Главная Украинские Общие новости Михайло Фоменко: "Склад нашої делегації визначиться за день-два до вильоту на жеребкування Євро-2016"
^

Михайло Фоменко: "Склад нашої делегації визначиться за день-два до вильоту на жеребкування Євро-2016"

440
Михайло Фоменко: "Склад нашої делегації визначиться за день-два до вильоту на жеребкування Євро-2016"
Фото - Денис Руденко, FootBoom.com

Головний тренер національної збірної Михайло Фоменко - про Об’єднаний Суперкубок, який нещодавно завершився в Ізраїлі.

— Михайле Івановичу, яка мета поїздки на Землю Обітовану? Адже то був звичайний товариський турнір…

— Якщо відповідати стисло, хотів подивитися на дії потенційних збірників. Насправді побачив доволі непогане змагання, в якому брали участь російські й українські команди топового рівня… Що ще можу сказати? «Металіст» і ЦСКА мали нормальний, як для цього часу, вигляд, «Зеніт» — непоганий, а «Шахтар» навіть дуже непоганий.

— Відходячи від теми: чи правильно тепер припустити, що «гірники» знову візьмуть національне «золото»?

— «Чи», «якби», «коли би» — ви ж знаєте, що речення, які зводяться до умовного способу, не подобаються мені. Тому, даруйте…

— Повертаємося в Ізраїль: вам не здається, що в основі Об’єднаного Суперкубка — політика й більш нічого?

— Я би сказав, що названий вами фактор є «одним із»… У цілому ж факторів кілька, головний — нагода отримати хороших суперників узимку, так, принаймні, мені здається… Хоча мене, з огляду на те, що сьогодні коїться в нашій багатостраждальній державі, не дивує ваше запитання — нині всі в нас заполітизовані, ви теж, отож і питання у вас політично забарвлені. Утім, я би надалі хотів оминути цю слизьку тему.

— Про що, на вашу думку, свідчить отакий факт: усі три турніри, організовані «Газпромом», виграли клуби з України?

— Про те, що конкретного відрізку часу — торік, узимку, минулого літа й ось тепер — у конкретному змаганні найсильнішими були віт­чизняні команди. Я повторюю: для кожного клубу-учасника, переконаний, завдання перемагати у цих кубках не було основним, тут інші цілі переслідувалися. Ось візьмемо останній розіграш: «Шахтар» і «Зеніт» мали найкращий вигляд, бо їм невдовзі в євротурнірах грати, натомість харків’яни та москвичі на їхньому тлі виглядали гірше… Насправді, я розумію, до чого хилите — тут у вас знову політичне запитання: хочете почути, що наш чемпіонат сильніший за російський, так? Як на мене, для такого порівняння вимагаються інші масштаби: потрібно, щоби ми з росіянами регулярно зустрічалися на рівні континентальних турнірів і в різних змаганнях серед збірних — ось тоді й висновки правильні можна буде зробити. Хоча, гадаю, якби наші зуст­річі справді були регулярні, нам усім то коштувало би занадто — зокрема, щодо кількості нервових клітин… Давайте до трохи конкретніших тем.

— Давайте: на скількох матчах були?

— На всіх… На всіх поєдинках Об’єднаного Суперкубка-2014.

— А як це відбувалося? Маю на увазі, як устигали?

— Та звичайна схема: приїхали в аеропорт — поїхали в готель, поселилися — в день матчу брали машину й їхали на стадіон — після зуст­річі поверталися до готелю. Десь так…

— Про Андрія Богданова… Як на мене, гру із «Зенітом» він провалив.

— І нічого дивного! Він же скільки не грав, а без постійної практики прогресувати неможливо. Він здібний футболіст, ми слідкуємо за ним, але досі щодо нього конкретики немає: подивимося, як проявить себе у Харкові навесні.

— Мірча Луческу дав черговий шанс центрбекові Сергієві Кривцову, який діяв у парі з Олександром Кучером: як оціните донець­кого резервіста?

— Його ж команда перемогла, значить, непогано відіграв, відповідав рівневі «гірників». Тут ситуація, подібна до Богданова: рано про щось говорити, для висновку щодо конкретного виконавця потрібно, щоби він грав регулярно. Не по одному матчу ухвалюються рішення…

— Пара запитань щодо голкіперів. № 1: у тому ж «Шахтарі» знову чергувалися П’ятов і Каніболоцький, перший знову помилявся, другий, як на мене, діяв ефектніше. Андрій точно в збірній гратиме, чи довірите пост Антону?

— Та нормально вони обоє провели цей турнір… Яке сьогодні число (інтерв’ю записано у суботу, 8 лютого. — В. Б.)? А коли національна команда проведе перший цього року поєдинок? А коли офіційний? Уловлюєте, скільки часу? Ми до кінця літа встигнемо опрацювати багатьох воротарів, а сьогодні… Шанси є в кожного — банально, зате правдиво.

— Друга «воротарська» тема: маріуполець Рустам Худжамов міг перейти в «Металіст», але клуб, якому він належить, — «Шахтар» — не відпустив його, мотивуючи це небажанням посилювати конкурентів. Вам не жаль, що потенційний збірник залишиться у слабкішій команді?

— Чи не вплине це на нього психологічно, маєте на увазі? Думаю, він уже не в тому віці, щоби подіб­ні обставини різко вибивали його з колії. Упевнений: він давно досяг такого рівня, коли сам не може дозволити собі виступати нижче певного рівня, — даруйте за каламбур. Тому все з ним буде гаразд.

— Змінимо тему наостанок: 23 числа відбудеться доленосне жеребкування наступного Євро: кілька тижнів тому ви сказали, що поїдуть туди п’ятеро осіб. Чи можете сьогодні дати конкретнішу інформацію — з прізвищами?

— Не можу. По-перше, я щойно прилетів із-за кордону, буквально до хати зайшов, як ви на мене вий­шли. По-друге, до 23 лютого залишається чимало часу, гадаю, склад нашої делегації визначиться за день-два до вильоту, не раніше. По-третє, не я це вирішую… Ось піду в понеділок на роботу, може, щось мені повідомлять

. Главные новости футбола в Viber viber background
Читать
. Главные новости футбола в Telegram telegram-background
Читать
Оцените
Поделитесь

Статьи

Все статьи
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения