Главная Украинские Общие новости Григорій Суркіс: "Розслідування та розгляд справи Платіні мали усі ознаки спланованої кампанії"
^

Григорій Суркіс: "Розслідування та розгляд справи Платіні мали усі ознаки спланованої кампанії"

584
Григорій Суркіс: "Розслідування та розгляд справи Платіні мали усі ознаки спланованої кампанії"
Фото - Виктора Перегняка

У п`ятницю, 11 березня на конгресі федерації футболу України, почесний президент ФФУ, віце-президент УЄФА Григорій Суркіс виступив із доповіддю. Пропонуємо стенограму цього виступу.

Підводячи підсумки роботи національної федерації за рік та окреслюючи її найближчі перспективи, ми повинні зважати на те, що сьогодні не лише український, але й світовий футбол переживає по-справжньому переламний період.

Ви чудово знаєте про кризовий стан, в якому донедавна перебувала головна організація світового футболу – ФІФА. І вам також відомі причини цієї кризи, із котрої неможливо було вийти без повного перезавантаження системи управління, реальних реформ та відновлення прозорості роботи ФІФА. Лише це дозволить повернути довіру до рішень, які приймає керівний орган світового футболу.

Я вважаю, що головний крок у цьому напрямку нарешті зроблений – 26 лютого за підсумками голосування за участі двохсот семи національних асоціацій новим президентом ФІФА став Джанні Інфантіно. І мені надзвичайно приємно відзначити, що саме ФФУ була в числі тих п’яти федерацій, котрі в останній день реєстрації офіційно запропонували його кандидатуру на вибори.

Чому українській футбольній сім’ї було важливо підтримати Джанні Інфантіно? І чому так важливо, що він переміг?

Справа не лише в тому, що унікальний досвід, управлінські та реформаторські здібності, а також чітке бачення стратегії розвитку ФІФА та світового футболу дійсно мають допомогти йому в новому статусі ще повніше розкрити потенціал нашої улюбленої гри. І не лише в тому, що його сміливо можна назвати справжнім другом України, в тому числі й за величезні зусилля, котрих він доклав для надуспішного проведення ЄВРО-2012.

Головне ж, на мій погляд, що це людина, для якої поняття Fair Play, принципи Respect та буква футбольного закону дійсно є найвищими цінностями.

Наведу показовий приклад – ситуацію з кримським футболом, про яку ви всі прекрасно знаєте. У свій час, незважаючи на численні інсинуації, провокації та тиск з боку певних сторін, Джанні Інфантіно – як глава адміністрації УЄФА – нарівні з президентом УЄФА Мішелем Платіні та членами Виконкому відіграв ключову роль в тому, що законні інтереси Федерації футболу України були відстояні. А разом з цим були захищені й інтереси самого футболу на анексованому українському півострові…

Тепер Джанні Інфантіно став на захист усього світового футболу, і я переконаний, що йому до снаги виконати свою глобальну місію та провести в ФІФА ті реформи, котрих так чекає міжнародна спільнота.

Але разом із цим не будемо забувати, що висування Інфантіно не було наслідком його особистих амбіцій, а радше проявом спільної позиції європейської футбольної сім’ї, що вимагала невідкладних та кардинальних змін у ФІФА. І першим виразником цих прагнень європейських футбольних асоціацій, в тому числі й ФФУ, був Мішель Платіні.

Ви знаєте, що зараз президент УЄФА бореться за поновлення своїх прав у футболі та очищення своєї репутації, а вся футбольна Європа, включно з ФФУ, солідарна у його підтримці. Нещодавно Виконком УЄФА вкотре підтвердив, що до завершення всіх апеляційних процедур стосовно Мішеля Платіні вибори нового керівника європейського футбольного союзу проводитись не будуть.

Наголошу як віце-президент УЄФА: на жаль, ми побачили, що у Мішеля Платіні не було реальної можливості довести свою правоту. Розслідування та розгляд цієї справи мали усі ознаки спланованої кампанії, результат якої, а саме – тимчасове відсторонення від футболу президента УЄФА – був визначений заздалегідь.

Відверто кажучи, особисто для мене цілком очевидна неприйнятність такого рішення, обґрунтованого вкрай сумнівними та неоднозначними доводами. Просто неможливо повірити, що людина, яка стільки років вірою і правдою служила Грі, та досягла безпрецедентних успіхів у ролі президента найбільш потужної та впливової континентальної конфедерації, була позбавлена права працювати в футболі.

Вірю, що невдовзі він повернеться до виконання своїх обов’язків та продовжить роботу по очищенню та розвитку футболу в Європі та за її межами!

Якщо комусь здається, що сьогоді, на засіданні чергового Конгресу ФФУ, почесний президент Федерації футболу України та віце-президент УЄФА приділяє занадто багато уваги подіям, що відбуваються десь далеко, в швейцарських офісах та залах, я хочу сказати наступне.

Моє сьогоднішнє слово до вас – це не виступ адвоката Мішеля Платіні або ж промоутерський спіч на користь Джанні Інфантіно. Мета цього звернення інша – довести до відома української футбольної спільноти, що ми з вами знову перебуваємо в епіцентрі історичних подій глобального масштабу. І, повірте, це не залишається поза світовою увагою.

У футбольному співтоваристві Україну знову розглядають як надійного та важливого партнера. У футбольній Європі знову відзначають високі амбіції та цілеспрямованість ФФУ. А це означає, що перед нами відкриваються нові серйозні перспективи.

У цьому контексті особливе місце відводиться проекту, над котрим ФФУ вже довго і плідно працює. Мова про заявку Києва на проведення фіналу Ліги чемпіонів 2018 року.

Можу сказати, що у цьому напрямку проведена величезна робота, про яку вже добре знають в УЄФА, в тому числі й члени Виконкому, котрі будуть приймати остаточне рішення через кілька місяців. Їм відомо, що у нас є гарантії вищих кіл державної влади, в тому числі підтримка Президента Петра Порошенка. У нас є порозуміння з містом та урядовими структурами.

У нас є суттєвий прогрес у найболючішому питанні – стосовно безпеки та правопорядку. Зокрема, завдяки спільним зусиллям ФФУ, футбольного клубу «Динамо», НСК «Олімпійський», Адміністрації Президента, МВС та інших компетентних органів нещодавній домашній матч киян у Лізі чемпіонів проти «Манчестер Сіті» пройшов без жодного зауваження до української сторони. Це теж вагомий плюс для нашої заявки.

Хоча, звісно, я не можу передбачити остаточний вердикт моїх колег по Виконкому УЄФА, однак хочу запевнити шановних делегатів Конгресу ФФУ, що на момент вирішального засідання вони в повній мірі будуть поінформовані про всі переваги столиці України як місця проведення головного єврокубкового матчу 2018 року.

І зважаючи на вищесказане, я гадаю, що у Федерації футболу України, яка вже має досвід успішної організації фінальної частини ЄВРО-2012, є дійсно хороші шанси прийняти й вирішальний матч Ліги чемпіонів!

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме
Лента новостей
31 марта
30 марта