Валентин Полтавець: "У "Дніпра" величезні шанси"

Валентин Полтавець: "У "Дніпра" величезні шанси"

166
Валентин Полтавець: "У "Дніпра" величезні шанси"
Фото - football24.ua

Екс-гравець «Дніпра» та «Віля» Валентин Полтавець згадує часи, проведені в Швейцарії, не минувши увагою суперника дніпропетровців.

— Валентине, ви грали в чемпіонаті Швейцарії, навіть вигравали Кубок цієї країни з «Вілем», отже протистояли майбутньому супернику «Дніпра». Що скажете про «Базель»? Яким він запам’ятався, яким є наразі?

— Коли грав за «Віль», «Базель» можна було порівняти хіба що з київським «Динамо» 1990-х — початку 2000-х років. Потужна, збалансована машина для перемог, якій після другого туру сміливо можна було вручати золоті медалі чемпіонату! Свого часу «Базель» наробив галасу в Лізі чемпіонів, про нього говорив увесь футбольний світ. Але змінюються часи, гравці, цілі покоління, тож наразі ситуація інша. Там і «Цюрих» піднявся, й інші клуби змужніли, отже епоха базельців закінчилася.

— У протистоянні «Дніпра» та «Базеля» перевагу віддаєте українцям?

— Зараз не все так зрозуміло в швейцарській еліті. Якщо «Базель» програє «Сент-Галлену», «Грасхопперу», то, вважаю, в «Дніпра» є величезні шанси на успіх. Дніпропет­ровська команда наразі потужна, де працює чудовий тренер, в якого вже є досвід перемог у єврокубках. Як на мене, після «Шахтаря» саме дніпропетровці демонструють найпривабливіший футбол в Україні. Отже не думаю, що в наших земляків можуть виникнути проблеми з виходом до наступного раунду.

— Знаю, що кілька разів грали проти «Базеля» у футболці «Віля». Пригадайте щось цікаве з цих матчів.

— Є цікаві моменти! (Посміхається). Пам’ятаю свій перший матч проти «Базеля», грали в гостях. Приїхали, стартовий свисток, розвели м’яч у центрі, ще нічого не встигли зрозуміти, а господарі відразу ввімкнули жорсткий пресинг, перехопили передачу назад, розіграли комбінацію й забили м’яч, здається на двадцятій секунді! Тоді ще в голові промайнуло: «О, Боже! Приїхав на свою голову… Зараз сімку ковтнемо». Але, на щастя, швидко оговталися, змінили хід поєдинку, могли навіть зіграти внічию. Момент був: Маріо Лустрінеллі віддав мені передачу, у воротах стояв велетень Цубербюлер, якого, здавалося, неможливо пробити. Але він змістився до ближньої стійки. У принципі, я б зрівняв рахунок, бо пробив у дальній кут, але захисник — Мурат Якін — фактично відбив м’яч рукою, на що арбітри не зреагували. Самі розумієте, ким тоді був «Базель» у Швейцарії. А наприкінці матчу ми пропустили вдруге та скромно програли 0:2.

Зараз «Базель» інший, «Дніпро» має його проходити, чого йому й бажаю. До речі, кілька моїх швейцарських друзів уболіватимуть за дніпропетровців, адже є прихильниками «Цюриха».

Оцените
Поделитесь

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров