Главная Украинские Национальная сборная Украины Михайло Фоменко: "Важливо закінчити клубний сезон в Україні до 19 травня"
^

Михайло Фоменко: "Важливо закінчити клубний сезон в Україні до 19 травня"

649
Михайло Фоменко: "Важливо закінчити клубний сезон в Україні до 19 травня"
Фото - Денис Руденко, Footboom

Головний тренер національної команди України Михайло Фоменко наголосив на важливості швидшого завершення клубного сезону в Україні для підготовки збірної до Євро-2016, а також прокоментував прихід нового спеціаліста до свого тренерського штабу.

- Михайле Івановичу, хочеться запитати Вас про один важливий момент для збірної України. Усі знають, що у червні національна команда візьме участь в чемпіонаті Європи, але не всі розуміють, що нам важливо, аби клубний сезон закінчився раніше, а «синьо-жовті» мали більше часу на підготовку до континентальної першості. До Прем’єр-ліги було скеровано відповідний лист з проханням провести фінал Кубка України не пізніше 19 травня та щоби чвертьфінальні матчі відбулися якомога раніше.

- Ще на початку грудня, коли ми складали план-підготовки збірної до фінальної частини Євро-2016, ми зверталися з проханням до Прем’єр-ліги організувати кінцівку чемпіонату та Кубку так, аби ми мали у своєму розпорядженні футболістів національної збірної вже 19 травня. Таке прохання було озвучене мною на засіданні Виконкому ФФУ у грудні. Після цього заступник голови комітету національних збірних команд Семен Альтман наголосив про це на зустрічі із генеральним директором Прем’єр-ліги Петром Івановим. Далі уже справа за рішенням Прем’єр-ліги. Ми своє прохання висловили, як тільки стало зрозуміло, що збірна виступатиме у фінальній частині Євро-2016.

- Перед таким важливим турніром кожен день підготовки має значення. Відтак важливо, аби збірна мала викликаних гравців у своєму розпорядженні якомога раніше?

- Звичайно. В разі виконання нашого прохання ми отримаємо більше днів для підготовки, а також матимемо змогу дати футболістам відпочити. Адже перший збір національної команди після закінчення клубного сезону – відновлювальний. Ми запланували провести тижневий збір разом з сім’ями (при цьому футболісти тренуватимуться), а вже на наступному зібранні розпочнемо безпосередню підготовку до Євро-2016.

- Ми не такі часті учасники подібних форумів і клуби мають розуміти, що виступ на Євро є представництвом інтересів всієї України. Якщо їхні гравці на чемпіонаті Європи зіграють успішно, це буде чудовою рекламою для самих клубів!

- І не тільки реклама клубів. Згідно з регламентом, за кожного гравця – учасника Євро клуби отримуватимуть від УЄФА певні кошти. Гадаю, що в цей непростий час вони будуть доречними.

- Нова людина з’явилась у тренерському штабі: Андрій Шевченкоотримав Ваше запрошення. Цікаво було б почути Вашу думку з приводу цього молодого спеціаліста?

- Ми, нинішні колеги Андрія, також свого часу так закінчували кар’єру гравця і розпочинали свою тренерську кар’єру. Тим більше, в Андрія Миколайовича великий досвід роботи з видатними тренерами. Він пройшов гарну школу у славетних клубах, і тому в нього є достатньо інформації, аби поділитися з гравцями та втілити свої задуми в життя. Свого часу він був видатним гравцем, і, дай Боже, щоб він став таким же великим тренером.

- Ви зможете допомогти в його тренерському становленні досвідом, а він, з іншого боку, може принести якісь свіжі ідеї від себе...

- Так. Як я вже казав, він має великий досвід співпраці зі світовими тренерськими іменами, і тому в нього є чудова можливість поділитися своїми знаннями не лише з тренерським штабом, а й з гравцями. Це природній процес.

- Тим більше, що у нашому тренерському штабі є сплав досвіду і молодості…

- Я неодноразово говорив в індивідуальних бесідах з гравцями: людина сама визначає свій вік. Є люди, яким 20 років, а в житті їм за 70-80 років. А є люди, яким 100 років, а вони відчувають себе на 20 років. Так що, все залежить від індивідуальних якостей особистості.

Оцените
Поделитесь
Источник: ФФУ

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме