Главная Украинские Общие новости Вадим Костюченко: "Еліт-ліга ДЮФЛУ - це серйозний крок у розвитку дитячо-юнацького футболу України!"
^

Вадим Костюченко: "Еліт-ліга ДЮФЛУ - це серйозний крок у розвитку дитячо-юнацького футболу України!"

1669
Вадим Костюченко: "Еліт-ліга ДЮФЛУ - це серйозний крок у розвитку дитячо-юнацького футболу України!"
Фото - УАФ

Перший віце-президент УАФ Вадим Костюченко розповів про створення Еліт-ліги ДЮФЛУ.

— Ідея створення елітної ліги за ініціативою ДЮФЛУ та провідних клубних академій народилася два роки тому, — нагадав Вадим Костюченко. — Але саме зараз ми підійшли до реалізації цієї задумки. Головне завдання створення Еліт-ліги — підвищити рівень вітчизняних змагань серед дитячо-юнацьких команд. Це, зі свого боку, дасть змогу підвищити рівень підготовки гравців, що, зокрема, викликаються в юнацькі збірні України. Тому ця ідея повністю була підтримана тренерами юнацьких збірних України.

Згодом ми провели консультації з представниками практично всіх потенційних учасників Еліт-лиги і отримали абсолютну підтримку більшості футбольних шкіл та фахівців, що там працюють. Ідея створення Еліт-ліги також була підтримана на конференції Громадської спілки "Всеукраїнська дитячо-юнацька футбольна ліга України", що відбулася в лютому в Будинку футболу. Між іншим, під час конференції ми почули багато цікавих пропозицій з вдосконалення ідеї створення Еліт-ліги.

З урахуванням усіх цих факторів, керівництво УАФ не стало заперечувати ініціаторам створення Еліт-ліги ДЮФЛУ. Зараз ми виходимо на фінішну пряму в організаційних питаннях. Розроблені регламент та вимоги до команд-учасниць Еліт-ліги. Після обговорення різних варіантів проведення змагань ми зупинилися на наступному.

12 найсильніших команд, що відповідають критеріям з атестації, регламент якої також розроблено та проходить стадію узгодження, сформують за територіальним принципом дві шістки й проведуть у чотирьох вікових категоріях регулярний чемпіонат у чотири кола. Після цього чотири кращі команди у кожній віковій категорії зіграють стикові матчі за принципом: 1-е місце групи "А" — 4-е місце групи "Б", 2-е місце групи "А" — 3-є місце групи "Б", 3-є місце групи "А" — 2-е місце групи "Б", 4-е місце групи "А" — 1-е місце групи "Б". Стикові матчі буде зіграно за принципом "вдома — на виїзді". Переможці стикових матчів зберуться на фінальний турнір, який буде складатися з двох півфіналів, матчу за 3-є місце та вирішального матчу. Плануємо, що всі ці поєдинки будуть проводитися на стадіонах, що мають право приймати міжнародні матчі. На нашу думку, це підвищить статус змагань, дасть можливість привернути до юнацьких змагань додаткову увагу.

Уже найближчим часом проектні документи з організації реформованих змагань будуть надані до розгляду Виконавчим комітетом УАФ та сподіваємось, що вони будуть підтримані та погоджені.

Хотів би звернути увагу, що створення Еліт-ліги ДЮФЛ не змінить існуючу структур змагань у вищій та перший лігах ДЮФЛУ. Тішить, що останніми роками кількість бажаючих узяти участь у змаганнях ДЮФЛУ незмінно зростає.

Наголошую, що розвиток та популяризація дитячо-юнацького футболу в нашій державі були та залишаються головними пріоритетами в роботі тепер вже, після перейменування, Української асоціації футболу. Нашою командою було переконливо доведено, що саме дитячо-юнацький футбол — це пріоритет у роботі УАФ. Передусім, ми розвиваємо інфраструктуру для дітей, відкриваючи майданчики та стадіони в усіх без винятку регіонах України.

Також я не раз уже говорив, що керівництво УАФ цілком задоволене співпрацею з ДЮФЛУ. Ми постійно підтримуємо цю організацію, яка має бути флагманом та взірцем у питаннях якісної організації дитячо-юнацьких змагань на теренах України. Група фахівців, які очолюють ДЮФЛУ, робить великий внесок у загальну стратегію роботи з розвитку дитячо-юнацького футболу. Ми також щиро вдячні президенту ДЮФЛУ Віталію Борту за системну підтримку найперспективнішого напрямку в нашому футболі. Саме завдяки цій людині ліга має не тільки чітку організаційну структуру, а ще й додатковий фінансовий ресурс для підтримки всіх перспективних починань ДЮФЛУ. Впевнений, створення Еліт-ліги ДЮФЛУ — це серйозний крок у розвитку дитячо-юнацького футболу України!

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь

Статьи

Все статьи
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения