Григорій Суркіс: "Для мене таке рішення УЄФА стало сюрпризом"

Григорій Суркіс: "Для мене таке рішення УЄФА стало сюрпризом"

151

Григорій Суркіс: "Для мене таке рішення УЄФА стало сюрпризом"
Фото - Виктор Перегняк

УЄФА вміє робити яскраві події. Щорічний Конгрес також пройшов пафосно і зі смоком. Тут і місце зустрічі – Лондон, і виступ принца Вільяма, і розкішний зал із найвпливовішими людьми світового футболу. Але для журналістів такі події рідко бувають цікавими. Хоча цього разу трапився виняток. На Конгресів в Лондоні відбулась історична подія. Вперше українець став віце-президентом УЄФА. Прийнявши вітання від багатьох людей, Григорій Суркіс, перебуваючи ще в залі засідання, знайшов час поговорити про таку знакову подію.

- Вітаю Вас. Як пройшли вибори?

- Все трапилося процедурно. На Виконкомі були запропоновані кандидатури і за них проголосували. Пан Томпсон, який був віце-президентом багато років, завершив свою діяльність, і я став віце-президентом. Тепер доведеться ще більше працювати аби виправдати ту довіру, яку до моєї персони виявив Виконком і президент.

- Наскільки розширюються Ваші обов’язки, і якій темі Ви приділятимете основну увагу?

- Робота буде вестися в стратегічній раді при президентові в яку входять віце-президенти. Найближчим часом я ознайомлюсь із своїми новими завданнями. Думаю що впораюсь і буду достойно представляти Україну в новій ролі.

- Але шанси на те, що Україні будуть частіше довіряти великі матчі, фінали і турніри, збільшились?

- Посада віце-президента УЄФА зовсім не дає якихось переваг в цьому плані. Але я робив, роблю, і, впевнений, буду і далі робити все можливе, аби український футбол був достойно представлений на світовій арені.

- Ви зараз дуже спокійно говорите про таку серйозну подію. Ви ще до Конгресу знали, що станете віце-президентом?

- Ні, не знав. Для мене це сюрприз.

- Тепер можна подумати і про перспективи стати президентом УЄФА? У Вас серйозний авторитет в цій організації.

- У нас дуже гарний президент, Мішель Платіні. На сьогоднішній день взагалі недоцільно про це говорити. На Конгресі президент сказав, що європейський футбол, перш за все, гарантує фінансову, організаційну, структурну стабільність. Дає можливість передбачити всі ризики. Які важелі впливають на негатив у футбол?. Передусім це расизм. Було прийняте дуже важливе рішення про боротьбу з расизмом. Українській асоціації, як і іншим, зараз треба серйозно задуматись як боротися з такими явищами. Ми маємо на сьогоднішній день приклад київського «Динамо», яке буде наступну домашню гру в євро кубках грати без глядачів. Уперше. Тому треба зробити все, аби таких негативних явищ не було.

- Віце-президент УЄФА може бути і президентом національної Федерації. У Вас є амбіції об’єднати ці посади?

- У мене не має жодних амбіції очолити в майбутньому ФФУ, тому що для мене цей шлях вже пройдений. Сьогодні я переймаюсь тим, що мені подобається. У мене з’явилось більше часу приділяти увагу своїй родині та міжнародній діяльності. Я заборгував своїй родині і хочу повернути ці борги.

- Які ще рішення були прийняті на Конгресі УЄФА?

- На Виконкомі прийняли важливе рішення, що з наступного сезону, переможець Ліги Європи отримує можливість стартувати в Лізі Чемпіонів. Тому тепер деякі країни зможуть мати по п’ять команд в цьому турнірі.

Також прийняте рішення що з сезону 2015 року в Лізі Чемпіонів гарантують собі право потрапляння в груповий турнір не шість країн, а вже дванадцять.

Затверджені і фінансові моменти. УЄФА взагалі з року в рік демонструє позитивний розвиток на фоні фінансової кризи. Така стабільність дає можливість допомагати Федераціям розвивати юнацький і масовий футбол. Це соціальне явище, яке більш важливе, ніж професійний футбол. Це гарантія, що в майбутньому у нас будуть здорові діти.

- Але професійним футболом цікавляться значно більше. Багато людей не розуміє, чому УЄФА не вводить відео повтори. Чи планує УЄФА спробувати цю систему найближчим часом.

- Можливо, повтори колись будуть введені. Але думаю, що не найближчим часом. Сьогодні не має сучасної техніки, яка може в повній мірі гарантувати стовідсоткове взяття воріт, чи визначити точно був офсайд чи ні. Є ще багато питань. Тому сьогодні Виконком УЄФА в повній мірі не висловлює захоплення від цієї ідеї. В цьому питанні я повністю підтримує Мішеля Платіні. Футбольне видовище може втратити свою привабливість.

Зараз у Лондоні ми святкуємо 150 років місцевої Асоціації. Тут народився футбол. І якби кожен раз змінювали правила, наприклад, ввели два м’ячі на полі, чи кожному дали б по м’ячу, то це вже був би не футбол. Не потрібно сьогодні застосовувати техніку, тому що сьогодні вона не може замінити людину. Передусім емоційно. Я не впевнений що техніка гарантує стовідсотковість прийняття рішення. Скільки разів за матч потрібно зупинити гру, щоб перевірити був правий рефері чи ні?

- Але можна просто подивитись телевізійний повтор. Це триватиме кілька секунд.

- Повторюсь, футбол зміниться, якщо такі системи будуть введені.

- На Конгрес також приїхали нові керівники ФФУ, Анатолій Коньков, Анатолій Попов і Сергій Стороженко. Ви з ними зустрічались?

- Безумовно. Зустрічались в кулуарах. Це люди які сьогодні опікуються українським футболом, і я бажаю їм досягти ще більших успіхів. На Конгресі відзначили ще раз, що Євро 2012 пройшов з величезним успіхом. І організаційно і фінансово. Тому у них сьогодні є планка, яку підняли не Суркіс зі своєю командою, а українське суспільство та влада. Але все ще вже історія. Далі потрібно продовжувати розвивати інфраструктуру, тому що сьогодні в Україні багато стадіонів в занедбаному стані, де неможливо надати комфортні умови глядачам. А, можливо, приклади негативної поведінки глядачів саме впливають на це.

- Проведення Євро все таки це ваша заслуга. Після Євро, коли з’явились нові керівники, як Ви оціните їхню роботу зі сторони? Ви побачили якісь зміни в роботі ФФУ?

- Щоб я зараз не говорив, позитивно чи негативно… Давайте про дії нової команди ми спершу почуємо від самої команди. Почуємо це на черговому Конгресі, який, мабуть, відбудеться в вересні. Сьогодні я не хочу давати якихось оцінок, тому що кожна нова влада потребує певного часу, аби в повній мірі переосмислити, що робили попередники, взяти найкраще, і йдучи своїм шляхом зробити все, що було обіцяно.

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: 12
 • Щоб не казали за Суркіса, але він ніколи недозволяє собі воювати через пресу. Та завжди толерантно коментує дії своїх "прихильників"...

  0+ 0- 0
  +-
  13/0303
 • Суркис, где база в Гореничах? Нету? В камеру!

  0+ 0- 0
  +-
  Винни-Пухх
 • Ответ на сообщение Винни-Пухх -

  Суркис, где база в Гореничах? Нету? В камеру!

  Не в камеру, а в карман братьям пошли деньги на базу:)

  0+ 0- 0
  +-
 • Ответ на сообщение Винни-Пухх -

  Суркис, где база в Гореничах? Нету? В камеру!

  В компанії міністра оборони, міністра спорту та премєр міністра каденцій 2002-05 та 2006-07 років))) Як ж нерозуміємо, що було б що - давно б притиснули. а так то уже рік перевіряють і пшик. Але це видно нова мантра.. Свічку тримали?

  0+ 0- 0
  +-
  13/0303
 • Ответ на сообщение 13/0303 -

  В компанії міністра оборони, міністра спорту та премєр міністра каденцій 2002-05 та 2006-07 років))) Як ж нерозуміємо, що було б що - давно б притиснули. а так то уже рік перевіряють і пшик. Але це видно нова мантра.. Свічку тримали?

  Судя по излагаемым подробностям свечку держал ты. А я просто выводы логические делаю: денег сурок взял, а базы нету, значит спизжил деньги. Ну а где должен сидеть вор? Правильно, в тюрьме! И если в одной с сурком камере сядут еще пару чиновников - я буду только рад.

  0+ 0- 0
  +-
  Винни-Пухх
 • Ответ на сообщение Винни-Пухх -

  Судя по излагаемым подробностям свечку держал ты. А я просто выводы логические делаю: денег сурок взял, а базы нету, значит спизжил деньги. Ну а где должен сидеть вор? Правильно, в тюрьме! И если в одной с сурком камере сядут еще пару чиновников - я буду только рад.

  А ти бачив що взяв?Чи нова мантар? Я проти чорно білих ситуацій. Якщо б наша влада хотіла збудувати цю базу - збудували б. Я не сумніваюсь що при розслідуванні інших справ,особливо прихвтизації - його є за що вхопити, але за базу... Навряд, в противному про це кричали б на всіх кутках. А наслідники, як ти мабуть знаєш, тему цю чомусь не поширюють. Бояться? Та ні просто вхопитись нізащо. А якщо хочеться якоїсь нової зацепки за Суркіса - то треба пошукати якусь кращу тему. Щоб важче адептам ГМС було розвіяти міф))) Правда конфлікта інтересів уже нема, тому знайти щось буде важко)))

  0+ 0- 0
  +-
  13/0303
 • Я вижу наличие присутствия отсутствия базы. Строить которую было прямейшей обязанностью сурка. И я не сильно понимаю, причем здесь влада. Да и какая из них? Ведь сурок крал при всех(!!!) президентах Украины, начиная с Леонида Макаровича и заканчивая Хамом. Конфликт интересов вспомнил? Сейчас его действительно нету. Как нету и мегаклюпа среди призеров. Вот так вот, весьма символично: бай-бай Гриша - бай-бай медали. Лишнее доказательство, что интерес все же был. И еще какое-то время будет, потому что сурковые прихвостни так и остались на своих местах, понадобится еще много времени, чтобы наш футбол очистился от этих дегенералов.

  0+ 0- 0
  +-
  Винни-Пухх
 • чисто субъективно, в свете ближайшего решения лозанны, как-то удачно спрятали гришу под защиту уефа, типа если сейчас решение будет в пользу карпат и металла, а не в пользу ффу, то и ответить за вброс будет некому, не то что кого-то обвинить, ибо уефа всегда жестко реагирует на наезды со стороны.

  0+ 0- 0
  +-
  santana
 • База это конечно вопрос, но где уроки футбола в школах, где поля и мячи. Я живу в Харькове рядом с центром. Есть несколько полей, но они платные, сын учится в школе - мячи сами покупаем! А бабла высосали небось немерянно под это дело. А то что некоторые говорят, что Суркис привез, провел, выбил и отстоял евро-2012, то сорри, ребята, но вечные потерпевшие, все было сделано за ваши деньги (налоги). Это все равно, что говорить, мол Сталин победил в Великой Отечественной и т.п. Поверьте эти ребята без 100% выгоды для себя ничего не делают!

  0+ 0- 0
  +-
  Аджоев Гурам
 • Ответ на сообщение Винни-Пухх -

  Я вижу наличие присутствия отсутствия базы. Строить которую было прямейшей обязанностью сурка. И я не сильно понимаю, причем здесь влада. Да и какая из них? Ведь сурок крал при всех(!!!) президентах Украины, начиная с Леонида Макаровича и заканчивая Хамом. Конфликт интересов вспомнил? Сейчас его действительно нету. Как нету и мегаклюпа среди призеров. Вот так вот, весьма символично: бай-бай Гриша - бай-бай медали. Лишнее доказательство, что интерес все же был. И еще какое-то время будет, потому что сурковые прихвостни так и остались на своих местах, понадобится еще много времени, чтобы наш футбол очистился от этих дегенералов.

  Смішно, але спробую відповісти:

  1) Іди попробуй збудуй хоча б халупку на Яворівському полігоні. В кращому випадку просто викинуть, в гіршому довбануть з "Граду". Дійсно не розумієш до чого тут влада?

  2) В Україні за третє місце не дають медалі? Незнав, щось нове. І що таке "мегаклюп" - це машина така чи може новий айфон?))

  3)"Імя сестра,імя" Прохання назвати прихвостнів та де саме вони окопались?))

  Короче ні тину ні городу, одна злоба.

  0+ 0- 0
  +-
  13/0303
 • Ответ на сообщение Аджоев Гурам -

  База это конечно вопрос, но где уроки футбола в школах, где поля и мячи. Я живу в Харькове рядом с центром. Есть несколько полей, но они платные, сын учится в школе - мячи сами покупаем! А бабла высосали небось немерянно под это дело. А то что некоторые говорят, что Суркис привез, провел, выбил и отстоял евро-2012, то сорри, ребята, но вечные потерпевшие, все было сделано за ваши деньги (налоги). Это все равно, что говорить, мол Сталин победил в Великой Отечественной и т.п. Поверьте эти ребята без 100% выгоды для себя ничего не делают!

  А ми от проживаєм в маленькому містечку і поля є (безкоштовні) і мячі минулого березня (2012) отримали - безкоштовно.

  Так Суркіс працював на свій авторитет, але походя,або нехотячи хоч щось зробив. І при ньому хоча б якийсь паритет був у нас, а зараз Карфаген розвалили (правда не повністю, частина команди то просто перемалювалась), а на томісь збудували чисту синьйорію...

  0+ 0- 0
  +-
  13/0303
 • Ответ на сообщение Винни-Пухх -

  Судя по излагаемым подробностям свечку держал ты. А я просто выводы логические делаю: денег сурок взял, а базы нету, значит спизжил деньги. Ну а где должен сидеть вор? Правильно, в тюрьме! И если в одной с сурком камере сядут еще пару чиновников - я буду только рад.

  у тому і Курченко разом з Ахметом ?

  0+ 0- 0
  +-
  mkn
 • Оставить комментарий на форуме Обновить

  Рейтинг Букмекеров