономимо гроші і підемо у Першу лігу. Почекайте! Є регламент, де все чітко прописано. Є певні правила, які повинні виконуватися. Це ж не парк культури, а професійний спорт. Мало, що "Карпати" самі собі придумали.

Завтра, наприклад, воскресне "Темп" (Шепетівка) і скаже: "Ми знову хочемо бути командою. Давайте зайдемо у Прем'єр-лігу". Ну це ж бардак... Звичайно ж, "Карпати" не мають права брати участь у Першій лізі.

Як вони будуть грати у другому по силі українському дивізіоні без атестату? Мені дивно. Може у них свої правила, чи внесуть зміни у регламент. Можливо, з боку Смалійчука будуть певні пропозиції. Він же любитель видумувати різні схеми. Нам потрібно чекати і спостерігати, що йому наступного разу в голову стрільне.

Артем Федецький: "Хто такий Смалійчук і хто такий Коломойський?" - изображение 2

- Чому один із співвласників "Карпат" Коломойський не хоче сідати за стіл перемовин зі Смалійчуком?

- А з ким йому спілкуватися? З паном Олегом? Був би я на місті Коломойського, то не бачив би сенсу з цією людиною говорити. З нею нема про що розмовляти. Смалійчук - це особа, яка не тримає свого слова, зверхньо відноситься до футболістів і персоналу. Цій людині я б ніколи не довірився. Те що він задумав, це незрозуміла схема, авантюра.

В моєму розумінні розвиток "Карпат" потрібно у першу чергу починати з Академії. Вона начебто є, але начебто її нема. Ось чому потрібно починати з дитячого футболу. Команда хоч і виключена з УПЛ, але вона ще існує. Там чимало є своїх вихованців. Вони пройшли Академію від початку і до кінця.

Хто такий Смалійчук і хто такий Коломойський? Чи пан Олег думає, що Ігор Валерійович все покине і поїде з ним на зустріч? Мені здається, він трішки перегинає палицю. Ось для мене зовсім не дивно, чому Коломойський ігнорує Смалійчука. Якщо він хоче, то нехай іде на телебачення на дебати, але там він буде спілкуватися сам із собою. Ні одному його слову я б не вірив.

- Ви двічі виступали у "Карпатах". Хоч раз бачили Коломойського на базі?

- Ігоря Валерійовича бачив один раз після фіналу Ліги Європи у Варшаві, коли виступав у "Дніпрі". Тоді мав з ним невеличку розмову. А в "Карпатах" його ні разу не бачив.

Артем Федецький: "Хто такий Смалійчук і хто такий Коломойський?" - изображение 3

- Якщо, наприклад, через певний час з'явиться умовний клуб "Карпати 1963" як бути вболівальникам?

- Через це пройшли фанати "Дніпра", коли цей клуб зникнув і фактично на його місці з'явивися "Дніпро-1".

Давайте візьмемо "Рух". Президент Козловський взяв команду з області, провів через Другу і Першу ліги і зараз вона бореться за вихід в УПЛ. Колектив хоч і молодий, але у нього вже є своя історія. Він розвивається, прогресує, будується Академія. Це бомба. Пишеться історія.

Що стосується "Карпат", то клуб хочуть втопити і зробити на його базі таку саму команду тільки з іншою назвою. Але вона буде вигладати, як "Дніпро-1". Колектив розміщується на базі того історичного, крутого і шаленого "Дніпра", який канув у Лету.

Вболівальники зниклої команди борються з керівництвом міста, щоб відродити легандарний клуб. Справжні фанати були з командою до кінця. Навіть тоді, коли вона догравала в аматорах. На матчі їздило по 800-1000 людей. Ви представляєте який був ажіотаж?

Зрозуміло, що вболівальникам "Карпат" дуже важко. Особисто знайомий з багатьма фанатами, які не перше десятиліття підтримують команду. І їм відпустити ту славну історію і прийняти якусь нову - вони так не зроблять. Просто переключитися на умовні "Карпати 1963" - нереально, це самообман.

Якщо мене запитати, як я сприймаю "Дніпро-1"? До цієї команди у мене немає ніяких почуттів. Цей новостворений клуб мені незрозумілий. Як його створили і чому - зовсім не цікаво. Так само буде з "Карпатами". Навіть якщо львів'яни припинять своє існування, то залишаться у серці кожної людини з Кульчицьким, Кононовим та багатьма іншими легендарними постатями... Ось це справжні "Карпати".

А якщо з'явиться щось нове... Як казав Смалійчук: це потопити і почати все спочатку. Це слова людини, яка хоче розвивати клуб. Тобто, наплювати на всіх: на уболівальників, місто, людей. Розпочати все з нуля? Так навіщо береш "Карпати"? Створи окрему команду. Наприклад, умовну "Галичину-Львів".

Ось коли було б у Львові чотири команди: "Рух", "Карпати", "Львів" і Галичина-Львів" - бомба! Розвивай новий клуб, менеджмент, стратегію, розширюй фанатську базу. Будь ласка! Навіщо топити те що вже є, а на базі старої команди створювати нову? Для чого? Історію потрібно берегти. А в нашій країні люди до неї по-іншому відносяться.

Артем Федецький: "Хто такий Смалійчук і хто такий Коломойський?" - изображение 4

- Уявімо, що завтра з'являться "Карпати 1963". Що очікує клуб з таким керівництвом?

- Нічого хорошого. Новостворена команда мені буде абсолютно нецікавою. Тим більше з такими управлінцями. Там буде буде один президент Смалійчук, який буде розробляти якусь стратегію розвитку. Це його право. Нехай команда розвивається. Нема питань. Так само як і мені, більшості уболівальників на новий клуб буде байдуже.

Якщо "Карпати" зникнуть, то хтось, можливо, буде підтримувати "Рух" Козловського. Видно, що людина хоче розвивати у Львові футбол, будувати своє дітище. Ми бачимо, яка будується Академія.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь

Статьи

Все статьи
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения