Главная Украинские Первенство U-19 U-19. "Карпати" – "Металург" (З) 2:0

«КАРПАТИ»: Підківка (Присяжнюк, 90+2), Грисьо, Грось, Дударенко, Єлсуков, Завійський (Вербний, 88), Захарків (Савошко, 57), Маркович, Михайловський (Сениця, 64), Полюганич (Виздрик, 90+2), Яструб (Швед, 77).

«МЕТАЛУРГ» (З): Петриченко, Маляренко, Остапенко (Демідов, 41), Тішкін, Антонюк, Стефурак, Іздебський, Чернявський, Лихобабенко (Катан, 65), Корнєв, Буланий.
.

Попередження: Грисьо, 15, Сениця, 72.

Вилучення: Сениця, 90+3 (друге попередження).

Виходячи на сьогоднішню гру проти запорізького «Металурга», гравці «Карпат» вже знали, що один з їхніх конкурентів у боротьбі за «бронзу», київське «Динамо» у гостях розгромив донецький «Металург». Тож і підопічним Ігоря Йовічевіча в жодному разі не можна було втрачати очки. Втілювати у життя переможний план «зелено-білі» розпочали з перших миттєвостей гри. Зі стартовим свистком арбітра «леви» перейшли на половину поля суперника і одразу дали зрозуміти, що мають намір бути господарями не лише номінальними.

Не забарилися карпатівці і з гостротою у своїх діях. Більше того, вже перший небезпечний момент у володіннях Богдана Петриченка закінчився тим, що 12-му номеру «козаків» довелося діставати круглого із сітки. Сталося це на 5-й хвилині, після стрімкого проходу по флангу лівого захисника нашої команди Олександра Дударенка, який від лицьової лінії виконав простріл по діагоналі назад, а Максим Грисьо низом у дотик, без шансів для голкіпера, довершив справу – 1:0.

Швидкий гол не збив атакувальний порив команди Ігоря Йовічевіча – суперник рідко коли переходив середину поля, зосередившись виключно на обороні своїх воріт. Але небезпечні моменти господарям вдавалося створювати частенько. Зокрема, на 18-й хвилині партнери по центру вивели на очне побачення з воротарем гостей центрфорварда Юрія Захарківа, але переграти Богдана Петриченка нашій «дев’ятці» не вдалося. Аж три моменти в першому таймі мав атакувальний хавбек Тарас Завійський. Однак в першому епізоді після його удару з-за меж карного на виконання у дальню «дев’ятку» м’яч на корнер у красивому затяжному польоті потягнув Богдан Петриченко. У другому моменті Тарас, увірвавшись в карний майданчик, пробив щосили метрів з 14-и, але забракло влучності – круглий пройшов вище поперечки. А в третьому, коли Максим Грисьо вивів нашу «сімку» на забійну позицію з близької відстані, удар ціною травми заблокував захисник «Металурга» Олег Остапенка, якого тренерам гостей довелося після цього замінити.

Незважаючи на солідну перевагу «Карпат», гол Максима Грися так і залишився єдиним у першій 45-хвилинці. Щоправда, на 28-й хвилині Дмитро Полюганич, якого партнери вивели на очне побачення з Богданом Петриченком, зряче перекинув круглого через кіпера і той за мить затріпотів у сітці, але арбітр взяття воріт відмінив – лайнсмен у 13-го номера «зелено-білих» зафіксував офсайд, який багатьом видався сумнівним.

Другий тайм розпочався в тому ж ключі, що пройшов і перший – «Карпати» атакували, а «Металург» тримав оборону. Втім, атаки господарів були позиційними і жодної гостроти у собі не несли. А от контратака гостей на 56-й хвилині ледь не призвела до відновлення рівноваги в рахунку. Партнери розрізною передачею між двома центбеками «Карпат» вивели Дмитра Лихобабенка на Романа Підківку. Останній, вискочивши назустріч «козаку», за межами карного майданчика самовіддано кинувся в ноги суперпнику і грудьми відбив удар. Але на підборі першим був гарвець «Металурга», якого підтримувало двоє партнерів. Кіпер «зелено-білих», опинившись на газоні, вже не міг нічого зробити, але гості надто довго вовтузилися з м’ячем і в підсумку карпатівці, активно вступивши у боротьбу, так і не дозволили їм пробити по воротам, в яких не було голкіпера.

Після цього епізоду гра вирівнялася і глядачі стали свідками, так званого, відкритого футболу. У грі на зустрічних курсах «Карпати» мали не одну нагоду, щоб подвоїти свою перевагу в рахунку, а «Металург» – аби відіграти пропущений у першому таймі м’яч. Ключовий момент стався на 80-й хвилині, коли після прострілу низом Максима Грися з лівого флангу, при перехваті невдало зіграв Богдан Петриченко, який не зафіксував руках м’яча і Тарас Завійський бех жодних перешкод метрів з десяти розстріляв ворота – 2:0.

Другий пропущений м’яч деморалізував підопічних Миколи Сєновалова – у гостей миттю пропала віра в те, що вони можуть добитися позитивного результату. Натомість карпатівці, маючи цілком комфортну перевагу у рахунку, не зупинялися до самого фінального свистка. Більше того, надмірна агресія з деким з них зіграла злий жарт. Бо коли Володимир Савошко і Андрій Маркович могли довести справу до розгрому, але першому на заваді став воротар, а другому неточність, то Володимир Сениця вже в компенсований час примудрився заробити другу жовту картку і в підсумку «Карпати» вдруге поспіль завершували гру у чисельній меншості. Щоправда, сьогодні, на відміну від матчу тижневої давності у Харкові, «зелено-білі» святкували перемогу і тим самим продовжують боротьбу за медалі.