FootBoom ⚽ Украинские Наши за границей Руслан Любарський: "Потроху починаю забувати рідну мову"
^

Руслан Любарський: "Потроху починаю забувати рідну мову"

1547
Руслан Любарський: "Потроху починаю забувати рідну мову"

Екс-півзахисник запорізького «Металурга» розповів про своє життя та кар’єру у Словацькій республіці.

В Україні Руслан Любарський насамперед відомий своїми виступами в запорізькому «Металурзі», кольори якого захищав упродовж чотирьох сезонів. Однак найбільш славетні його часи пройшли у словацькому «Кошице» та ізраїльському «Маккабі» із Нетанії. У 2008 році український півзахисник переїхав до Словаччини виступати за друголігівський «Гуменне», в якому нині є граючим тренером. Кореспондет «УФ» зустрів нашого легіонера на церемонії нагородження премії «Голеадор», на якій він перебував у якості номінанта, адже за свою кар’єру йому вдалося поцілити у ворота суперників сто сім разів.

— Пане Руслане, ви вже достатньо давно мешкаєте у Словаччині, звідки дізналися про премію «Голеадор»?

— Мені зателефонував Олександр Гливинський (прес-аташе збірної України. — Р. К.), який, власне, й повідомив про цю премію та запросив приїхати на вручення. Я, у свою чергу, запрошення сприйняв з радістю, адже, чесно кажучи, навіть не очікував, що увійшов до числа кращих форвардів України. Відразу зібрався й прилетів до Києва. Заодно ще й близьких відвідав, адже в мене у столиці живе рідна сестра, відтак дуже радий повернутися на Батьківщину.

— А ви самі здогадувалися, що забили більше ста м’ячів?

— У принципі, здогадувався, що лік моїх забитих м’ячів перевалив за сотню, однак точно не рахував, тому не був упевнений.

— Наразі ви обіймаєте посаду граючого тренера в команді другої ліги Словаччини «Гуменне». Як почуваєтеся в новому для себе амплуа?

— Ви знаєте, з одного боку — це плюс, а з іншого — мінус. Наче ще й футболіст, проте одночасно вже й наставник. Скажу, що непросто поєднувати дві професії, але потроху звикаю до цього, намагаюся поступово осягнути усі тонкощі тренерської діяльності й у той же час допомогти команді на футбольному полі. Виходить з перемінним успіхом (посміхається).

— На врученні премії «Голеадор» вам випала можливість зустрітися з колегами, товаришами. Тож які відчуття вас захоплювали?

— Звичайно, мені дуже приємно бути серед своїх знайомих, з якими разом грав. Також зустрів хлопців старших, за грою яких я ще в юності по телевізору спостерігав, вони були для мене взірцем. Тому перебувати тут та ще й отримати нагороду — почесно.

— Чемпіонат Словаччини чимось схожий на українську прем’єр-лігу?

— Важко мені зараз проводити якісь аналогії, адже на сьогоднішній день я працюю в другій лізі, до вищого дивізіону практично не маю ніякого відношення. Тому дати якусь оцінку мені складно.

— А підготовка молодих футболістів у цих двох країнах серйозно відрізняється?

— Що стосується виховання молоді, то вона практично нічим не відрізняється. Наразі глобалізаційні процеси настільки поглинули світ, що тепер усі тренери підлаштовуються під певні міжнародні стандарти. Погляньте хоча б на словацьку збірну, яка доволі непогано виступила на останньому чемпіонаті світу в ПАР, вийшовши до чвертьфіналу змагань. Як на мене, у Словаччині більше роблять ставку на дисципліну та тактичний вишкіл футболістів.

— Судячи з вашої невиразної вимови, здається, що ви трохи підзабули рідну мову?

— Ви маєте рацію. Я дійсно потроху починаю забувати рідну мову, адже понад 20 років перебуваю за межами України. Коли випадає нагода, буває, заїжджаю до Києва. А так практично увесь час проводжу у Словаччині, де також разом зі мною й моя сім’я.

— Відомо, що у вас двоє дітей. Скільки їм років та чим займаються?

— Син у мене вже дорослий, йому вісімнадцять років, а доньці три. Хлопець навчається, закінчив місцеву школу.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме

Статьи

Все статьи
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения