Відвідуваність матчів в УПЛ падає. А як справи у сусідів?
^

Відвідуваність матчів в УПЛ падає. А як справи у сусідів?

3086

Відвідуваність матчів в УПЛ падає. А як справи у сусідів?
Фото - Денис Руденко, FootBoom

На жаль, відвідуваність матчів УПЛ продовжує зменшуватись. Рівень футболу та економічна ситуація в країні не сприяють тому, щоб люди ходили на стадіони. А як йдуть справи в країнах, які за кліматом, або проблемами схожі на Україну? Ми спробували проаналізувати ситуацію.

Польща

За кліматом Польща дуже схожа на Україну. Зимою так само холодного та сніжно. Може бути холодна осінь та затяжна весна. Команди зимою мають велику паузу.

В сезоні-2016/2017 на матчі Екстракласи прийшло 2.8 мільйона глядачів. Але в Екстаркласі матчів трішки більше, ніж у нас, бо в чемпіонаті виступає 16 команд. Але сам турнір проходить за таким же принципом, що і в Україні. Середній показник відвідуваності - 10-11 тисяч глядачів за матч. Лідер - столична "Легія", яка має 20 тисяч вболівальників в середньому на своїх домашніх іграх. Зазначу, що майже всі стадіони у команд вищої ліги є сучасними аренами. В середньому квиток на гру коштує 30-40 злотих (один злотий в середньому дорівнює 7.10 гривень, це виходить 213-284 гривень на наші гроші). Дитячий квиток - 15 злотих (106 гривень).

Відвідуваність матчів в УПЛ падає. А як справи у сусідів? - изображение 1

У Польщі лідером за відвідуаністю є "Легія"

Ізраїль

В державі йде війна, постійні загрози терактів. Клімат теж не простий. В чемпіонаті виступає 14 команд, які грають між собою в два кола. Потім діляться на дві групи: 6 – перша частина таблиці, та 8 – друга. В минулому сезоні майже півтора мільйона глядачів прийшли на матчі чемпіонату Ізраїлю у вищий лізі. 41 570 глядачів - середня відвідуваність матчів туру. Рекордний тур зібрав 65 571 глядача. Найвідвідуванішою стала гра "Маккабі" Хайфа – "Бейтар" (29 тисяч глядачів).

В цьому сезоні "Маккабі" Хайфа збирає 16 899 в середньому на домашніх матчах, "Хопоель" (Беер-Шева) – 14 477, "Бейтар" (Єрусалим) - 12490, "Маккабі" (Тель –Авів) – 10 052, "Хапоель" (Хайфа) – 6 862. Команди із середини та на низів турнірки мають гірші показники: в районі 2-4 тисяч глядачів. Але варто зазначити, що "Маккабі" (Тель – Авів), "Бней Ієгуда", "Бней Сахнін", "Хапоель" (Раанана) та "Іроні" (Кір’ят Шмона) - грають за межами міста дислокації. Антирекорд поточного сезону на окремому матчі - 240 вболівальників "Іроні" проти " Маккабі" (Петах Тіква).

Ціни на квитки на найпопулярніші матчі може досягти 100 шекелів (1 долар = 3.5 шекеля). На решту – 50-60 шекелів. Солдати, підлітки, інваліди мають 50% знижки на визначену кількість квитків, але навколо цього виникають проблеми.

9 із 14 команд ліги грають на стадіонах побудованих не пізніше 2011–го року, тобто нових та комфортних. Раніше це було великою проблемою. "Хайфа" із Беер- Шеви побудувала новий стадіон, який вміщую в двічі більше глядачів. "Маккабі" (Нетанія) та "Маккабі" (Петах- Тіква) також значно розширили свою домашню арену. Після відкриття нового стадіону відвідуваність команд із Хайфи лише одного року ( 2014-2015) зросла на 95%, " Маккабі" - на 165%, "Хайфи" (Беер–Шеви) теж вдвічі – із 7 до 14 тисяч.

Відвідуваність матчів в УПЛ падає. А як справи у сусідів? - изображение 2

"Стадіон Нетанія" - на ньому своїх суперників приймає місцевий ФК "Маккабі" - п'ятиразовий призер країни

Єрусалимський стадіон було реконструйовано у поточному сезоні, зобов’язали у належний стан привести футбольні арени в Сахніну та Кір’ят Шмоні. Результат – ізраїльська ліга одна із перших у Європі за відсотком зростання відвідуваності. На черзі стадіони у Тель–Авіві, де грають "Маккабі" та "Хапоель". Хоча це перспектива не сьогодення.

Чехія

В чемпіонаті виступає 16 команд за класичною схемою. Всі стадіони суто футбольні та в належному стані. Лідерами за відвідуваністю домашніх матчів є "Славія" Прага - 12 210 глядачів в середньому (60 відсотків від наявних місць на стадіоні), "Спарта" Прага 11 248 (58%) та "Вікторія" Пльзень – 9 290 (78%). Середняки мають відвідуваність на рівні приблизно 4-6 тисяч. Аутсайдери - 3-4 тисячі. Загальна відвідуваність складає більше 5 тисяч за гру. Квитки в середньому коштують 120 крон ( 5.72 долара, або в районі 120 гривень).

Відвідуваність матчів в УПЛ падає. А як справи у сусідів? - изображение 3Стадіон "Еден Арена" в Празі, як і команда "Славія", став власністю китайського конгломерату

Білорусь

Загалом тільки в Борисові є гарний сучасний стадіон, де своїх суперників приймає місцевий "БАТЕ". Можливо, ще можна додати арену в Гомелі, де збірна також грає свої матчі. Інші арени – спадок від СССР. Деякі із трибунами тільки по центру та біговими доріжками, не зовсім комфортні для перегляду. Всі вони в різному стані, але загалом не відповідають європейським нормам, але доглянуті. "Динамо" Мінськ проводить реконструкцію власного стадіону (розпочата ще у 2014 році, а зараз грає на старому, незручному стадіоні "Трактор"), який має відповідати всім міжнародним стандартам та нормам. Сучасний стадіон в Мінську будуть будувати китайці, як подарунок білоруському народу.

Відвідуваність матчів в УПЛ падає. А як справи у сусідів? - изображение 4Відвідуваність матчів в УПЛ падає. А як справи у сусідів? - изображение 5

"Борисов-Арена"

В Білорусі люди не особливо ходять на футбол, в середньому - 2.8 тисячі глядачів на матчі. Середня ціна квитка складає 3-5 білоруських рубля (1.5 рубля = 2 долара). В чемпіонаті приймає участь 16 команд, які грають за класичною схемою. Першість проводиться за системою "весна – осінь".

Латвія

В пріоритеті в цій країні баскетбол та хокей. Футбол тільки на третьому місці. Багаторічний флагман місцевого футболу "Сконто" вже зник, на його місці утворився ФК "Рига". В першості виступає 8 команд, турнір проходить у чотири кола. Грають за системою "весна –осінь". Рівень футболу – дуже скромний. Десь рівень команд із другої частини нашої Першої ліги. На матчі ходять дуже мало вболівальників. 500-1000 глядачів на матчі вважається добрим результатом. На фінал кубку прийшло 3 тисячі. Ціна на квиток в середньому складає 5 євро. "Лієпая" в середньому збирає 876 вболівальників на домашніх матчах, "Елгава" - 520, " Вентспілс" - 380, "Рига" - 280, "РФШ" - 265, "Металург" - 242, "Спартак" Юрмола - 230, "Даугавпілс" - 194. В середньому виходить 394 вболівальника на гру.

Оцените
Поделитесь
gorilla

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме