Шандор Варга: "У Блохіна такий характер - слухає всіх, але рішення приймає сам"

Шандор Варга: "У Блохіна такий характер - слухає всіх, але рішення приймає сам"

282
Шандор Варга: "У Блохіна такий характер - слухає всіх, але рішення приймає сам"
Фото - sport-express.ua

Футбольний агент Олега Блохіна Шандор Варга розповів , чому Олег Володимирович обрав київське "Динамо", а не збірну України, та чого він прагне досягнути разом із киянами.

- Пане Шандоре, осіннє призначення Олега Блохіна на посаду головного тренера київського "Динамо" було і несподіваним, але водночас доволі очікуваним, адже розмови про те, що саме Олег Володимирович має очолити киян серед уболівальників велися давно. Чи можна говорити, що Блохін віддавна також мріяв працювати у рідному для нього клубу, адже ради цього він пожертвував роботою зі збірною України, в яку вклав немало сил?

- Безперечно, стати тренером "Динамо" - мрія Блохіна. Я це можу тільки підтвердити. Ми співпрацюємо з ним із 2006 року, і весь цей час тема можливої роботи в "Динамо" була особливою для Блохіна. Він завжди говорив про те, що мріє повернутися в рідний клуб, працювати в ньому.

- Однак тренерська посада в "Динамо" означала прощання зі збірною України…

- Звісно, вибір між "Динамо" і збірною був дуже нелегким, доводилося приймати непросте рішення. Про це свідчить і те, що Олег Блохін запропонував продовжити роботу в збірній, але поєднувати її з тренерською кар’єрою в Києві. Він зробив таку пропозицію ФФУ, але федерація відповіла однозначно: такий варіант навіть не розглядається. Тож рішення піти зі збірної було нелегким, але Блохін не міг упустити можливість повернутися в "Динамо", він не міг відмовити своїй же мрії.

- Але робота на два фронти вимагала б подвійної затрати сил і фізичних, і, головне, психологічних. Олега Володимировича не лякала така перспектива?

- Звичайно, що за такого варіанту йшлося б про дуже величезне емоційне навантаження. Так, збірна грає протягом року близько 10 поєдинків, а клуб узагалі біля 80 матчів. Такий графік передбачає просто колосальні затрати сил. Важко сказати, де б Блохіну працювалося краще, але однозначно: робота в клубі цікавіша. Це щоденний творчий процес. Тренер сам обирає собі матеріал – а перед ним усі гравці світу - і сам ліпить з нього бажане. Звісно, творчість є і в роботі зі збірною, але вона не така активна і насичена. Більші в клубі і навантаження, але, думаю, що з Божою поміччю Олег Блохін упорається з цим і не матиме проблем зі здоров’ям.

- Тема здоров’я Олега Володимировича особлива, адже саме через проблеми з ним, він зміг приступити до повноцінної роботи з "Динамо" лише взимку. Що сталося восени з Блохіним, як минув для нього період у лікарні?

- Відверто кажучи я знаю тільки те, що восени з’являлося в пресі, про що офіційно говорили лікарі. Я намагався у ті дні не турбувати Олега Блохіна на зайве – не телефонував, не провідував. Знаю, що тоді він найбільше потребував спокою. Свої побажання якнайшвидше піти на поправку я передавав через дружину Олега Володимировича. Знав, що він знаходиться під опікою добрих лікарів, які прикладають усіх зусиль, щоб поставити його на ноги.

- Вам часто доводилося зустрічати тренерів, гравців, які наскільки емоційно переживають усе, що відбувається на полі, як це є в Олега Блохіна. Адже всі й досі пам’ятають, як через велике хвилювання він не зміг дивитися післяматчеві пенальті в 1/8 фіналу ЧС-2006 між Україною та Швейцарією?

- Насправді таких багато, просто кожен бореться з цим по-своєму. Якось на одному футбольному засіданні топ-тренери навіть ділилися своїм досвідом релаксації після емоційного навантаження – хтось займається риболовлею, хтось бігає кроси. А Фабіо Капелло розповів про період, коли він 8 місяців був без роботи, у результаті чого в нього значно погіршився стан здоров’я. Лікарі ж йому порадили після обстеження: повертайтеся у звичну стресову робочу атмосферу, бо інакше серце не витримає. От такий парадокс. Насправді організм також проходить адаптацію до великих емоцій, стресів і за їх від сутності людина почувається зле. Всі гравці, тренери, які досягнули чогось – емоційні люди, вони глибоко переймаються результатами своєї роботи, просто кожен показує це по-різному. Валерій Васильович Лобановський заспокоював себе похитуючись, сидячи на тренерській лаві, а ще крутив на пальці обручку. Олег Блохін натомість не може всидіти на місці, він потребує перебувати в русі.

- Які завдання він ставить перед собою в "Динамо"?

- Із нагоди 60-річчя Олега Володимировича відбувся невеликий прийом у Києві. На ньому мені також надали слово: я побажав Олегові, щоб нинішнє "Динамо" показувало таку ж гру, як тоді, коли сам Блохін виступав у складі киян. Я ж добре пам’ятаю свій перший матч у великому футболі, для якого довелося летіти зі Львова до Києва. Тоді вдалося потрапити на матч-відповідь між "Динамо" та "Баварією", коли Олег Блохін забив два голи і поставив на коліна кращу на той час команду світу. Тогочасне "Динамо" показувало феноменальну гру! Саме цього сам собі бажає і Блохін. Саме таким є його завдання і цілі – повернути "Динамо" на втрачені орбіти. Це складна задача для здійснення, але по своїй натурі Олег Володимирович – максималіст, відповідно і цілі ставить перед собою дуже серйозні і, щонайменше, спробуває досягнути бажаного.

- Зараз Олег Блохін займається оновленням складу команди, чи звертався він до вам за порадою, на кого з гравців варто звернути увагу?

- Безперечно, цю тему ми обговорювали. Але в Блохіна такий характер, що він слухає всіх, але рішення приймає сам.

Оцените
Поделитесь

Оставить комментарий на форуме Обновить

Букмекер месяца
Рейтинг Букмекеров