Главная Украинские Общие новости Александр Денисов: "Мы хотели, чтобы Коноплянка перешел в "Рому"
^

Александр Денисов: "Мы хотели, чтобы Коноплянка перешел в "Рому"

331

Автор
Автор: FootBoom.com
Александр Денисов: "Мы хотели, чтобы Коноплянка перешел в "Рому"
Фото - mport.ua

Директор телеканалів "Футбол 1" / "Футбол 2" Олександр Денисов розповів Gazeta.ua, чому відмовилися від Бундесліги, як війна вплинула на рейтинги і навіщо потрібен єдиний пул.

Про Бундеслігу. «Якщо взяти денну сітку вихідного дня, то першим номером показу йде українська Прем'єр-ліга. Потім чемпіонат Англії, який є топовим у всьому світі. На жаль, таймслоти цих ліг накладалися на час показу матчів Бундесліги.

Тобто ми володіємо правами на досить великий пакет матчів, а показати можемо тільки п'ятничний вечірній матч, в якому грає, наприклад, "Фрайбург". Глядачів же цікавить "Баварія", дортмундська "Боруссія", "Шальке", "Вердер". Виходить, що гроші ми платимо, а показати нічого не можемо. Тому прийняли рішення відмовитися від турніру.

Подивимося, що буде у наступному сезоні. Знаю, що в показі Бундесліги зацікавлений канал Eurosport, який володіє пан'європейськими правами. Він частково представлений у кабельних мережах.

Що стосується "Вердера" і Віктора Скрипника, то намагаємося брати інформацію з інформагентств. Зв'язуємося з ним по телефону в рамках програми "Футбол NEWS". Він позитивна людина і легко йде на контакт. Ми уважно стежимо за його успіхами.

Від чемпіонату Франції відмовилися з тих же причин, що і від Бундесліги. Ліга 1 не змогла конкурувати у вечірніх таймслотах з чемпіонатами Іспанії та Італії. Уболівальники, м'яко кажучи, нас не зрозуміють, якщо ми запропонуємо їм поєдинок французьких команд замість «Барселони».

Про Коноплянку. «Що дивляться краще всього? Українська Прем'єр-ліга поза конкурсом. У всьому світі національні ліги дивляться найбільше. На другому місці англійська Прем'єр-ліга. Показники чемпіонату Англії десь навіть ідентичні українському чемпіонату. На третій позиції - іспанська Ла Ліга. Там є такі бренди як "Барселона", "Реал" і "Атлетико". Далі можна було б назвати Бундеслігу.

П'яте місце за італійською Серією А, яка дуже сильно впала в рейтингах. Ми були зацікавлені в тому, щоб Євген Коноплянка перейшов у "Рому". Це б підвищило рейтинги каналів. Українець, який грає в Італії, драйвив би процес перегляду».

Про ціну на послуги. «Для кабельних операторів встановлена ціна 25 центів в гривневому еквіваленті за два канали на місяць. При цьому, з урахуванням бази абонентів провайдера, застосовується система знижок і ціна може бути зменшена ще на 40%. Виходить зовсім невелика сума. Якщо порівняти з улюбленим напоєм футбольних фанатів, то вартість каналів у місяць становить менше вартості пляшки пива.

З точки зору економічних факторів частина кабельних операторів просить залишити їм ціну в гривні минулого року. Але ми виставляємо ціну у валюті з однієї простої причини: всі наші контракти з УЄФА та іншими національними чемпіонатами - в євро. Ми підписували їх, коли курс був ще 10-12 гривень.

Зараз ми у гривневому еквіваленті цю суму повинні акумулювати і переводити в валюту, щоб заплатити нашим іноземним контрагентам.

Якщо ми будемо робити по-іншому, то наш глядач втратить контент, який він так любить і дивиться. А нас чекає доля спортивних каналів, які завершили своє існування на телевізійному ринку України».

Про війну. «Індикатором для нас був Кубок світу у Бразилії. Цей турнір проходив за межами Європи і без збірної України, як і африканський мундіаль. Якщо подивитися на показники каналів в 2010 році і 2014-м, то виходить, що ми удвічі втратили футбольні рейтинги.

Ще один показник - матчі збірної України у відборі на Євро-2016. Національну команду також стали дивитися менше. Але не тому, що збірна стала не цікавою. Люди зараз більше стежать за політичними новинами, а тим, хто знаходиться в зоні бойових дій, тепер не до футболу взагалі».

Про єдиний пул. «Якщо говорити про глядача, то для нього великої різниці немає. Головне, що всі матчі йдуть в прямому ефірі.

Для нас, футбольного телебачення, важливо, щоб був єдиний пул. Зараз це напівпродукт з різною графікою, відсутністю затверджених стандартів показу та іншими речами, що не дозволяє українську Прем'єр-лігу сформувати в єдиний продукт і запропонувати його не лише українським, але й іноземним глядачам. А продаж чемпіонату України за кордон може в майбутньому стати вагомою статтею доходу для українських клубів.

Також це популяризація нашого футболу за кордоном. Чим більше іноземних футболістів, тренерів, функціонерів будуть бачити нашу Прем'єр-лігу в міжнародних оглядах, тим краще. Але на сьогоднішній день так політично склалося, що у нас є два пула. Скільки так триватиме, зараз взагалі важко говорити. Ми розуміємо, що подібні рішення ФФУ повинна приймати консолідовано з власниками клубів, для яких футбол сьогодні відійшов на задній план.

Якщо буде єдиний пул, тоді можна зробити повноцінний огляд туру. Зараз він виглядає наступним чином: ми обмінюємося трансляціями з нашими колегами (канал 2+2) і в рамках недільних програм "Футбол LIVE" і "Великий Футбол" показуємо всі фрагменти матчів».

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме