Вадим Мандрієвський: "ФК "Біла Церква" в 2020 році має виступати у Другій лізі" (+Відео)
^

Вадим Мандрієвський: "ФК "Біла Церква" в 2020 році має виступати у Другій лізі" (+Відео)

2837

Вадим Мандрієвський: "ФК "Біла Церква" в 2020 році має виступати у Другій лізі" (+Відео)

Колишній старший тренер "Ворскли U-19" Вадим Мандрієвський очолив ФК "Біла Церква". Фахівець став гостем телевізійної програми, в якій відповів на питання відомого журналіста Семена Случевського та розповів про новий проект.

- Як склалося, що на протязі останніх років у Білій Церкві не було футболу?

- Біла Церква – це велике місто, яке має великі давні традиції. Але так історично склалося, що клуби, які розвивалися у місті – не витримували конкуренції. Можливо, не мали далекоглядної стратегії і з часом фінансування припинялось. Хоча дитячі футбольні школи працюють в місті і працюють добре. Але для дітей, для юних футболістів потрібна перспектива у дорослому футболі, а її часто немає. Адже вже 3-4 роки у Білій Церкві немає навіть аматорської дорослої команди.

Тому у мене виникла така ідея – створити професійний клуб. Відчув цей запит, що він є у міста. Також співпали інтереси із місцевою федерацією футболу, яку очолює Геннадій Мільцарик. Цей спеціаліст дуже серйозно працює на відродження футболу у місті.

Читайте також: ФК "Біла Церква": відродження традицій місцевого футболу (Відео)

- У Білій Церкві працювали такі відомі у футболі люди, як Леонід Канєвський, Володимир Онищенко, Анатолій Молотай...

- Це видатні спортсмени, великі люди, на гру команд яких ми ходили ще дітлахами – дивилися, вболівали, переживали. У нас тоді був новий стадіон "Трудові резерви". Футбол у місті дуже любили. Були матчі, які збирали аншлаги. Пам’ятаю, на домашню гру Другої ліги "Динамо" (Біла Церква) – "Спартак" (Житомир), а це був 1989 рік, зібралось 12 тисяч глядачів. Це був справжній футбольний бум!

Тоді бум переживало і столичне "Динамо" на чолі із Валерієм Лобановським. Мабуть саме це заклало ту любов, ту пристрасть до футболу багатьох людей, які зараз у Білій Церкві займаються футболом, тренерством, меценатством. Думаю, що зараз є запит на те, щоб цих людей об’єднати і нарешті створити серйозний клуб з перспективою професійного.

- До речі, "Динамо" (Біла Церква) – це по суті був фарм-клуб київського "Динамо", ініціатором якого був саме Валерій Лобановський.

Вадиме, ви – професійний тренер. Але зараз стаєте (хоча б частково) футбольним функціонером…

- Так, я працював з командами різних рівнів в тому числі у Білій Церкві – "Рось", "Арсенал"... Є досвід роботи у Другій ("Єдність" Пліски) та Першій лігах ("Сталь" Дніпродзержинськ). Потім було запрошення від Василя Сачко у "Ворсклу", спробувати себе у роботі із молоддю U-19. Працював там чотири роки. Дуже вдячний клубу, людям, з якими вдалося познайомитись. Там була команда професіоналів – вона і зараз залишається, але трохи видозмінюється. Це був великий досвід – я з середини побачив, як працює така велика піраміда. Також мав нагоду навчатися, закінчив курси, отримав про-диплом, маю вищу тренерську ліцензію. Зараз прийшов час отримати нові знання, а також поділитися своїм досвідом в рідному місті.

- U-19 - це команда, яка готує молодь для першої команди. В той же час важливо конкурувати і у чемпіонаті із однолітками…

- Так, це дилема. Завжди хочеться перемагати, це правильно – націлювати на високі місця. Але основна задача - зберегти таланти для головної команди. Адже це самий складний період для юнаків - 17-19 років. Саме коли йде перехід до дорослого футболу. Втрачається багато талановитих хлопців. Тому основне завдання для тренера в цей час, допомогти найталановитішим справитись з випробуванням і зберегти їх для дорослого футболу.

- Важливо, щоб тренер був хорошим психологом. Згодні із цим?

- Так. Є складові успішної тренерської роботи і на першому місці – взаємодія із футболістами, людьми. Можна спортсмена підготувати і фізично, і тактично, але психологія, особливо в молодому віці – це дуже часто ключова річ.

При цьому важливо вміти знайти, розгледіти той талант, ту зернинку. І такі таланти у нас є, як у великих містах, так і на периферії. Просто цим треба серйозно займатися.

- У Білій Церкві є хороший стадіон, який вміщує більше 10 тисяч глядачів. Це вже плюс. Не всі клуби Вищої ліги мають власні стадіони.

- Зараз стадіон перебуває на стадії ремонту: поле, бігові доріжки, підтрибунні приміщення. Але є певні протиріччя, адже стадіон зараз не належить місту.

- А що скажете про тренувальну базу?

- З цим також є труднощі. Є тренувальні поля в місті і за містом – але те ж штучне поле дуже завантажене. В той же час є місце в білій Церкві, де можна побудувати базу із сучасною інфраструктурою. Але для цього потрібні кошти.

- Є такий крилатий вислів: "кадри вирішують все". Де ці кадри для першої команди ви берете зараз?

- Щоб не втрачати цілий рік, ми дійшли згоди із федерацією області і в останній момент зуміли заявитися до обласної першості. Зібрали хлопців, які на той момент не були заявлені за інші команди. Звичайно, це різний рівень футболу. Але процес селекції продовжується і влітку чекаємо на підсилення. Це буде збірна кращих футболістів міста. Але зараз на першому місці стоять організаційні питання.

- В перспективі ФК "Біла Церква" ставить для себе участь у професійних змаганнях. Але для профі клубів висуваються певні жорсткі умови…

- Так, головне завдання – це створення у місті серйозного професійного клубу. Але ми йдемо поступово. Крок номер один – це аматорський футбол. Восени ми ставимо ціль заявитися у всеукраїнські змагання серед аматорів. Це дасть право згодом претендувати на ліцензування до Другої ліги. На літо 2020 року ми маємо вже виступати у Другій лізі.

- Професійні клуби повинні мати власні дитячі школи, або академії. Як ви плануєте вирішувати це питання?

- Майбутнє українських клубів за тими ФК, які максимальну увагу будуть приділяти власним академіям. Тому чим скоріше звернем увагу на дитячо-юнацький футбол, тим буде краще. У нашому місті добре працюють такі школи, як "Рось", "Арсенал", "Зміна". Є талановиті тренери з сучасним підходом до роботи. Але зараз важливо правильно вибудувати структуру, організувати роботу. Визначитись з групами, які будуть напряму зв’язані із професійним футболом. І як вершина піраміди – професійний клуб.

- Ключовою складовою також є селекційна служба. Які ваші плани що до цього напрямку?

- Звичайно, є таланти не тільки в місті, але і в області і по всій Україні. Але на першому місці повинні бути місцеві діти, у них повинна бути перспектива, можливість самореалізовуватись. Це – номер один для нашого клубу.

- Як влада Білої Церкви відноситься до вашого проекту?

- У нас відбулась зустріч з мером міста. Побачив, що є зацікавленість, є розуміння, навіть пішла підтримка для клубу. При цьому є розуміння, що без приватного капіталу, без інвесторів побудувати солідний професійний клуб – важко. Влада у цьому може виступити гарантом серйозності намірів. Футбол – це соціальне явище, це здоровий спосіб життя і влада розуміє це.

- А чи є вже якісь приватні інвестори, які без вказівки влади допомагають?

- Зараз ми в стадії переговорів, враховуючи, що ми місцеві і добре знаємо багатьох людей, яким цікавий розвиток футболу. Важливо, щоб клуб, який будується з чистого аркушу, був прозорим, щоб у інвесторів не виникало сумніві, що ті ж кошти використовуються за призначенням. Але в перспективі цей соціальний проект при правильній роботі повинен переростати у бізнес-проект. Це реально, так працюють клуби Європи.

- Де вершина цього клубу?

- Я переконаний, що треба ставити максимальні цілі. Вірю, що в місті є великий потенціал. Великі перспективи має і область і цим треба користуватись. Вже з’явилась мотивація у молодих футболістів, які мають змогу спробувати себе у дорослому футболі. Вірю, що наша справа дозволить об’єднати місто, глядачі знову підуть на футбол. І в перспективі на стадіоні у Білій Церкві будуть грати футбольні гранди.

Зараз ми закладаємо фундамент і запрошуємо до співпраці усіх небайдужих. Впевнений, у нашого клубу буде велике і світле майбутнє.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме