Главная Украинские Общие новости Форма "Карпат": крізь призму років (частина I)
^

Форма "Карпат": крізь призму років (частина I)

1514
Форма "Карпат": крізь призму років (частина I)
Фото - ФК "Карпаты"

На початку 2017 року львівські «Карпати» презентують своїм уболівальникам три абсолютно нові, креативні та ексклюзивні комплекти ігрової форми. Дизайнерські рішення спільного проекту ФК «Карпати» та TM Joma наразі тримаються в таємниці, відомо лише, що нічим подібним не може похизуватися жоден інший клуб. А поки визначається час представлення форми, Інформаційний центр пропонує уболівальникам пригадати, у яких футболках, шортах, гетрах, светрах і навіть головних уборах, карпатівці грали колись...

Будь-яку футбольну команду можна впізнати за двома ознаками: стилем її гри і футбольною формою. І якщо малюнок гри – річ номінальна, то футболки можна вважати справжнім обличчям клубу. Так вже сталося, що «Карпати» з дня свого заснування, а це майже 54 роки, не зраджували традиціям і у підборі клубного екіпірування дотримувалися чіткої стратегії.

Новий клуб, що було утворено на базі ще одного львівського колективу під назвою «Сільмаш», перебрав смугасті зелено-білі кольори свого попередника. Відповідно на перший матч у своїй історії «Карпати» вийшли у зелено-білих майках з вертикальними смужками, білих трусах і зелено-білих гетрах.

Форма "Карпат": крізь призму років (частина I) - изображение 1

«Відновити у пам’яті нашу форму допомагає лише фотографія, що є однією з перших і головних у моєму сімейному альбому, – згадує Анатолій КРОЩЕНКО (на фото), один з чотирьох нині живих учасників прем’єрного поєдинку з гомельським «Локомотивом» 21-го квітня 1963-го. – Помітно, що футболки у нас зелено-білі з горизонтальними смугами. Буквально за півроку, у другому колі, смуги стали вертикальними, однак кольорова гама залишилася тією ж».

Автор переможного голу у тому матчі (і загалом першого в історії клубу) розповідає, що форма була бавовняною і загалом непоганої якості. Після матчів футболісти повинні були здати її адміністраторові. Роздавати її друзями чи навіть забирати додому забороняли. Амуніція проходила процес прання і згодом використовувалася у наступних поєдинках.

Воротарське обмундирування теж мало свою специфіку. Другий воротар в історії «Карпат» Євген ВЛАСЕНКО на власні очі бачив першу гру в історії клубу. «Я ще не був офіційно заявлений. Зранку я приїхав на збори, а в обід уже розпочалася гра. Офіційно Юрій Сусла був єдиним воротарем. Але Євген Горянський, що фактично керував командою, сказав мені, щоби я одягнув форму й біг розминатися: «Якщо вороги взнають, що в нас тільки один воротар, то можуть навмисно травмувати його». Ось так я створював видимість...», – пригадує голкіпер.

Форма "Карпат": крізь призму років (частина I) - изображение 2

Щодо форми, то Євген Олександрович каже, що в «Карпат» тоді був свій почерк, який одразу виокремлював команду з-поміж інших. «Я грав у зеленому светрі, чорних шортах і чорних гетрах. Жодних логотипів чи прізвищ не було. Номер? На воротарському светрі його не було. Тільки польові гравці мали цифри на спинах. До речі, у мене кепка була. Починаючи з 1964-го я грав без головного убору. Форму нам видавали на цілий рік. Згодом мій зелений светр змінився на чорний», – каже воротар, який зіграв за «Карпати» більше 100 матчів.

Далі буде...

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме