FootBoom ⚽ Украинские Общие новости Валерій Яремченко: "Луческу нічого не потрібно доводити, адже він досяг…"
^

Валерій Яремченко: "Луческу нічого не потрібно доводити, адже він досяг…"

950
Валерій Яремченко: "Луческу нічого не потрібно доводити, адже він досяг…"
Фото - shahta.org

Головний тренер «Шахтаря» 1980–90-х – про новий контракт Луческу.

— Як би ми до Європи не ставилися, але, вважаю, ще є, так би мовити, напівєвропейською країною. Що маю на увазі? Футболісти, які прибувають у вітчизняні клуби з інших країн, роблять це через «не хочу», оскільки усвідомлюють наші умови: сервіс, дороги, кухню, словом, невлаш­тованість, особливо в провінції. Навіть заробляючи великі гроші, вони звертають погляд на Захід…

Мірчі Луческу вдалося змінити ставлення до «Шахтаря» європейської та світової футбольної спільноти. Те, що «гірники» представляли собою десять років тому й нині, велика різниця. Не хочу вихваляти Луческу, просто речі називаю своїми іменами. Й це треба визнати.

Так, кілька років тому був період, коли Луческу міг піти з «Шахтаря». Але, скажіть, кого з тренерів не хочуть звільнити? Наша професія схожа на моду: якщо фахівець «модний», його терплять, ні — розлучаються. Правда, мода швидко змінюється. Інша річ: чи вміють президенти клубів по-справжньому використовувати потенціал тренера й сприяти тому, щоби він розкрився. У нашому випадку треба віддати належне Рінату Ахметову, який приймає успіхи та невдачі на власний рахунок, даючи Луческу працювати.

Румуну вже нічого не потрібно доводити, адже він досяг результатів. Я вважаю, що просто деякі футболісти «Шахтаря» вичерпали себе: дехто заспокоївся, став невмотивований. Прізвища називати не хочу, водночас зрозуміло одне: команда потребує оновлення, зокрема, їй дуже потрібен нападник високого рівня.

Чи здатен Луческу вивести «Шахтар» на інший рівень, увійти з командою для початку в півфінал Ліги чемпіонів, не кажучи вже про завоювання цього трофея? Ну, дуже складне питання… На мій погляд, такі організації, як УЄФА і ФІФА, рідко допускають східноєвропейські команди до свого футбольного пирога. Це — вирок? Ні, ми зможемо спалахнути в Європі, але не надовго. Свого часу це зробили київські динамівці.

Коли почнемо жити за європейськими стандартами, тоді шансів у нас буде більше. Якщо є, наприклад, контракт, то він повинен виконуватися з обох сторін, а не так, як у нас іноді починається: якщо український тренер не досяг якихось успіхів, керівники клубу намагаються відшукати можливість не виконати умови у фінансовому плані.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь

Статьи

Все статьи
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения