Віктор Леоненко: "У 2012-му році найголовнішою подією був чемпіонат Європи"

Віктор Леоненко: "У 2012-му році найголовнішою подією був чемпіонат Європи"

83
Віктор Леоненко: "У 2012-му році найголовнішою подією був чемпіонат Європи"
Фото - shahta.org

Екс-гравець київського "Динамо" та національної збірної України Віктор Леоненко розповів, як футболістом зустрічав Новий рік, та підбив футбольні підсумки 2012 року.

- Вікторе, коли Ви були футболістом, завжди вдавалося Новий рік удома відсвяткувати?


- Так, на Новий рік ми завжди вдома були. Збір зазвичай розпочинався 2 січня. А зараз усі команди у відпустці до 10 січня. Парадокс - футболісти почали працювати менше, а заробляти - більше (сміється). Ми йшли у відпустку 10 грудня. За Валерія Лобановського вже 28 грудня збиралися на турнір. Потім він нас розпускав до 2 січня. Власне, відпустка була тільки три тижні. А зараз у футболістів дуже довга відпустка - увесь грудень, і до 10 січня вони відпочивають. Так можна й розучитися футбол грати. Можливо, саме тому в нас грають не технічні виконавці. Бразильці "Шахтаря", легіонери "Металіста" та Коноплянка з "Дніпра" ще добре технічно підготовлені. А в інших із цим проблеми. Усе через ставлення до справи.

- Мабуть, 2 січня Валерій Лобановський намагався вирахувати, хто із футболістів зловживав спиртним на Новий рік?

- Відразу ж тести здавали. У Валерія Лобановського навантаження були особливими. Там усе було, зокрема акробатика. Як на мене, це було зайвим. Без жодної розкачки починали працювати вже з першого дня.

- Які вправи Ви найбільше не любили?

- Тест Купера ненавидів. Ніколи його не робив. Домовлявся із тренером, що зроблю тисячу ривків, тільки не тест Купера. Вважав, що це мені не потрібно. От вправи на швидкість так, це необхідно, без них на полі нападникові нічого робити. А без тесту Купера можна й обійтися.

- Вікторе, 2012 рік яким був для нашого футболу?

- У 2012-му найголовнішою подією був чемпіонат Європи. У принципі, ми можемо пишатися тим, як його провели. Безперечно, нові стадіони не всі були повністю готові - десь дорогу не зробили, десь прилеглу територію не прибрали. Але загалом пишаюся Євро-2012 в Україні. Стосовно інших подій, то дуже дивує кінцівка року. В "Металіста" - новий власник, в "Олександрії" - те саме. Це не добре. Хоча, кажуть, харківський клуб придбала ще багатша людина, ніж була до того. Щоправда, дуже молода, йому тільки 27 років. Побачимо, чи не буде "Металіст" для нього простою забавкою. Незрозуміла ситуація із київським "Арсеналом". Чув, що там фінансові проблеми. І ще варто згадати зміну 2012-го президента Федерації футболу України. Новий керівник ФФУ - це щось! Чого тільки вартий процес обирання головного тренера збірної. Просто смішно. Ось Павла Яковенка вигнали з молодіжки. Таке враження, що все робиться за вказівкою згори. Яковенко приносив реальну користь нашому футболу, готував молодь, добре працював. А його вигнали. Схоже на те, що хочуть набрати своїх людей.

- Що скажете про виступ українських клубів у єврокубках?

- "Шахтар" виглядав справді дуже потужно. Але враження від виступів "гірників" дещо зіпсував останній матч із "Ювентусом". Звісно, всі говоритимуть, що в цьому матчі нічого донеччанам не потрібно було. Мені здається, що "гірники" мали хоча б гру показати. А італійці приїхали і нічого їм не дали зробити. А от у попередніх іграх "Шахтар" виглядав здорово. "Челсі", звісно, переживає не найкращі часи. Накупили дорогих футболістів, а зараз не знають, що з ними робити. Тому кожен тягне ковдру на себе. Купа зірок, а рояль тягнути нікому. Ось "Шахтар" і скористався проблемами "Челсі". Розчарував гол Адріано. Правила чесної гри потрібно дотримуватися. А цей не зовсім розумний хлопець їх проігнорував, а потім усі почали дурня клеїти. А взагалі, "гірники" - молодці, вийшли з такої сильної групи. Це ж вони перший сезон такий потужний видали.

- Відразу чотири українські клуби пробилися у весняну стадію єврокубків. Можна сказати, що рівень нашого футболу підвищився?

- Якщо говорити про єврокубки, то так, наші команди прогресують. Але якщо брати загалом чемпіонат, то прогресу немає. На міжнародній арені усі ті ж - "Шахтар", "Динамо", "Металіст" та "Дніпро". Ще здивував "Чорноморець". Одесити дуже добре провели осінню частину чемпіонату. А де решта клубів?

Оцените
Поделитесь
Прогнозы
Перейти ко всем прогнозам

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров