Александр Денисов: "Мы были заинтересованы в переходе Коноплянки в "Рому"

Александр Денисов: "Мы были заинтересованы в переходе Коноплянки в "Рому"

117
Александр Денисов: "Мы были заинтересованы в переходе Коноплянки в "Рому"
Фото - mport.ua

41-річний Олександр Денисов 7-й рік очолює телеканали "Футбол-1" і "Футбол-2". ­Також веде недільну програму "Великий футбол".

- Ви задоволені наповненням ­каналів?

— Як кажуть тренери, ми чудово укомплектовані. Зібрали максимум цікавих турнірів, — говорить Олександр Анатолійович. — Ще шість років тому ми не мали такого обсягу можливостей. Власне, як і самих каналів.

- Чому відмовилися від німецької бундесліги?

— Якщо взяти денну сітку вихідного дня, то першим номером показу йде українська прем'єр-ліга. Потім — чемпіонат Англії. ­За ­часом вони перетинаються з Німеччиною. Виходить, гроші платимо, а показати нічого не можемо. Тому вирішили відмовитися від Німеччини. ­Подивимося, що буде наступного сезону.

Від чемпіонату Франції відмовилися з тих же причин. Тамтешня Ліга наштовхувалася на ефірний час, заповнений матчами чемпіонатів Іспанії та Італії.

- Який чемпіонат має найбільші рейтинги?

— Українська прем'єр-ліга — поза конкурсом. Далі — чемпіонат Англії. На третій позиції — іспанська Ла Ліга. Там є такі бренди, як "Барселона", "Реал" і "Атлетико". Італійська Серія "А" дуже сильно впала в рейтингах. Ми були зацікавлені в переході Євгена Коноплянки в "Рому". Це підвищило б рейтинги каналів.

- Скільки має платити глядач, щоб канал ­"вийшов у нуль" чи став прибутковий?

— Якби не війна, ми планували до 2017 року вийти на цей рівень. Зараз взагалі важко щось ­прогнозувати. Навіть з погляду вартості оплати. Раніше ми говорили про долар за два канали, але тоді він коштував 8 гривень. Тепер долар ­коштує понад 20 гривень.

Цього року вартість передплати ми залишили на рівні 2014-го — 25 центів у перерахунку на гривні за два канали для кабельного оператора. Якщо провайдер має велику базу абонентів, застосовується система знижок і ціна може бути зменшена на 40 відсотків. Виставляємо її у валюті, тому що розрахунки з УЄФА і власниками прав на національні чемпіонати також проводимо не у гривнях.

- Як економічна криза вплинула на бюджет "Футболів"?

— Нам довелося відмовитися від багатьох ідей. Пріоритет — ліцензії, фінансові зобов'язання за міжнародними контрактами, які маємо виконувати, хоч би що відбулося в країні. Адже прямі трансляції —це те, на чому тримається спортивне телебачення.

Щодо інших витрат, то все, без чого структура може прожити — зрізається. Багато статей витрат знизили на 30–40 відсотків.

- Війна знизила інтерес глядачів до футболу?

— Так. Індикатором для нас був Кубок світу у Бразилії. Він проходив за межами Європи і без збірної України. Так само, як і африканський мундіаль. Якщо подивитися на показники каналів 2010 року і 2014-го, то виходить, що ми вдвічі втратили рейтинги.

Ще один показник — це матчі збірної України у відборі на Євро-2016. Національну команду також стали дивитися менше. У кілька разів. Люди зараз стежать за політичними новинами. А тим, хто перебуває у зоні бойових дій, тепер взагалі не до футболу.

- чемпіонату України транслюються ­двома телегрупами. Єдиного телевізійного пулу немає. Він потрібен?

— Для глядача великої різниці немає. Важливо, що всі матчі йдуть у прямому ефірі.

Але для нас важливо, щоб єдиний пул був. Але на сьогоднішній день їх є два. Скільки так триватиме, сказати важко. Ми розуміємо, що подібні ­рішення Федерація футболу має приймати узгоджено з власниками клубів, для яких футбол тепер відійшов на задній план.

- Із вересня 2012-го ви запросили на роботу Юрія Розанова — одного з найкращих ­російських коментаторів. Торік навесні він повернувся до Москви. Що втратили канали з його відходом?

— Свого "дядька Чорномора". Він користувався беззаперечним авторитетом у коментаторів, журналістів і навіть ­експертів. Гово­рити про футбол з Розановим складно всім без винятку. Він знає і відчуває гру на неймовірному ­рівні.

Його покликанням тут було дати ази нашому цеху коментаторів, адже всі — самоучки.

- Матч Кубка світу-2014 Франція — Нігерія запам'ятався насамперед коментарем Дмитра Гавриленка, який навіть співав у ефірі. Як ви відреагували на його роботу?

— Гавриленко — це "підростаючий організм" у коментаторському цеху, який ще не з'їв свій пуд солі. Я не проти гарного жарту й певної імпровізації, але це питання пропорцій.

Після гри ми його трохи посварили. Він написав Розанову, на що отримав відповідь: "І мало тобі дали, треба було ще більше. Ти не правий".

- Француз Тьєррі Анрі завершив кар'єру й одразу став експертом на "Скай Спортс". Хто з діючих гравців чемпіонату України після завершення кар'єри міг би працювати на телебаченні?

— Даріо Срна та Олександр Шовковський — готові експерти. У них є все, щоб прижитися на телебаченні.

- Чому запросили Віктора ­Леоненка?

— Його люблять або не люблять, але всім цікаво, що Віктор скаже в наступний момент. Скільки б людей не говорили про нього щось негативне, знайдеться така ж кількість, яка скаже: "А мені подобається".

- Вадим Євтушенко очолив "Динамо-2". Він продовжить працювати експертом?

— Ми хочемо продовжити нашу співпрацю з Вадимом ­Анатолійовичем. Хоча б у рамках програми "Головна команда". Але потрібно брати до уваги календар матчів команд першої ліги.

Оцените
Поделитесь
Источник:
Прогнозы
Перейти ко всем прогнозам
Оставили комментарии на форуме: 3
 • алчный тип

  0+ 0- 0
  +-
  Olegechek
 • А Коноплянка нет!!! С 2-х миллионов то на 400 тысяч. )))))

  0+ 0- 0
  +-
  Хиденг
 • Насчёт Леоненко: Петросян тоже кому-то нравился, кому-то нет... 20 лет назад.

  0+ 0- 0
  +-
  Хиденг
 • Оставить комментарий на форуме Обновить

  Рейтинг Букмекеров