Вісім найперспективніших українських тренерів

Вісім найперспективніших українських тренерів

1872

Вісім найперспективніших українських тренерів

За роки Незалежності в українському футболі не тільки не навчилися готувати професійних футболістів, які можуть конкурувати в Європі, але і не створили якісної школи тренерів. Після того, як пішли із життя Лобановський, Кучеревський, Прокопенко, Заяєв, пішов на пенсію Павлом, взяли паузу Маркевич та Кварцяний, дуже мало українських тренерів досягли хоч якогось успіху. В останніх двох матчах позитивна динаміка у Андрія Шевченка. В "Динамо" самоствердився свого часу Сергій Ребров. Приємно, що Сергій Станіславович не став зациклюватися тільки на роботі в рідному клубі, але шукає можливості для реалізації у інших країнах. Погодьтеся, що саме українських тренерів у Європі не так багато. Безперечно Юрій Вернидуб результатами "Зорі" в Європі показав, що він сильний тренер.

Я б хотів відмітити молодих тренерів, які тільки починають, або мають за плечима не великий досвід самостійної роботи, але які у майбутньому, на мою думку, можуть досягти успіху.

Дмитро Михайленко
Поточний клуб: "Дніпро-1"
Вік: 45 років

В особі Дмитра Станіславовича Україна отримала поєднання іспанських методик роботи із українським менталітетом та реальністю. Свого часу Михайленко дуже багато вчився у Рамоса працюючи із молодіжною командою. Тому для Михайленка важливим є не тільки результат, але і гра. Напевно, що це один із небагатьох тренерів в Україні, який сповідує контроль м’яча, атакувальний стиль гри. Враховуючи раціональну , силову побудову гри футболу в Україні майже всіма клубами, інколи Михайленко отримує ляпаса. Як в нещодавніх матчах проти "Металіста 1925" та "Оболоні- Боровар".

Вісім найперспективніших українських тренерів - изображение 1

Дуже важливо, що Михайленко зарекомендував себе, як тренер, який вміє працювати із молодими гравцями, бачити у них талант. Лунін, Луньов, Довбик, Супряга та ще ряд футболістів – його знахідка. Тут важливий досвід роботи в дублі "Дніпра", із яким Михайленко вигравав золоті нагороди.

"Дніпро -1" - лідер Першої Ліги. Ніяких сумнів, що команда наступного сезону буде представлена в УПЛ. Від цього рівень змагань чемпіонату тільки зросте. В найближчих перспективах Михайленко має куди рости у Дніпрі, але із часом, на мою думку, в нього є всі можливості для роботи із топ–клубом в Україні, або роботою за кордоном.

Юрій Вірт
Поточний клуб: "Рух"
Вік: 44 роки

Після того, як Володимир Мазяр втратив контроль над "Вересом", свій шанс отримав молодий тренер без досвіду Юрій Вірт. Він же і готував команду до старту сезону в УПЛ.

"Верес" Вірта нагадував італійську команду, в якій поєднаний досвід та раціональність. Кожен гравець знав, що йому робити на полі, знав своє місце та свої дії. Команда із Рівного дала бій грандам, стабільно набирала очки.

Вісім найперспективніших українських тренерів - изображение 2

Після відставки Вірт не кинувся на першу пропозицію, а намагався вчитися. Була в ЗМІ інформація про його стажування в клубах АПЛ. Не так давно після відставки Андрія Кікотя Юрій Михайлович очолив першоліговий "Рух" із Винників. Команда – амбітна, із хорошими фінансовими можливостями, цікавим складом, але поки без результату. Зрозуміло, що цей сезон піде на перебудову, а в наступному не здивуюся, якщо "Рух" буде боротися за вихід до УПЛ.

Роман Санжар
Поточний клуб: без роботи
Вік: 39 років

Я завжди вважав, що "Олімпік" - це тренерська команда. Всі результати та всі досягнення – це в першу чергу заслуга тренерського штабу. Команда падала та піднімалася, не було стабільності. Напевно, причина в тому, що якісного матеріалу у Санжара не було. Постійно потрібно було думати над побудовою нової команди. В такій ситуації про прогрес годі було і говорити.

Імпонує те, що Санжар ніколи не вибудовував "автобусів". Його команда завжди вміла контролювати м’яч, грати у комбінаційний, швидкий футбол. Проблема в тому, що десь виконавцям не вистачало рівня гри. При тому, що Санжар вмів довіряти молодим. Власні вихованці Цимбалюк, Снурницин, Біленький прийшли до першої команди із академії.

Вісім найперспективніших українських тренерів - изображение 3

Після поразки від "Олександрії" (не по грі, а через помилки гравців) Санжр покинув "Олімпік". Коли було важко команді – всі сподівання були на тренера, а коли потрібно було підтримати тренера – його звільнили. Напевно, що у цьому вся сутність клубу…

Я думаю, що це можливо і краще. Все–таки Санжару потрібно розвиватися, шукати нові можливості, а не будувати нову команду кожного півроку. Ще зимою ходили розмови про "Верес". Думаю, що і зараз проблем із новим місце роботи не буде.

Андрій Тлумак
Поточний клуб: "Волинь"
Вік: 39 років

Минулого сезону із "Карпатами" U-19 здобув бронзові нагороди чемпіонату України. Тут мова не тільки в результаті команди, але і в тому, що гра команди була цікавою, з’явилося ряд талановитих молодих футболістів, які із часом можуть про себе гучно заявити. Мова, насамперед, про Данила Сікана, який вже в цьому сезоні був у заявці першої команди.

Вісім найперспективніших українських тренерів - изображение 4

Влітку Тлумак вирішив піти власним шляхом очоливши першолігову "Волинь" із амбіційними планами повернення до УПЛ. Поки команда серед лідерів Першої ліги.

За плечима молодого тренера Тлумака вже є доволі серйозний досвід. Що дозволило йому бути таким успішним зараз. Андрій Богданович вже встиг навіть певний час керувати першою командою, допомагати Зайцеву та Юрчишину у "Карпатах".

Руслан Костишин
Поточний клуб: "Колос"
Вік: 41 рік

"Колос" відрізняється від багатьох суперників по Першій лізі насамперед тим, що намагається грати першим номером. Грати у атакуючий, конструктивний футбол. При тому що явних зірок у складі немає. Ставка робиться на команду гру. Звичайно, що філософія такої гри доволі важка та потребує тренерської роботи, розуміння футболу. Сам Костишин свого часу був гравцем атаки, тому це десь його бачення гри.

Вісім найперспективніших українських тренерів - изображение 5

Валерій Кривенцов
Поточний клуб: молодіжна команда "Шахтаря" U-21
Вік: 45 років

Про Кривенцова серйозно заговорили після фіналу юнацької команди "Шахтаря" в Юнацькій Лізі Чемпіонів. Юні футболісти радували не тільки хорошими результатами, але і грою. Було відчуття, що то саме тренерська команда і Кривенцов виконує дуже хорошу роботу.

Після цього був період в Першій лізі із "Маріуполем". Там нічого не вийшли. Думаю, що для цього є свої пояснення. Все–такти не так просто перелаштуватися із дитячого футболу в дорослий та ще й у Першій лізі багато силового футболу, боротьби.

Вісім найперспективніших українських тренерів - изображение 6

Зараз Кривенцов знову працює в Шахтарі. Тільки тепер із молодіжною командою. Враховуючи переїзди академії, втрату талантів, працювати йому непросто. Але в минулому сезоні зміг повернути "Шахтарю" золоті нагороди після певної паузи в молодіжній першості.

Юрій Мороз
Поточний клуб: молодіжна команда "Динамо" U-21
Вік: 48 років

Мороз проявив себе свого часу дуже добре в системі юнацьких збірних України. Потім був період в молодіжних командах "Динамо". Апогей – робота із юнацькою командою, коли в Юнацькій Лізі Чемпіонів команда Ю-19 зайняла перше місце, розбивши "Наполі", "Бешикташ" та "Бенфіку". Зараз Мороз працює в молодіжній команді "Динамо".

Вісім найперспективніших українських тренерів - изображение 7

Дуже важко оцінювати його роботу. В дублі відбувається постійна ротація із першою командою та Ю-19. Хтось тренується вже із головною командою, а практику ігрову отримує в дублі, так само із першої команди відправляють гравців до дубля за ігровою практикою. В той час, коли Мороз мав стабільний склад, його команда Ю-19 виглядала дуже цікаво.

В разі відставки Хацкевича, так може статися, що саме Юрію Морозу випаде можливість спробувати свої сили у першій команді. Не ставити ж Лужного виконувачем обов’язків.

Володимир Микитін
Поточний клуб: молодіжна команда "Зорі" U-21
Вік: 48 років

Свого часу Микитін робив дубль "Зорі" чемпіоном. Як по мені, то Володимир Богданович є дуже цікавим тренером. Коли ще команда була в Луганську, можливості були у нього більші. Заслуга появи в першій команді Пертяка чи Гордієнка багато в чому належить саме Микитіну.

Зараз приходиться жити в зовсім інших реаліях. Таких можливостей, як рівніше, точно не має. Дуже талановитий захисник Олександр Авраменко вирішив змінити "Зорю" на "Карпати". Конкурувати за молодих талановитих гравців "Зорі" зараз важко.

Вісім найперспективніших українських тренерів - изображение 8

Але все–одно Микитін показує себе доволі цікаво. Велика увага приділяється побудові гри команди. Ігрова дисципліна, тактичні моменти на високому рівні. Впевнений, що в той час, коли піде Вернидуб, босам "Зорі" не потрібно буде довго думати над новим тренером.

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: 24
 • Ну Скрипник ще як мінімум!

  А, Саня Алієв :)))

  +1+ 1- 0
  +-
  SL001
 • Ответ на сообщение SL001 -

  Ну Скрипник ще як мінімум!

  А, Саня Алієв :)))

  Скрипник вже реалізований тренер.

  +2+ 2- 0
  +-
 • Ответ на сообщение SL001 -

  Ну Скрипник ще як мінімум!

  А, Саня Алієв :)))

  Якщо говорити про Алієва, тоді можна і Шевчука добавити....

  +1+ 1- 0
  +-
 • Пятенко

  -2+ 0- 2
  +-
  fcsd1936
 • Шаран.

  0+ 0- 0
  +-
 • Ответ на сообщение fcsd1936 -

  Пятенко

  Не смішно

  +1+ 1- 0
  +-
 • Ответ на сообщение Сергій Тищенко -

  Не смішно

  Да я серьезно.

  -2+ 0- 2
  +-
  fcsd1936
 • Ответ на сообщение Сергій Тищенко -

  Не смішно

  Ну воно такет є. Не дивуйся. "fcsd1936" у футболі як я в гандболі.

  0+ 0- 0
  +-
  GANS
 • Кривенцов. Пора бы ему уже в вышке поработать.

  0+ 0- 0
  +-
  fcsd1936
 • Ответ на сообщение fcsd1936 -

  Пятенко

  Аплодисменты и выкрики из Одессы - браво!:)

  0+ 0- 0
  +-
  Василич
 • Ответ на сообщение Василич -

  Аплодисменты и выкрики из Одессы - браво!:)

  Вот без какого-либо подвоха...чем Пятена не устраивает одесситов?

  -1+ 0- 1
  +-
  fcsd1936
 • Ответ на сообщение fcsd1936 -

  Вот без какого-либо подвоха...чем Пятена не устраивает одесситов?

  а ты приедь и спроси у одесситов!

  0+ 0- 0
  +-
  Василич
 • Микитин пересидів на других ролях, дійсно цікавий тренер

  мені подобалась робота Близнюка.

  він сам не завжди адекватно поводився. Кажуть, міг навіть нетверезий на тренування прийти, але його команди грали в гостроатакуючу комбінаційну і видовищну гру

  зараз без роботи

  0+ 0- 0
  +-
  drrust
 • Ответ на сообщение Василич -

  а ты приедь и спроси у одесситов!

  Далекова-то ехать как для одного вопроса :)

  0+ 0- 0
  +-
  fcsd1936
 • Ответ на сообщение fcsd1936 -

  Далекова-то ехать как для одного вопроса :)

  тогда поверь одесситам! Пятенко на выход!

  0+ 0- 0
  +-
  Василич
 • Ответ на сообщение Сергій Тищенко -

  Скрипник вже реалізований тренер.

  Та да, що геть країну не вспомню, не те слово що команду де він зараз :))

  0+ 0- 0
  +-
  SL001
 • Якщо вже Микитин тут (до речі, чого від добився з Зорею?) То де Чижевський? До ти восьми Микитинів-Костишинів ще без проблем можна добру десятку в Україні знайти. Рейтинг як завжди, що знав, то написав.

  0+ 0- 0
  +-
  Igorich
 • абсолютна більшість українських тренерів мають стелею рівень, який був у командах де вони самі грали.

  тобто всі динамівські серця не здатні, не можуть тренувати краще аніж це було в Динамо коли вони там грали.

  а оскільки не всім випало працювати із ВВЛ і не всі навіть тої стелі сягнути здатні і оскільки сучасний футбол все таки зробив крок уперед -

  то говорити про перспективи наївно(

  те само можна сказати і про не-динамівських тренерів.

  хтось думає, що Маркевіч сильно кращий тренер аніж тренер команди у якій він грав - ні. йому просто гравці кращі випали. ну може.. десь трішки.

  в Україні відсутня школа Високого футболу.

  тобто така система - чи навчальна, чи традиційна - у якій би тренери отримували знання, що значно перевищують рівнь їх клубів.

  звідси і відсутність жодного тренерського прогресу.

  а вчитись за кордоном, у топових чемпіонатах ніхто не хоче - дорого, марудно, важко та і "нас і тут нєплохо кормют"...

  0+ 0- 0
  +-
  Mahno
 • о чем речь? выбираем перспективного для олимпика с десной или для шахтера с динамо?)

  0+ 0- 0
  +-
  МАГ
 • Ответ на сообщение Igorich -

  Якщо вже Микитин тут (до речі, чого від добився з Зорею?) То де Чижевський? До ти восьми Микитинів-Костишинів ще без проблем можна добру десятку в Україні знайти. Рейтинг як завжди, що знав, то написав.

  Золота молодіжного чемпіонату, коли ще там рівень був доволі сильний

  0+ 0- 0
  +-
 • Тренери дублів ДК і Шалави - ніачьом!!!

  Зібрані кращі младєнци, а грають так собі. Ні, звісно стають почергово чемпіонами, та лише із-за талантів, або скуплених, або дітей, що йшли звісно не в футбольну школу "веселка".

  Сама ж гра там….

  0+ 0- 0
  +-
  K. A. Valderrama
 • Ответ на сообщение Mahno -

  абсолютна більшість українських тренерів мають стелею рівень, який був у командах де вони самі грали.

  тобто всі динамівські серця не здатні, не можуть тренувати краще аніж це було в Динамо коли вони там грали.

  а оскільки не всім випало працювати із ВВЛ і не всі навіть тої стелі сягнути здатні і оскільки сучасний футбол все таки зробив крок уперед -

  то говорити про перспективи наївно(

  те само можна сказати і про не-динамівських тренерів.

  хтось думає, що Маркевіч сильно кращий тренер аніж тренер команди у якій він грав - ні. йому просто гравці кращі випали. ну може.. десь трішки.

  в Україні відсутня школа Високого футболу.

  тобто така система - чи навчальна, чи традиційна - у якій би тренери отримували знання, що значно перевищують рівнь їх клубів.

  звідси і відсутність жодного тренерського прогресу.

  а вчитись за кордоном, у топових чемпіонатах ніхто не хоче - дорого, марудно, важко та і "нас і тут нєплохо кормют"...

  Ти вишикуй тих наших тренерів і подивись. Хто з них на іноземній мові два слова зрозуміє! А тут - вчитись…

  0+ 0- 0
  +-
  K. A. Valderrama
 • Ответ на сообщение K. A. Valderrama -

  Тренери дублів ДК і Шалави - ніачьом!!!

  Зібрані кращі младєнци, а грають так собі. Ні, звісно стають почергово чемпіонами, та лише із-за талантів, або скуплених, або дітей, що йшли звісно не в футбольну школу "веселка".

  Сама ж гра там….

  В дублі постійно йде процес із першою командою та Ю -19. Я не думаю, що вони всі разом тренуються навіть

  0+ 0- 0
  +-
 • Ответ на сообщение Сергій Тищенко -

  Золота молодіжного чемпіонату, коли ще там рівень був доволі сильний

  Рівень Ю-21, як був ніяким, так і ніяким залишився (бачив ігри на влвсні очі), десь так рівень Другої, часом область цікавіше дивиться.

  Чиж стабільно останні 3 роки результат дає, наказує часто кращих українських, постачає кадри в основу Карпат і молдіжку України.

  Добре, берем Ковалюка, виводить збірну І-Ф області в першу лігу без особливих капіталовкладень.

  Всіх з ходу не згадаю, але в віці Микитина-Мороза є добрий десяток "перспективних"

  0+ 0- 0
  +-
  Igorich
 • Оставить комментарий на форуме Обновить