Ігор Дедишин: "Розібрати "Арену-Львів"? Це народилось у чиїйсь хворобливій уяві"

Ігор Дедишин: "Розібрати "Арену-Львів"? Це народилось у чиїйсь хворобливій уяві"

112
Ігор Дедишин: "Розібрати "Арену-Львів"? Це народилось у чиїйсь хворобливій уяві"
Фото - fckarpaty.lviv.ua

Гендиректор «Карпат» Ігор Дедишин — про реалії переїзду команди на «Арену-Львів»

— Ігоре Михайловичу, з’явилася інформація, що «Арену-Львів» можуть розібрати на будматеріали… Усе до цього йшло чи для вас ця новина несподівана?

— Дозвольте поцікавитися, а чия це ідея? Особисто не чув, щоби хтось із відповідальних і компетентних осіб узяв на себе сміливість озвучити пропозицію, яка, ймовірно, народилася у чиїйсь хворобливій уяві. Тому не вважаю за потрібне коментувати написи на паркані.

— Читала ваш коментар в «Українській правді», в якому акцентували: щоби «Карпати» грали на «Арені-Львів», держава має дотувати 10–12 мільйонів гривень на рік. Тобто, стоїте на своєму: у ваш бізнес-план не вписуються додаткові витрати?

— Ніколи не казав, що держава повин­на дотувати «Карпати». Наш клуб у держави ніколи нічого не вимагав і надалі не робитиме цього. У держави й без нас є кого дотувати. Натомість «Карпати» — приватний клуб, і його теж є кому дотувати. Щоби ухвалити рішення про переїзд на «Арену-Львів», повинні розуміти, за рахунок яких коштів утримуватимемо цю споруду. Річні витрати становлять 20 мільйонів гривень. За нашими підрахунками, зможемо заробити 8–10 мільйонів на рік на проведенні матчів на цьому стадіоні. Відповідно, 10–12 — потрібно десь шукати: чи заплатити з власної кишені, чи з кишені вболівальників… Необґрунтовано збільшувати ціни на послуги для фанатів ми категорично проти, я неодноразово на цьому наголошував. Тому, шукаючи оптимальний вихід із ситуації, запропонували владі компенсаційний механізм, який жодним чином не передбачає прямі дотації клубу. Лише хочемо отримати можливість заробляти завдяки переданим активам у вигляді земельних ділянок і неліквідного майна. Фактично пропонуємо інвестувати в інфраструктуру міста кошти, щоб отримати можливість заробляти. Завдяки цій діяльності й отримаємо додаткові фінанси, необхідні для утримання «Арени-Львів». А першим кроком у цьому нап­рямку, на наше тверде переконання, повинна стати передача цілісно-майнового комплексу «Україна» та прилеглих земельних ділянок ФК «Карпати», що міська влада обіцяла зробити ще 2008 року.

— Зрозуміло. Але невже стадіон «Україна» привабливіший з фінансової точки зору? Справді, за оренду не треба платити, водночас «Арена-Львів», за законами маркетингу, мала би приносити більший прибуток від навколофутбольного, збирати більшу аудиторію…

— Звісно, ми цілком свідомі того, що нова арена — це сучасний, зручний, комфортабельний стадіон. У разі переїзду на «Арену-Львів» можемо спрогнозувати, що зі збільшенням відвідуваності дохідна частина від реалізованих квитків, кейтерингу зросте на 30 відсотків. Хоч це, повірте, суто гіпотетичні розрахунки. Адже торік, коли «Карпати» провели кілька матчів на «Арені-Львів», середня відвідуваність становила 7–8 тисяч уболівальників, тобто, порівняно зі стадіоном «Україна», абсолютно не змінилася. Це свідчить про те, що головним критерієм відвідуваності все ж таки є не рівень комфортабельності стадіону, а насамперед гра команди й результати її виступів. Тому говорити про те, що «Карпати» переїдуть на «Арену-Львів», відтак у нас одразу зростуть доходи, неправильно і навіть авантюрно.

— Чи можете спрогнозувати, коли «Карпати» знову зіграють на «Арені-Львів»?

— Коли буде реалізовано компенсаційний механізм. Яким він має бути, своє бачення ми владі задекларували.

— Часом, не шкода буде, якщо її таки розберуть?

— Повторюю: це абсурд, таке питання навіть не піднімалося…

Оцените
Поделитесь
Прогнозы
Перейти ко всем прогнозам

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров