FootBoom ⚽ Украинские Национальная сборная Украины Михайло Фоменко: "Важливо закінчити клубний сезон в Україні до 19 травня"
^

Михайло Фоменко: "Важливо закінчити клубний сезон в Україні до 19 травня"

1084
Михайло Фоменко: "Важливо закінчити клубний сезон в Україні до 19 травня"
Фото - Денис Руденко, Footboom

Головний тренер національної команди України Михайло Фоменко наголосив на важливості швидшого завершення клубного сезону в Україні для підготовки збірної до Євро-2016, а також прокоментував прихід нового спеціаліста до свого тренерського штабу.

- Михайле Івановичу, хочеться запитати Вас про один важливий момент для збірної України. Усі знають, що у червні національна команда візьме участь в чемпіонаті Європи, але не всі розуміють, що нам важливо, аби клубний сезон закінчився раніше, а «синьо-жовті» мали більше часу на підготовку до континентальної першості. До Прем’єр-ліги було скеровано відповідний лист з проханням провести фінал Кубка України не пізніше 19 травня та щоби чвертьфінальні матчі відбулися якомога раніше.

- Ще на початку грудня, коли ми складали план-підготовки збірної до фінальної частини Євро-2016, ми зверталися з проханням до Прем’єр-ліги організувати кінцівку чемпіонату та Кубку так, аби ми мали у своєму розпорядженні футболістів національної збірної вже 19 травня. Таке прохання було озвучене мною на засіданні Виконкому ФФУ у грудні. Після цього заступник голови комітету національних збірних команд Семен Альтман наголосив про це на зустрічі із генеральним директором Прем’єр-ліги Петром Івановим. Далі уже справа за рішенням Прем’єр-ліги. Ми своє прохання висловили, як тільки стало зрозуміло, що збірна виступатиме у фінальній частині Євро-2016.

- Перед таким важливим турніром кожен день підготовки має значення. Відтак важливо, аби збірна мала викликаних гравців у своєму розпорядженні якомога раніше?

- Звичайно. В разі виконання нашого прохання ми отримаємо більше днів для підготовки, а також матимемо змогу дати футболістам відпочити. Адже перший збір національної команди після закінчення клубного сезону – відновлювальний. Ми запланували провести тижневий збір разом з сім’ями (при цьому футболісти тренуватимуться), а вже на наступному зібранні розпочнемо безпосередню підготовку до Євро-2016.

- Ми не такі часті учасники подібних форумів і клуби мають розуміти, що виступ на Євро є представництвом інтересів всієї України. Якщо їхні гравці на чемпіонаті Європи зіграють успішно, це буде чудовою рекламою для самих клубів!

- І не тільки реклама клубів. Згідно з регламентом, за кожного гравця – учасника Євро клуби отримуватимуть від УЄФА певні кошти. Гадаю, що в цей непростий час вони будуть доречними.

- Нова людина з’явилась у тренерському штабі: Андрій Шевченкоотримав Ваше запрошення. Цікаво було б почути Вашу думку з приводу цього молодого спеціаліста?

- Ми, нинішні колеги Андрія, також свого часу так закінчували кар’єру гравця і розпочинали свою тренерську кар’єру. Тим більше, в Андрія Миколайовича великий досвід роботи з видатними тренерами. Він пройшов гарну школу у славетних клубах, і тому в нього є достатньо інформації, аби поділитися з гравцями та втілити свої задуми в життя. Свого часу він був видатним гравцем, і, дай Боже, щоб він став таким же великим тренером.

- Ви зможете допомогти в його тренерському становленні досвідом, а він, з іншого боку, може принести якісь свіжі ідеї від себе...

- Так. Як я вже казав, він має великий досвід співпраці зі світовими тренерськими іменами, і тому в нього є чудова можливість поділитися своїми знаннями не лише з тренерським штабом, а й з гравцями. Це природній процес.

- Тим більше, що у нашому тренерському штабі є сплав досвіду і молодості…

- Я неодноразово говорив в індивідуальних бесідах з гравцями: людина сама визначає свій вік. Є люди, яким 20 років, а в житті їм за 70-80 років. А є люди, яким 100 років, а вони відчувають себе на 20 років. Так що, все залежить від індивідуальних якостей особистості.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Источник: ФФУ
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме

Статьи

Все статьи
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения