Володимир Єзерський: "Блохін погрожував вигнати Шевченка зі збірної"

Володимир Єзерський: "Блохін погрожував вигнати Шевченка зі збірної"

151
Володимир Єзерський: "Блохін погрожував вигнати Шевченка зі збірної"
У другій частині інтерв’ю екс-захисника збірної України - про "п’яні вечори Володимира Єзерского" на чемпіонаті світу в Німеччині, конфлікт з гвінейським динамівцем Ісмаелем Бангурою та виховні методи Олега Блохіна.
ПЕРЕД РОЗМИНКОЮ ТУРЕЦЬКІ ФАНИ КИДАЛИ В НАС МОНЕТАМИ. МИ ЇМ ВІДДЯЧИЛИ 3:0
- Твій пік виступів за збірну на той час, коли грав за "Дніпро" Євгена Кучеревського...
- Так, чудова тоді була команда. Думаю, Блохіну було не дуже важко керувати збірною. Він продинамівський тренер, і більшість збірників були з "Динамо", пройшли школу київського клубу і просто розуміли динамівські ідеї та методику. Та й з дисципліною був порядок. Всі пам’ятають історію з вигнанням зі збірної Чечера, Зотова і Закарлюки, але була ще історія із Шевченком. Андрій запізнювався на тренування. Тоді Блохін каже команді на теорії: "Ви приймайте рішення стосовно Андрія. Якщо він ще раз запізниться, я його просто вижену зі збірної України".
- І що після цього?
- Не повірите, але Шевченко знову запізнився. Блохін зупинив тренування і каже: "Андрію, вибачайся перед партнерами, а вони нехай вирішують твою долю". Партнери, звісно, вибачили, Шева на щастя все зрозумів і більше не запізнювався. А після цього у збірній більше ніхто не запізнювався.
- Тобто, хочеш сказати, Блохін не боявся виховувати самого Шевченка?
- За що купив, за те і продаю. Саме так все було. Просто тоді гравці зрозуміли: із Блохіним - жодних жартів.
- А який матч у збірній запам’ятався найбільше?
- Мабуть, гра проти Туреччини у Стамбулі, де ми виграли 3:0. Таке рідко трапляється. Пам’ятаю, як нас турецькі фани приймали. Ми приїхали за годину 40 хвилин до гри, а стадіон вже наполовину заповнений. Уявляєте? А коли вийшли на розминку, вони кидали в нас монетами. І, як виявилося, турецькі фани самі із собою зіграли злий жарт. Цим вони якнайкраще налаштували нас гру, по-спортивному розізлили. А коли ми 3:0 виграли, вони ж нам аплодували. Оце вже викликало у мене до них повагу.
- А може більш пам’ятний стартовий поєдинок проти Іспанії на чемпіонаті світу-2006? Не так матч, як те, що було після нього?
- Та ще була історія... Ми ж тоді вдрузки програли 0:4, але після гри Блохін відпустив гравців відпочивати, а одружених аж до 17:00 наступного дня. Приходимо о тій 17:00 на теорію, і тут Блохін до мене: "Послухай, ти наразі у збірній популярніший за мене і Андрія Шевченка, разом узятих?" І на Гусіна теж дивиться. А виявляється, перед тим, на прес-конференції, український журналіст поставив йому питання, мовляв, Єзерський і Гусін вчора були помічені в барах і нібито вживали алкоголь. А насправді все було простіше. В Потсдамі, де розквартирувалася збірна тоді, моя рідня зупинилася в одному готелі із журналістами. Я після гри сидів у компанії рідних у ресторані готелю. Вони пили пиво, і один журналіст це сфотографував. Вже потім Воронін приносить мені німецьку газету, а там я, обведений колом. І підпис фото: "П’яні вечори гравця збірної України Володимира Єзерського". Далі італійські фізіотерапевти Шевченка приносять La Gazzetta dello Sport, де знову я, і в тому ж ракурсі. Скажу так: келих пива можна було собі дозволити, тоді літо було. І Блохін команді це не забороняв, лише додавав, щоб було в міру. А міру я завжди знав. Журналісти це традиційно роздмухали на рівному місці. Ну а як ми закінчили чемпіонат світу, ви і так добре знаєте.
ДО ВИРІШАЛЬНОЇ ГРИ ВІДБОРУ ЧС-2006 ГОТУВАЛИСЯ З ПИВОМ І РАКАМИ
- А коли до "Шахтаря" перейшов, що нового для себе відкрив? Які враження від Ахметова?
- Знаєте, мені в пам’яті закарбувалися його гарні слова. Він якось сказав: "Якщо я скажу хоч слово моєму головному тренеру, то мені вже тренер не потрібен. Я можу брати свисток та йти тренувати. Мене це дуже вразило, і це приклад для всіх президентів. Може, саме тому "Шахтар" і показує наразі такі результати.
- Історію твоєї сутички з Бангурою у фіналі Кубка України 2008 року ніяк не оминути...
- Моя думка, це був найцікавіший фінал в історії Кубків України. Мені перед грою запам’яталося інтерв’ю Бангури, де він розповів, мовляв, я побачив сон, де бігав з Кубком України по полю. Але коли вони програвали 0:2, у грі він вчинив некрасиво і не по-спортивному - вдарив мене по підборіддю, та ще й штовхнув у груди. Нас обох за цю сутичку арбітр вилучив з поля. А я людина емоційна, завівся, хотів наздогнати гвінейця і поговорити. Але добре, що не наздогнав, дискваліфікація була би набагато більшою. А після гри мені вже розповідали, що Бангура потрапив на допінг-контроль. І йому масажист "Динамо" каже: "Поки невідомо, хто з "Шахтаря" буде на допінгу, але це може бути і Єзерський. Ви ж поруч будете допінг здавати, тому якщо Єзерський тебе тут побачить - буде лихо". Футболісти, після гри, буває і по годині на допінг здати не можуть, але мені тоді переказали, що Бангура впорався впродовж якихось п’яти хвилин і накивав п’ятами до роздягальні. (Сміється.)
- У тебе день народження 15 листопада, і припадає на ігровий період. Вдавалося якось святкувати?
- Я скажу більше, в мене день народження припадає на матчі збірних, і я постійно у цей час був на базі збірної. Але найбільше згадується день, перед тим же матчем з турками, який ми виграли на виїзді 3:0, у відборі до чемпіонату світу-2006. Ми якраз на базі були, готувалися, і я попросив друзів, щоб увечері мені підвезли певну кількість пляшечок пива і два відра раків. Виходжу з бази, забираю це все, несу до кімнати. І тут, мені назустріч тренер-помічник Блохіна - Андрій Баль. Я з сумкою і застиг, бо пляшечки робили характерний звук. Але він пройшов, нічого не сказав, зробив вигляд що він нічого не бачив. Але після гри, коли ми виграли 3:0 він підійшов до мене і каже - значить правильно готувались. А ми тоді красиво посиділи колективом, в одному з номерів. Тоді ще пам’ятаю, вечеря почалася о 20:00 а ми всі прийшли о 21:00 і Блохін ще запитував: "А де хлопці, чому не вечеряють?" Але ми посиділи дуже професійно, хто хотів пив пиво, хто сік, просто посиділи, поспілкувалися з раками. А потім вийшли і обіграли турків.
- Ким себе бачить Володимир Єзерський, і яка в нього мрія після завершення кар’єри?
- Себе бачу лише в футболі. А ким стану - життя покаже. Працював з багатьма тренерами, є конспекти роботи із ними, тому досвід - це моя головна зброя.
Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: 8
 • "Але ми посиділи дуже професійно, хто хотів пив пиво, хто сік, просто посиділи, поспілкувалися з раками." Гарно посиділи, що аж з раками спілкувалися ))

  0+ 0- 0
  +-
  Гр.Об.
 • Цей профі тренер міг і вигнати. Нічо нічо, йому біляші дурню з голови вибили.

  0+ 0- 0
  +-
  Interista
 • "Всі пам’ятають історію з вигнанням зі збірної Чечера, Зотова і Закарлюки"

  -------------------------

  Я не помню. А что там было?

  0+ 0- 0
  +-
  VitoFirst
 • Алкаши, бухают перед играми. Ломки у них что-ли, потерпеть нельзя?

  0+ 0- 0
  +-
  Aleksej 78
 • Ответ на сообщение VitoFirst -

  "Всі пам’ятають історію з вигнанням зі збірної Чечера, Зотова і Закарлюки"

  -------------------------

  Я не помню. А что там было?

  режим нарушили, самовольно ушли ночью с базы, вернулись к утру, слегка (или не слегка) набуханые.

  0+ 0- 0
  +-
  forvard1
 • Ответ на сообщение Interista -

  Цей профі тренер міг і вигнати. Нічо нічо, йому біляші дурню з голови вибили.

  этот профи тренер, как ты написал, пока единственный, кто вывел сборную в финальную часть ЧМ. а тебя беляши видно изнутри испортили... )

  0+ 0- 0
  +-
  forvard1
 • Ответ на сообщение forvard1 -

  режим нарушили, самовольно ушли ночью с базы, вернулись к утру, слегка (или не слегка) набуханые.

  Спасибо, что напомнил.

  0+ 0- 0
  +-
  VitoFirst
 • пипец... пиво пьют накануне матча... как с такой командой сторить задачи серьезные?

  0+ 0- 0
  +-
  МАГ
 • Оставить комментарий на форуме Обновить

  Рейтинг Букмекеров