ФФУ пропонує залучити міжнародного аудитора до розгляду результатів атестації "Десни" та "Вереса"
^

ФФУ пропонує залучити міжнародного аудитора до розгляду результатів атестації "Десни" та "Вереса"

956

ФФУ пропонує залучити міжнародного аудитора до розгляду результатів атестації "Десни" та "Вереса"

ФФУ повторно просить "Десну" та "Верес" надати дозвіл на публікацію фінансової документації та пропонує залучити до розгляду результатів атестації одну з міжнародних аудиторських компаній, повідомила прес-служба ФФУ.

Вчора, 13 червня, на сайті ФК «Десна» (Чернігів) було опубліковано звернення директора клубу Ігоря Ушарука та документи, які, як зазначено у зверненні, «підтверджують виконання Товариством інфраструктурних та фінансових критеріїв Регламенту (ст.ст.25,26,47,48,49,50), у тому числі на день розгляду апеляційним комітетом з атестації футбольних клубів Федерації футболу України апеляційної скарги ТОВ «Спортивно-футбольний клуб Десна» на постанову комітету з атестації футбольних клубів ФФУ від 19.05.2017 року».

Серед наведених документів – внутрішні штатні розклади та специфікації, договори про надання послуг та цивільно-правові угоди. Але немає найголовнішого – фінансової звітності клубу за 2016-й рік, завіреної аудитором. Саме цей документ був ключовим у прийнятті рішення щодо атестації та може підтвердити чи спростувати виконання необхідних критеріїв.

Окрім того, більшість з документів, що опубліковано, не було надано клубом ані Атестаційному, ані Апеляційному комітетам під час розгляду питань атестації. Додамо, що починаючи з 19-го травня, коли «Десна» отримала відмову в атестації, клуб не надав жодних фінансових документів, які могли б переконати Апеляційний комітет у дотриманні хоча б мінімальних критеріїв атестації – ані до засідання щодо апеляції 31 травня, ані навіть до сьогодні, тобто вже протягом 27 днів.

Читайте также: Дмитрий Селюк: "Хорошо бы ФФУ признать свою ошибку относительно "Десны"

Саме тому, Федерація футболу України повторно просить клуби «Десна» та «Верес» надати дозвіл на публікацію фінансової документації, що мала вирішальне значення для атестування клубів на участь у Прем’єр-лізі. Нагадаємо, що згідно договору про конфіденційність, ФФУ не може публікувати атестаційні документи без письмового дозволу клубів.

Також, задля зняття усіх питань щодо правомірності рішень Апеляційного комітету, Федерація футболу України пропонує залучити до розгляду відповідності наданих документів вимогам Регламентів міжнародну аудиторську компанію з так званої «великої четвірки» (PricewaterhouseCoopers, Deloitte, Ernst & Young, KPMG) на вибір клубів. За необхідності ФФУ готова частково або повністю профінансувати роботу аудиторів.

Юрій Запісоцький, генеральний секретар ФФУ, заступник голови Комітету УЄФА з ліцензування футбольних клубів і фінансового Fair play:

«Для нас важливий не перелік документів, а їх якісний зміст. Сьогодні я на чолі команди Федерації проводжу ряд робочих зустрічей у Чернігові – з керівництвом «Десни» та головою чернігівської ОДА Валерієм Кулічем. Ще раз пояснимо позицію ФФУ щодо атестації, обговоримо аргументи клубу. Ми завжди намагаємось йти назустріч учасникам футбольних процесів, тому запропонуємо провести незалежний аудит документів однією з кращих світових компаній. Як один з керівників Комітету УЄФА з ліцензування, надам клубу усі необхідні консультації щодо організації такого аудиту.

Мабуть, ви знаєте, що ФІФА перевів «Дніпро» за борги до Другої ліги, хоча за спортивним принципом клуб мав би перейти лише до Першої. На жаль, це ще один приклад того, що спортивні результати та фінансові критерії не можна розглядати окремо. Маю надію, що наша взаємодія з колегами з «Десни» нарешті перейде від емоцій до спокійної якісної роботи, що має дати позитивні результати як клубу, так і всьому українському футболу».

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме