Сергій Ковалець:"Деякі моменти треба підтягувати вже зараз"
^

Сергій Ковалець:"Деякі моменти треба підтягувати вже зараз"

398

Сергій Ковалець:"Деякі моменти треба підтягувати вже зараз"
Фото - Анна Барко, FootBoom.com

В рамках триденного збору, що проходить з 10-го по 13 серпня, молодіжна збірна України провела товариський матч з Динамо-2 (4:2). Після поєдинку головний тренер синьо-жовтих Сергій Ковалець, як завжди, приділив увагу журналістам.

- В першу чергу хочу подякувати Динамо-2 за можливість провести цей спаринг, — сказав Ковалець. — Матч вийшов інтенсивним та цікавим для всіх, а головне — інформативним для тренерського штабу. Також дуже приємно, що наша команда грає "з іскрою", у хлопців є справжні емоції. Ми хочемо, щоб футболісти в першу чергу отримували задоволення від гри, щоб вони почували себе добре на всі сто відсотків. В такому випадку, сподіваюсь, їм ніщо не завадить показувати свої кращі якості в усіх матчах, добуваючи результат і радість вболівальникам.

- Як балансуєте між поняттями «отримувати задоволення від гри» та «добувати результат»? Адже, наприклад, на тій же Олімпіаді в першу чергу ціниться саме результат...

- Недавно я прочитав інтерв’ю Хаві, коли він ішов з Барселони. Іспанець казав: "Зараз всі боряться лише за результат. Ми ж в Барселоні в першу чергу хочемо отримувати задоволення від робочого процесу та від самого футболу. Якщо є це, результат приходить сам собою". Я на 100 відсотків згоден з цим твердженням. Коли буде хороша організація гри і правильний позитивний настрій, що приносить гравцям задоволення, тоді буде і результат.

Читайте также: Сергей Ковалец: в иностранных клубах молодые украинцы получают бесценный опыт

- Зараз до вашого колективу знову влилася група нових футболістів, що раніше грала в збірній України U-20. Особисто ви вже маєте якісь нариси тої команди, що буде починати відбір до Євро-2017?

- Звичайно, певній "замальовки" вже є. Ми хочемо залучати гравців, які мають досвід виступів на молодіжних чемпіонатах світу та Європи. Тому зараз багато спілкуємось і з Олександром Петраковим (екс-тренер збірної України U-20. — прим. М.С.), і з Олександром Головко (тренер юніорської збірної України U-19. — прим. М.С.), щоб краще визначитись у виборі. Фактично, зараз нам треба взяти кращих футболістів з трьох команд і зліпити з них одну.

- Вважаючи, що робити це доводиться за три тижні до старту відбору, трохи лякає можлива відсутність зіграності та взаєморозуміння між гравцями...

- Так, часу залишається мало, і деякі моменти треба підтягувати вже зараз. Але тим цікавіша робота. А певні недоліки в зіграності має компенсувати інтелект футболіста. Якщо гравець мислить правильно, то в нього не буде проблем з командною грою і при обороні, і при атаці.

- В першому таймі проти Динамо ми побачили приблизну основу?

- Скажу так: сьогодні ми побачили команду з 24-х футболістів — це і є молодіжна збірна України. На вересневі матчі в списку 24-х вже можуть опинитися інші гравці, але складають вони одну команду.

- Ви висловлюєте побажання, щоб в цьому циклі також була створена збірна U-20 (або ж, як ще кажуть, друга молодіжна збірна України)?

- Звичайно, наявність такої команди в структурі збірних дуже важлива. Такою збірною стане команда Олександра Головко, яка недавно виступала на ЧЄ для 19-ти річних. Наскільки мені відомо, наш колектив U-20 вже має запрошення у жовтні зіграти два матчі зі збірною Китаю.

- Перед Меморіалом Лобановського ви говорили, що збірній треба покращувати саму якість гри. Три місяці потому вдалося досягти вагомого успіху в цьому питанні?

- Те саме я казав футболістам перед матчем: головне для нас — якість гри і підвищення загальнокомандного рівня. Ми постійно говоримо це хлопцям і різними методами намагаємося покращувати гру. Як це виходить — вже інше питання, але ми поступово йдемо до якісного та динамічного футболу.

Оцените
Поделитесь
Источник:

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме