Керівник "Арени Львів": стадіон живе повноцінним життям
^

Керівник "Арени Львів": стадіон живе повноцінним життям

1409
Керівник "Арени Львів": стадіон живе повноцінним життям
Фото - stadion.lviv.ua

П’ять років тому в Україні «прогримів» Чемпіонат Європи з футболу. На згадку про це львів’янам залишився збудований спеціально до ЄВРО-2012 сучасний стадіон, який потребує постійних фінансових вливань. Довгий час «Арена Львів» була просто концертним майданчиком, більше того, через її збитковість навіть йшла мова про те, щоб розібрати її на будматеріали. Але, як бачимо, стадіон функціонує і як-не-як намагається триматися «на плаву». Про футбольне життя «Арени Львів», фінансові труднощі та перспективи у інтерв’ю Львівському порталу розповів в.о. директора стадіону Євген Болкун.

«Арені Львів» вже п’ять років. Пам’ятається, як після відкриття наша міська влада билася в груди про те, що стадіон має «космічні» перспективи. Але, коли минуло ЄВРО-2012 і оцей ажіотаж, «Арена» стикнулася з жорсткими реаліями, і було не так легко давати собі раду…

– На щастя, прогнози щодо того, що він занепаде, не збулися, і «Арена Львів» працює. Тут присутній футбольний клуб, минулого року їх було два. Можливо, цього року до нас прийде ще одна команда.

Окрім футболу в нас проводиться дуже багато різних заходів, зокрема, конференції, симпозіуми. Є і постійні клієнти, бо більшої локації за «Арену Львів» у місті нема. Тому, коли потрібно провести захід на більш як 600 осіб на належному рівні, то, звичайно, звертаються до нас.

Читайте также: Судейские назначения на 25-й тур Лиги Пари-Матч

Вважаю, що стадіон живе повноцінним життям. Звичайно, є фінансові проблеми, як і у всіх стадіонів такого типу. Якби він був не суто футбольним, то можна було б проводити і інші спортивні заходи (змагання з легкої атлетики, тощо).

Якщо говорити про «Шахтар», то завдяки тому, що цей клуб сюди зайшов, стадіон почав краще функціонувати. Тут проводилися більш рейтингові матчі, приходило більше вболівальників…

Це футбольний стадіон і на ньому має бути футбольний клуб. Краще, щоб клуб утримував стадіон, тоді все точно буде справно функціонувати. Але на сьогоднішній день ми лише організовуємо проведення матчів. На жаль, стадіон дискваліфікований на офіційні матчі збірної України до 2018 року, але у наступному році, думаю, збірна буде тут грати. Вони також цього хочуть, бо, як відомо, українська збірна у Львові ще жодного разу не програвала, тут є велика підтримка. Тому, ми чекаємо наступного року.

Читайте также: Михаил Соколовский: "Шахтер" потерял мотивацию!"

– Ви сказали, що стадіон мав би утримувати футбольний клуб. Чи є такі амбіції щодо «Арени Львів» у «Карпат»?

– Настільки я розумію, «Карпатам» це поки що це нецікаво, вони тут лише хочуть проводити матчі. Можливо, знайдеться такий клуб, який би хотів утримувати стадіон. Але це не дешеве задоволення, тут дуже дороговартісні інженерні мережі і вони потребують постійного обслуговування. А п’ять років – це такий термін, коли дещо вже починає псуватися, дещо потребує реконструкції та ремонту. Відповідно, на все це потрібні кошти…

– Чи вдалося вам вийти на самоокупність, чи пак, навіть прибутковість (чи є заборгованості по зарплаті, комунальних послугах, чи виділяються кошти з держбюджету для підтримки стадіону)?

– Ми балансуємо на межі самоокупності. Вийти повністю на беззбитковість дуже важко. В нас є невеличка підтримка від держави, але цих коштів не вистачає на те, щоб повністю покрити комунальні послуги.

Комунальні послуги забирають у нас десь 60-70% бюджету. Якщо стадіон і не проводить ніяких заходів, то інженерні мережі все одно мусять працювати. Лише на електроенергію у нас йде 300 тис. грн в місяць. Більше того, за грудень, коли підсвічували поле стадіону «штучним сонцем», заплатили 980 тис. грн, і ще 600 тис. грн – за теплопостачання. Загалом за рік ми витрачаємо десь 9 млн грн на енергоносії.

Читайте также: Даты и время начала матчей 25-го тура Лиги Пари-Матч

– На чому стадіон зараз взагалі заробляє найбільше? Які у вас розцінки на спортивні, розважальні, релігійні заходи?

– Якщо футбольний клуб хоче, щоб ми зробили все «під ключ», то це одна ціна, якщо деякі функції клуб бере на себе, то вартість вже інша. Тобто матч обійдеться десь у 160-300 тис. грн.

Що ж до всіляких конференцій, виставок, то все залежить від кількості людей, від локації, часу, від того, які послуги їм потрібні (світло, звук, тощо). Це у нас коштує не дешево, але ринок диктує свої умови і часом ми балансуємо на межі собівартості.

Все-таки варто сказати, що 60% доходу отримуємо з нефутбольних подій.

– Що вигідніше «Арені-Львів»: проводити матчі «Карпат» впродовж чемпіонату, чи організувати, скажімо, раз на рік концерт «Океану Ельзи»?

Читайте также: Судейские назначения на 24-й тур Лиги Пари-Матч

– Я вам скажу так, що потрібно проводити і одне, і інше. Бо лише в комплексі ми можемо досягнути того, щоби стадіон нормально функціонував.

Тут додам також, що є певні обмеження щодо проведення футбольних матчів та концертів у чаші стадіону. Не можна проводити більше двох ігор в тиждень, тому що через це не відновиться поле. Також не рекомендовано дуже часто проводити концерти, бо треба накривати газон покриттям, а через це знову ж таки можливі проблеми з травою. Газон може бути накритим тільки 72 години.

– На «Арені» зараз грають львівські «Карпати». Чи були у вас вже попередні переговори, де виступатимуть «зелено-білі» у сезоні 2017-2018? Чи є, можливо, домовленості з іншими футбольними клубами?

– Сезон завершується всередині літа, тому підписуватимемо угоду із «Карпатами» десь у червні. Звісно, було б добре, якби, окрім «зелено-білих», зайшов ще якийсь футбольний клуб, який би грав у єврокубках. Це було б цікавіше, на рейтингові матчі приходило би більше людей.

Щодо інших клубів, то ще нема ніяких домовленостей. Ходять лише закулісні розмови. Не виключено, що деякі матчі «Шахтар» гратиме у нас. Можливо, це буде і «Зоря»… Ми готові прийняти всіх, хто має можливість заплатити за наші послуги. Звичайно, що чотири клуби «Арена Львів» прийняти не зможе, але два – цілком. Так, у квітні минулого року ми встановили рекорд по Україні, провівши вісім матчів на стадіоні.

Читайте также: Эдуард Соболь: "Турция? Ни от "Шахтера", ни от агента подобных предложений мне не поступало"

– Наскільки «вдарило» економічно по «Арені» те, що звідси пішов «Шахтар»?

– Звичайно, нам стало важче у фінансовому плані. Але, як бачите, «Арена Львів» живе. Поки що даємо собі раду, в нас більше розв’язані руки, можемо планувати собі інші заходи. Бо, як відомо, за день до матчу, безпосередньо у цей день, і у день після гри на стадіоні не можна проводити ніяких заходів.

Можливо, це не у повній мірі відповідає тій ціні, яку платив нам «Шахтар», але, думаю, на 80% ми вже заповнили їхню відсутність.

– Наскільки відрізняється ціна «Арени Львів» для «Карпат» чи «Шахтаря» від ціни для офіційного матчу національної збірної України з футболу?

– За національну збірну платить ФФУ. Вартість матчу значно вища, оскільки ми беремо на себе абсолютно все обслуговування. У минулі роки це обходилося збірній у близько 450 тис. грн, тобто в два рази дорожче…

– Нещодавно стало відомо, що крісла із «Арени Львів» візьмуть в оренду для проведення «Євробачення» в Києві…

– Крісла демонтовані, гарно упаковані та вже відправлені до Києва. Там їх складуть під наглядом наших працівників. Після завершення «Євробачення», їх демонтують і повернуть «Арені Львів». За їхню оренду нам заплатять 500 тис. грн.

Ці стільці зняті з тієї частини стадіону, де протягом року не сиділи вболівальники, оскільки відвідуваність на футбольних матчах дуже знизилася…Так, на останні матчі приходило 4 тис. вболівальників, а в нас всього є 35 тис. стільців, тому чому б їх не здати в оренду і не виручити за це кошти, поділитися ними з футбольним клубом, зробивши якусь знижку на проведення матчу?! Більше того, у виграші і держава, бо їй не доведеться купувати ці стільці, а це б обійшлося значно дорожче. Цей ажіотаж, який нині є, мені здається просто надуманим. Вже після 20 травня всі стільці будуть на своїх місцях.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме