FootBoom ⚽ Украинские Национальная сборная Украины Колишній президент УПЛ Томас Грімм - про зрив матчу Ліги націй Швейцарія - Україна
^

Колишній президент УПЛ Томас Грімм - про зрив матчу Ліги націй Швейцарія - Україна

1727
Колишній президент УПЛ Томас Грімм - про зрив матчу Ліги націй Швейцарія - Україна
Фото - en24.news

На думку Грімма, в Люцерні прийняли помилкове рішення.

- Перша інформація від УЄФА з'явилася близько 11.15. Спочатку українська команда не могла повірити, з'явилася недовіра.

Відповідальні особи відразу почали шукати можливі варіанти вирішення ситуації. Думали залучити команди U-21 або U-20. Десь близько 13.00 команда отримала документ про порядок дій щодо збірної України.

Я перебував з генеральним секретарем УАФ в готелі Люцерна, коли надійшли неприємні новини. Документ відправили і мені в електронному форматі. Причиною називали запобігання неконтрольованого розповсюдження коронавірусу серед збірної України і населення в цілому.

Не можу зрозуміти цю причину, особливо частину про населення. Протокол УЄФА передбачає неможливість контакту з місцевим населенням. Крім того, було зазначено, що невідомо точно, скільки в збірній України інфікованих навіть серед тих, у кого негативні тести.

- Ви впевнені, що українці завжди дотримувалися всіх заходів карантину?

- Не можу відповісти на це питання, тому що не був з делегацією в дорозі. Скажу тільки, що за весь мій час в готелі разом з делегацією всі без винятку носили захисні маски.

- Судячи з усього, українців помітили на території готелю, коли вже була постанова про карантин. Виглядає недбальством.

Читайте также: Збірна України завершила своє перебування в Швейцарії: багато вільного часу, іспанський шок, шлях додому

- Я покинув готель близько 13.00. Тоді в українців ще не було документу про карантин. На мій погляд, він ще не був тоді оформлений з юридичної точки зору. Але всі гравці і тренери відразу після тренування вирушили по своїх номерах.

Я очікував, що хтось особисто привезе в готель українцям постанову про карантин і пояснить наслідки. Але коли я залишав готель, цього не було.

- Але потім лікар кантону Люцерн відправив команду на карантин.

- Я не можу зрозуміти це рішення. Це не пропорційно. У порівнянні з сусідніми країнами, в Швейцарії досить помірні обмеження щодо стримування ковіду. У більшості кантонів все ще можна піти в ресторан, в тому числі в Люцерні.

Теоретичний ризик для здоров'я був для обох сторін, а не для населення. Тут умови не йдуть в порівняння з матчами чемпіонату з футболу або хокейних матчів

- Чому?

- Тому що гравці не живуть разом в готелі. Вони повертаються додому після матчів. Тому у них є великий ризик зараження. У цьому ж випадку вся делегація перебуває під постійним контролем і живе в готелі. Небезпеки для мешканців Люцерна не було.

Контакту з населенням не було. Якби визнали небезпеку для жителів, потрібно було вжити додаткових заходів. Якби рішення про те, чи проводити матч, залишалося за УЄФА і асоціаціями, ця зустріч нікому б не завдала шкоди. Це вже не має нічого спільного до спорту вищого рівня.

Я просто питаю себе: де більший ризик зараження? У ресторані, де близько 100 гостей без тестів або на полі, де є 22 людини зі свіжими негативними тестами.

Гравцям добре знайомий ризик зараження, вони грають кожні вихідні проти футболістів з негативними тестами, які теоретично можуть бути носіями вірусу.

- Ви юрист, довгий час працювали в ФІФА, УЄФА. Чи виграє Швейцарія справу?

- Можу тільки здогадуватися. Але цієї дискусії можна було уникнути, якби лікар кантону Люцерн не прийняв помилкове рішення. Наприклад, можна було перенести матч на 18 листопада і ще раз протестувати збірну України. Було б 13 доступних футболістів – можна грати.

Будь-яке рішення по матчу, яке вирішить долю переможця не на полі, буде несправедливим. Жеребкування може навіть бути не на користь Швейцарії.

Можливо, матч зможуть перенести на 2021-й. Може, в рамках підготовки до Євро-2021. На мій погляд, в УЄФА немає обмежень, щоб провести матч в наступному році. Це було б найсправедливішим рішенням, — сказав Грімм.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Источник: sector.depo.ua

Статьи

Все статьи
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения