Юрій Костюк: "Через погоду газони не можуть рости"
^

Юрій Костюк: "Через погоду газони не можуть рости"

529
Юрій Костюк: "Через погоду газони не можуть рости"
Фото - fckarpaty.lviv.ua

Катастрофічні погодні умови, з якими зіткнулася Західна Україна останнім часом, можуть пошкодити футбольні поля. Як запобігти цьому і яка робота ведеться спеціальними департаментами ФК «Карпати» розповів керівник служби обслуговування полів Юрій Костюк.

- Чесно кажучи, в моїй практиці такі природні катаклізми зустрічаються вперше. Було різне – і відміна матчу з «Арсеналом» через сильний снігопад, і червоні м’ячі та розмітка. Але такої весни не пригадаю. У нас полів багато, сезон вже розпочався, усім командам треба тренуватися. У середу свій перший офіційний матч в новому сезоні проведе наша юніорська команда, яка зіграє з «Іллічівцем». Зважаючи на те, що відбувається з погодою, нам вдалося домовитися з Прем’єр-лігою, аби гру провели на штучному полі Академії ФК «Карпати». Вже другий день готуємо територію, вивозимо сніг. Погано, що там лише одна брама, звідки можна його вивозити. А снігу, як ви знаєте, нападало півметра. Але, схоже, що все буде добре – до 10-ої години ранку середи поле підготують повністю.

Щодо «України», то перед сильним снігопадом ми накрили газон. Це була середа, а вже в суботу нам довелося зняти плівки, разом з тонами снігу. Якби ми не встигли ліквідувати увесь сніг за добу, то могли б бути погані наслідки. Плівка не може бути на полі більше 3-4 діб. У такому випадку газон міг би задихнутися. Було тяжко, але ми впоралися: вже в суботу відкрили поле. Звісно, що своїми силами ми б не могли це зробити, тому залучали курсантів МНС. Вони, а також солідна техніка, яка вивозила сніг, нам дуже допомогли. Не обійшлося і без втрат. Через сирість чимало наших людей похворіли. Добре, що була певна футбольна перерва. Ніколай Костов дав гравцям три дні відпочити. У нас же з’явилася нагода прибрати сніг з інших полів. Треба було підготувати тренувальні поля в Брюховичах. А там же клітка, так просто сніг не забереш. Команді треба тренуватися, а полю треба сонце, якого зараз нема.

Ще ми мали підготувати штучне поле в Брюховичах для тренування юніорської команди. Людські ресурси та техніка у нас обмежені, тож знову було дуже важко. Найгірше те, що через погоду газони не можуть рости, їх постійно навантажують то тренування, то лопати, то техніка. Більше того, синоптики обіцяють нову непогоду. В четвер має розпочатися сильний снігопад. І за попередніми даними, кількість опадів буде вищою, аніж минулого тижня. А далі піде мороз. Полям буде неймовірно важко... – підсумував Юрій Костюк.

Оцените
Поделитесь
gorilla

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме