FootBoom ⚽ Турниры Украинские Favbet Лига Олександр Чижов: "Вболівальники в Севастополі — одні з найкращих в Україні"
^

Олександр Чижов: "Вболівальники в Севастополі — одні з найкращих в Україні"

1514
Олександр Чижов: "Вболівальники в Севастополі — одні з найкращих в Україні"
Фото - shakhtar.com

27-річний центральний захисник «Іллічівця» розповів про те, як відбулося його повернення в Маріуполь і поділився враженнями про тренувальний збір у Ялті.

— Олександре, як швидко вирішилося питання вашого переходу з ФК «Севастополь» в «Іллічівець»?

— Маріупольський клуб для мене не чужа команда, я тут грав свого часу на правах оренди. І як тільки «Севастополь» перестав бути зацікавленим у моїх послугах, Микола Петрович Павлов подзвонив і запитав мене, чи немає бажання повернутися в «Іллічівець». Я довго не роздумував і дав згоду, підписавши з клубом повноцінний контракт.

— Не так давно ваш партнер по «Севастополю», а тепер і «Іллічівцю» Віталій Віценець в інтерв’ю розповів про ситуацію, що склалася в кримському клубі, і причини, що спонукали його змінити ФК…

— Те, про що говорив Віталик, а саме про затримки з виплатами — це правда. Пішов з команди Олег Кононов і все відразу змінилося в негативний бік. Почалися затримки з виплатами преміальних і зарплати. Як мені здалося, керівництво клубу взагалі відвертається від команди, інтерес до футболу в босів пропав. І кількох гравців, в тому числі й мене, вигнали з клубу не тому, що ми не підходили команді за ігровими якостями, а саме через неузгодженості з вищеназваних питань. Дуже шкода, адже вболівальники в Севастополі — одні з найкращих в Україні, вони гідні того, щоб місто мало сильну команду.

— Крім «Іллічівця», у вас були ще варіанти продовження кар’єри?

— Варіанти були, але я віддав перевагу Маріуполю. Адже добре знаю тренерський штаб на чолі з Миколою Павловим, колектив, місто. Мені надійшла пропозиція повернутися, яку я з радістю прийняв.

— Микола Павлов сказав, що Віценець, Чижов і Гречишкін повернулися в «Іллічівець», як до себе додому. Поділяєте думку наставника?

— Звичайно. Відчуття саме таке. Знаєте, чому я змушений був свого часу піти в ФК «Севастополь»? Через проблеми зі здоров’ям у моєї дитини. Терміново потрібно було змінювати клімат. Я пояснив Миколі Петровичу ситуацію, і він дав «доб­ро». І на даний момент сім’я залишається в Севастополі, а я переїжджаю в Маріуполь. Будемо поки жити окремо.

— Перший збір традиційно «Іллічівець» провів у Ялті, де наставник запропонував гравцям масу тестів: сім прискорень на 50-метровому відрізку, п’ять відрізків по 300 метрів, тест Купера (забіг на максимальну відстань за 12 хвилин), подолання Царської стежки (7 км 700 метрів) з медболами (м’ячами вагою 3,6 кілограма) та інші. Який з них дався вам найважче?

— Це — тест «п’ять по 300». Він найважчий, його не всі проходять. Під час складання цього тесту у деяких гравців просто відмовляли ноги. А, приміром, тест Купера для мене — це дуже просто, приблизно, як піти погуляти. Ще важкий тест — Царська стежка, якщо бігти його в повну силу. Нам Микола Петрович трохи полегшив завдання: вся команда повинна була вкластися в 25 хвилин. Ми один одного підтримували, і всі хлопці пробігли, вклалися в норматив. Хоча маршрут там дуже непростий: спуски, підйоми…

— А хто з гравців, враховуючи всі тести, показав кращі результати?

— Артем Путівцев, Сергій Шевчук та Віталій Віценець. Ці хлопці на всіх тестах постійно займають провідні позиції, перебуваючи в трійці призерів.

— У Ялті «Іллічівець» у всіх трьох спарингах переміг. Були здолані «Жемчужина», «Титан» та ПФК «Олександрія». Свідомо підбиралися суперники не з вищого дивізіону?

— Важко сказати, це питання в компетенції тренерів. Мені здається, просто ми зіграли з тими командами, які в той період, як і ми, були на зборах в Криму. Зараз поїдемо в Туреччину, там будуть суперники серйозніші. У Ялті ми проводили матчі після тестів, перебуваючи під серйозним навантаженням. Тренери хотіли подивитися наш функціональний стан. Причому футбольне поле було дуже важким, адже в Ялті йшли дощі. Вважаю, що ми здали свої іспити на «відмінно», не тільки впоравшись з тестами, але і взявши гору над опонентами в іграх. У Туреччині зараз на якісних полях будемо відточувати тактико-технічні компоненти.

— Ви не вперше проходите під керівництвом Миколи Павлова важкі збори в Ялті. Наскільки ця робота потім дає сили в сезоні?

— Це фундамент нашої фізичної готовності, якого вистачає до кінця сезону. У фізичному плані з «Іллічівцем» мало хто з команд в Україні може посперечатися. Так, переграти нас можна, але не можна перебігати.

— У парі з ким на зборах в Ялті вас пробував Микола Павлов?

— Я грав і з Колею Іщенком і Олексієм Полянським. Але на зборах немає основного складу. Нас було 32 гравці, і всі хлопці мали ігрову практику. Тільки на третьому зборі буде награватися основний склад, який і розпочне другу частину чемпіонату.

— Не секрет, що «Іллічівець» в поточному чемпіонаті не ставить великих завдань. Що ж для вас є стимулом?

— Я вважаю, що за потенціалом футболістів «Іллічівець» повинен посідати п’яте-шосте місце в чемпіонаті. Природно, що в сезоні-2013/2014 ми постараємося піднятися якомога вище з нинішньої дев’ятої позиції, а ось вже в наступному чемпіонаті, я думаю, керівництво буде ставити серйозніші завдання. Будемо намагатися потрапити в зону Ліги Європи. Президент клубу цього хоче, вболівальники теж хочуть і у гравців є велике бажання. Микола Петрович виводив вже «Ворсклу» на міжнародну арену, він знає, як туди пробитися і як там грати. Тому будемо всі разом прагнути до цієї мети. Думаю, ми її досягнемо.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме

Статьи

Все статьи
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения