Руслан Ротань: "Наша мета – Бразилія!"
^

Руслан Ротань: "Наша мета – Бразилія!"

494
Руслан Ротань: "Наша мета – Бразилія!"
Фото - foto.delfi.ua

Один із найбільш досвідчених футболістів національної команди України аналізує першу гру збірної проти Чорногорії та оцінює підготовку до матчу із цим же суперником на виїзді.

- У попередніх матчах − проти Польщі та Молдови - збірна діяла згуртовано, показала хорошу гру і, як наслідок, перемогла. Як Ти гадаєш, першопричина успіху в тому, що нам уже нічого було втрачати? Можливо, саме цей фактор дозволяє українцям грати розкуто?

- Гадаю, що тут все склалося разом. Зрозуміло, що наш слов’янський менталітет дався взнаки: коли «півень дзьобнув в одне місце», всі почали рухатися, бо зрозуміли, що не хочемо втрачати шанс потрапити на чемпіонат світу. Тому й досягли такого результату. Але хочу сказати, що далі буде ще складніше. Матчі з Польщею і Молдовою - вже історія, це потрібно забути, а далі думати про гру проти Чорногорії, тому що цей матч буде найскладнішим із всіх, що залишилися.

- Аналізуючи гру проти чорногорців у Києві, до яких висновків доходиш? Чи причина у тому, що гравці емоційно були розчаровані нічиєю у Молдові? Чи, можливо, чорногорці настільки добре перекрили зони і не дали нам зіграти? Адже м’ячем ми володіли більше, але при цьому не створювали гольових моментів.

- Команда грає так, як їй дозволяє суперник. У Києві Чорногорія зіграла дуже організовано, позбавивши нас найголовнішого − оперативного простору. Хоча контроль м’яча був за нами, суперник не підпустив до своїх воріт, поставивши в умови цейтноту. А ще ми пропустили гол «в роздягальню», у нас нічого не виходило, почали поспішати і, так сталося, що не змогли вийти із критичної ситуації. Потрібно віддати суперникам належне − вони перемогли заслужено. Зараз ми вже повинні думати про реванш, щоби протиставити чорногорцям таке ж ведення гри, яке вони запропонували нам у Києві.

- На Твій погляд, як потрібно зіграти зараз?

- Ми повинні проаналізувати свої помилки. Обов’язково подивимося їхні ігри, зробимо висновки, підійдемо до матчу вже в іншому настрої та покажемо іншу гру й результат.

- Для інформації: з різних причин у чорногорців вибули 6 учасників матчу у Києві - через перебір карток, травми або відсутність ігрової практики. Троє з них якраз представляють середню лінію. На Твій погляд, наскільки це серйозна втрата для суперників? Чи все ж таки Чорногорія − це команда Йоветича і Вучінича, гравців, які створюють атаку?

- По-перше, це все таки команда в цілому, тому що чорногорці грають як єдине ціле. Вони добре захищаються, а попереду роблять ставку на цих двох гравців − Йоветича і Вучінича. З цього й складається результат. Тож, на мій погляд, в них є ким замінити відсутніх гравців. Головна проблема для нас − це Йоветич і Вучінич.

- Підходячи до цієї гри і пам’ятаючи про складність суперника, наша збірна водночас перебуває на емоційному підйомі після двох виграних матчів. У колективі - хороший мікроклімат?

- Так, у нас в команді гарна атмосфера. Але ми розуміємо важливість матчу в Подгориці і думаємо про цю гру, як про переломну. Якщо ми візьмемо 3 очки, у нас з’являться шанси на вихід із групи.

- Поговоримо про Камерун. Ця команда дещо екзотична для нас. З африканцями ми грали тричі: два рази з Лівією, останнього разу перед чемпіонатом світу 2006 року, а вже на самому Мундіалі - з Тунісом. А от з хлопцями з «африканської глибинки» ще не зустрічалися. Ти любиш екзотичних суперників?

- (Сміється) Справді, Камерун − екзотичний суперник, але він є флагманом африканського футболу. Хоча матч буде товариським та до нього треба підійти серйозно. Ми розуміємо, що ця гра − підготовка до Чорногорії і вона повинна піти нам на користь.

- Ти бачив якісь трансляції матчів Кубку африканських націй?

- Я дивився матчі цього чемпіонату, але не довелося подивитися жодного матчу за участю Камеруну. Після Ето’о, я цю команду взагалі не знаю, але, впевнений, що тренери нам покажуть їхні ігри.

- Своєрідний момент: сезон вже закінчився, але ще є ігри збірної. Як ти вважаєш, це - плюс чи мінус? Адже всі, мабуть, думками у відпустці?

- Так, чемпіонат закінчився, всі повинні бути у відпустці, але ми - професіонали і повинні робити свою справу. Тим більше, ми повинні захищати честь України. Не повинно бути таких думок, що всі у відпустці, а ми працюємо. Зараз потрібно думати лише про майбутні ігри і провести їх на високому рівні.

- Ти, як один з найдосвідченіших футболістів, будеш мобілізувати своїх молодих колег, настановляючи, що це дуже важливий матч для нас?

- Ми будемо намагатись допомогти, але всі і так розуміють: ця гра - найголовніша. Нам потрібно добре підготуватися до протистояння і провести матч на високому рівні. Всі ми − і команда, і вболівальники − повинні думати про результат, який дозволить нам грати на чемпіонаті світу у Бразилії!

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме