FootBoom ⚽ Украинские Общие новости Александр Денисов: "Мы были заинтересованы в переходе Коноплянки в "Рому"
^

Александр Денисов: "Мы были заинтересованы в переходе Коноплянки в "Рому"

910
Александр Денисов: "Мы были заинтересованы в переходе Коноплянки в "Рому"
Фото - mport.ua

41-річний Олександр Денисов 7-й рік очолює телеканали "Футбол-1" і "Футбол-2". ­Також веде недільну програму "Великий футбол".

- Ви задоволені наповненням ­каналів?

— Як кажуть тренери, ми чудово укомплектовані. Зібрали максимум цікавих турнірів, — говорить Олександр Анатолійович. — Ще шість років тому ми не мали такого обсягу можливостей. Власне, як і самих каналів.

- Чому відмовилися від німецької бундесліги?

— Якщо взяти денну сітку вихідного дня, то першим номером показу йде українська прем'єр-ліга. Потім — чемпіонат Англії. ­За ­часом вони перетинаються з Німеччиною. Виходить, гроші платимо, а показати нічого не можемо. Тому вирішили відмовитися від Німеччини. ­Подивимося, що буде наступного сезону.

Від чемпіонату Франції відмовилися з тих же причин. Тамтешня Ліга наштовхувалася на ефірний час, заповнений матчами чемпіонатів Іспанії та Італії.

- Який чемпіонат має найбільші рейтинги?

— Українська прем'єр-ліга — поза конкурсом. Далі — чемпіонат Англії. На третій позиції — іспанська Ла Ліга. Там є такі бренди, як "Барселона", "Реал" і "Атлетико". Італійська Серія "А" дуже сильно впала в рейтингах. Ми були зацікавлені в переході Євгена Коноплянки в "Рому". Це підвищило б рейтинги каналів.

- Скільки має платити глядач, щоб канал ­"вийшов у нуль" чи став прибутковий?

— Якби не війна, ми планували до 2017 року вийти на цей рівень. Зараз взагалі важко щось ­прогнозувати. Навіть з погляду вартості оплати. Раніше ми говорили про долар за два канали, але тоді він коштував 8 гривень. Тепер долар ­коштує понад 20 гривень.

Цього року вартість передплати ми залишили на рівні 2014-го — 25 центів у перерахунку на гривні за два канали для кабельного оператора. Якщо провайдер має велику базу абонентів, застосовується система знижок і ціна може бути зменшена на 40 відсотків. Виставляємо її у валюті, тому що розрахунки з УЄФА і власниками прав на національні чемпіонати також проводимо не у гривнях.

- Як економічна криза вплинула на бюджет "Футболів"?

— Нам довелося відмовитися від багатьох ідей. Пріоритет — ліцензії, фінансові зобов'язання за міжнародними контрактами, які маємо виконувати, хоч би що відбулося в країні. Адже прямі трансляції —це те, на чому тримається спортивне телебачення.

Щодо інших витрат, то все, без чого структура може прожити — зрізається. Багато статей витрат знизили на 30–40 відсотків.

- Війна знизила інтерес глядачів до футболу?

— Так. Індикатором для нас був Кубок світу у Бразилії. Він проходив за межами Європи і без збірної України. Так само, як і африканський мундіаль. Якщо подивитися на показники каналів 2010 року і 2014-го, то виходить, що ми вдвічі втратили рейтинги.

Ще один показник — це матчі збірної України у відборі на Євро-2016. Національну команду також стали дивитися менше. У кілька разів. Люди зараз стежать за політичними новинами. А тим, хто перебуває у зоні бойових дій, тепер взагалі не до футболу.

- чемпіонату України транслюються ­двома телегрупами. Єдиного телевізійного пулу немає. Він потрібен?

— Для глядача великої різниці немає. Важливо, що всі матчі йдуть у прямому ефірі.

Але для нас важливо, щоб єдиний пул був. Але на сьогоднішній день їх є два. Скільки так триватиме, сказати важко. Ми розуміємо, що подібні ­рішення Федерація футболу має приймати узгоджено з власниками клубів, для яких футбол тепер відійшов на задній план.

- Із вересня 2012-го ви запросили на роботу Юрія Розанова — одного з найкращих ­російських коментаторів. Торік навесні він повернувся до Москви. Що втратили канали з його відходом?

— Свого "дядька Чорномора". Він користувався беззаперечним авторитетом у коментаторів, журналістів і навіть ­експертів. Гово­рити про футбол з Розановим складно всім без винятку. Він знає і відчуває гру на неймовірному ­рівні.

Його покликанням тут було дати ази нашому цеху коментаторів, адже всі — самоучки.

- Матч Кубка світу-2014 Франція — Нігерія запам'ятався насамперед коментарем Дмитра Гавриленка, який навіть співав у ефірі. Як ви відреагували на його роботу?

— Гавриленко — це "підростаючий організм" у коментаторському цеху, який ще не з'їв свій пуд солі. Я не проти гарного жарту й певної імпровізації, але це питання пропорцій.

Після гри ми його трохи посварили. Він написав Розанову, на що отримав відповідь: "І мало тобі дали, треба було ще більше. Ти не правий".

- Француз Тьєррі Анрі завершив кар'єру й одразу став експертом на "Скай Спортс". Хто з діючих гравців чемпіонату України після завершення кар'єри міг би працювати на телебаченні?

— Даріо Срна та Олександр Шовковський — готові експерти. У них є все, щоб прижитися на телебаченні.

- Чому запросили Віктора ­Леоненка?

— Його люблять або не люблять, але всім цікаво, що Віктор скаже в наступний момент. Скільки б людей не говорили про нього щось негативне, знайдеться така ж кількість, яка скаже: "А мені подобається".

- Вадим Євтушенко очолив "Динамо-2". Він продовжить працювати експертом?

— Ми хочемо продовжити нашу співпрацю з Вадимом ­Анатолійовичем. Хоча б у рамках програми "Головна команда". Але потрібно брати до уваги календар матчів команд першої ліги.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Источник: gazeta.ua
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме

Статьи

Все статьи
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения