Стюардинг – необхідний атрибут сучасного футболу

Стюардинг – необхідний атрибут сучасного футболу

156
Стюардинг – необхідний атрибут сучасного футболу
Фото - ffu.org.ua

18 квітня у Будинку футболу відбувся тренінг-семінар для організаторів системи безпеки та правопорядку на стадіонах у футбольних клубах Професіональної футбольної ліги України на тему − «Стюардинг у футбольних клубах».

Головною метою проведення навчання визначено необхідність створення на футбольних стадіонах України уніфікованої сервіс-орієнтованої концепції забезпечення безпеки уболівальників та належних умов для футбольного свята. Водночас серед негативних викликів сьогодення актуалізувалися питання протидії та попередження насильства і ксенофобії у спорті.

Урочисте відкриття заходу розпочалося з вітального слова першого віце-президента ФФУ Сергія Стороженка. У своєму вступному слові він, від імені президента Федерації футболу України Анатолія Конькова, привітав учасників тренінгу та експертів, подякував їм за активну позицію, а також побажав подальшої плідної роботи. Після вступної промови, Сергій Михайлович перейшов безпосередньо до теми семінару, наголосивши на тому, що тема стаюардингу надзвичайно актуальна на сьогоднішній день, оскільки сама робота стюардів є головною сервісною ланкою в забезпечені безпеки на стадіонах. Тому до підбору та навчання відповідних людей треба ставитись надзвичайно серйозно. «Основними критеріями відбору стюардів, − зазначив Сергій Стороженко − повинні бути виваженість, професіоналізм, здатність приймати адекватні рішення в кризових ситуаціях, оскільки саме стюард є головною особою, котра забезпечує безпеку та комфорт глядачів на стадіонах під час проведення змагань найвищого рівня».

Виконавчий директор ПФЛ Сергій Макаров також подякував організаторам за професійну підготовку матеріалів, та зазначив, що цей тренінг є другим етапом запровадження стюардингу у футбольних клубах України. Минулого року такий захід проводився для клубів Прем’єр-ліги, а тепер його організовано для представників клубів Професіональної футбольної ліги. Також він відмітив, що надзвичайний поштовх для розвитку стюардингу в Україні дав чемпіонат Європи 2012 року, і тому рішенням ПФЛ було залучити до організації події фахівців-практиків з безпеки та правопорядку, які організовували в минулому році знаковий для України чемпіонат.

Тематичне наповнення заходу базувалося на погодженій з боку УЄФА для футбольних асоціацій Польщі та України Програми підготовки стюардів для стадіонів ЄВРО-2012, яка в свій час розроблялася провідними фахівцями з безпеки Великобританії (Кенні Скотт та Стів Фроздік) на базі стадіону «Еміратс» та Європейської асоціації менеджменту безпеки на стадіонах (ESSMA).

Перший заступник керівника комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Сергій Бухаленков ознайомив учасників з законодавчими та регламентними вимогами щодо системи підготовки стюардів. Також він відзначив, що за час роботи програми в Україні підготовлено близько ста тренерів стюардів.

Партнером заходу виступила група експертів (LLC Scoutmaster) на чолі з Олегом Западнюком та безпосередніми організаторами заходів безпеки на стадіонах ЄВРО-2012 А. Микитівим, О. Красноштаном, Л. Карманюк, І. Чернишовою, В. Гольдіним. Захід відбувся за підтримки регіонального штабу АТЦ при СБ України в м. Києві, зокрема начальника штабу координаційної групи Олександра Колєсніченка. Для зручності роботи, організатори семінару видали всім учасникам Посібник тренера, в якому накопичений весь світовий досвід стюардингу та міститься комплекс рекомендацій стосовно роботи стюардів на стадіонах, концепція етапів запровадження стюардингу в футбольних клубах та інші методичні матеріали.

Організатори наголосили, що даний семінар є лише першим з чотирьох кроків до розвитку системи стюардингу у вітчизняних футбольних клубах.

Крім того, у програмі тренінгу також були представлені різноманітні модулі стосовно роботи стюардів у разі виникнення надзвичайних ситуацій та евакуації вболівальників, надання стюардами першої допомоги, обслуговування ними уболівальників.

теги: ФФУ
Оцените
Поделитесь
Источник:

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров