FootBoom ⚽ Турниры Украинские Favbet Лига ФФУ отвечает "Карпатам"
^

ФФУ отвечает "Карпатам"

1081
ФФУ отвечает "Карпатам"
Фото - ffu.org.ua

Федерация футбола Украины продолжает дискутировать с ФК "Карпаты" и на сей раз дала ответ генеральному директору львовского клуба Игорю Дедышину и пресс-службе львовян, прикрепив к нему ряд документов. Приводим текс, опубликованный на официальном сайте ФФУ в оригинале:

Генеральний директор «Карпат» Ігор Дедишин та прес-служба клубу продовжують публікувати безпідставні звинувачення на адресу структурних підрозділів та керівництва ФФУ.

Оперуючи винятково фактами та документами, пропонуємо громадськості самостійно зробити висновки.

1. З приводу заяви ФК «Карпати» від 23.10.2014. Прес-служба ФК «Карпати» звинуватила Будинок футболу у цілеспрямованій атаці на клуб. Борги клубу названі надуманими. Окремо робиться спроба приниження структурних підрозділів Федерації:

«Надумані борги наш клуб не платить лише через те, що відповідні рішення маріонеткових судів, підконтрольних окремим діячам ФФУ, є злочинними».

За 2 роки існування Палати з вирішення спорів (надалі – ПВС) ФФУ, цей орган розглянув близько 200 справ.

Всі рішення, що приймаються ПВС ФФУ, ґрунтуються на чітких нормах ФІФА, УЄФА та законодавства України. Найкращим мірилом професіоналізму Палати є рішення міжнародного спортивного арбітражу – CAS. Так, на рішення ПВС за 2 роки було подано всього 17 апеляцій до CAS, причому 16 з них – повністю відхилені, одна задоволена частково (незначним чином скоригована сума компенсації, присуджена Палатою одній із сторін).

Це означає лише одне: рішення Федерації були прийняті у повній відповідності до закону.

Пан Дедишин двічі за останні 2 роки звертався до CAS з апеляціями. Результат прогнозований: обидві справи програні.

Свою подальшу відмову від звернень до CAS пан Дедишин пояснює значним розміром судових витрат – близько 30 тис. євро. При цьому він «скромно» замовчує той факт, що суд у Лозанні присуджує компенсацію всіх судових витрат за рахунок сторони, що програла.

Варто відзначити, що Палата з вирішення спорів неодноразово йшла назустріч клубу, виносила попередження і відтерміновувала законні санкції для ФК «Карпати». Натомість, за останні два роки з 9-ти рішень Палати клуб виконав лише два!

То де правда?

ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 1

ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 2 ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 3 ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 4

2. Щодо наклепу. За агресивну, неетичну, некоректну поведінку по відношенню до арбітра С. Бойка Ігор Дедишин, згідно рішення КДК ФФУ, має персональну заборгованість перед Федерацією футболу України у розмірі 50 000 грн. Клуб має несплачених штрафів за недисципліновану поведінку власних вболівальників на суму 130 000 грн. Окрім того, починаючи з кінця сезону 2013/2014 рр. і по сьогоднішній день, ФК «Карпати» перестав сплачувати внески за арбітраж. Зараз заборгованість за проведення матчів дорівнює 957 600 грн. Сукупна фактична заборгованість «Карпат» тільки перед ФФУ становить 1 137 600 грн.!

Сам Дедишин ніяк цей борг не коментує. Сума боргу продовжує накопичуватися.

ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 5

3. Щодо заборгованостей перед співробітниками. Ще перед початком сезону 2014/2015 рр., під час засідання Атестаційного комітету ФФУ (за особистої присутності Ігоря Дедишина), були встановлені та повністю підтверджені клубом заборгованості перед сімома футболістами. Найбільші з них - перед Артемом Федецьким (986 678 грн.) та Крістобалем (596 885 євро). Дедишин ці заборгованості не визнавав і знову публічно нарікав на органи футбольного правосуддя:

«Ми не будемо платити ці гроші, тому що прийняте рішення незаконне і ангажоване. Я впевнений, що там присутні корупційні та політичні складові.»

http://www.fckarpaty.lviv.ua/ua/news/13111/page.html

ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 6

Хоча листи до ФФУ свідчать про те, що борги є і Дедишин(!) просить знайти способи врегулювання проблеми. У листі до Федерації футболу України від 15 квітня 2014 р. Ігор Дедишин висловлює пропозицію щодо укладання угод з футболістами, перед якими є заборгованість:

«Основним запропонованим принципом для імплементації до таких угод має бути можливість надання клубу суттєвої розстрочки з виплатою одночасно з укладенням угоди лише частини заборгованості (10% від загальної суми передбаченої виплати), з перенесенням її основної суми на період від липня 2014 року, оскільки перспектива поступового погашення заборгованості є реальною лише з початком нового бюджетного періоду (чемпіонату 2014/2015)».

Таким чином, ще тоді керівництво «Карпат» визнавало заборгованості перед гравцями, які і досі не погасило. Але наступна частина звернення була написана вже мовою ультиматумів:

«При цьому, ФК «Карпати» акцентує увагу заявників, що небажання досягнення компромісу може поставити під сумнів подальше функціонування клубу в організованому футболі як таке, що, в свою чергу, не лише не принесе користі українському футболу, але і призведе до ситуації, в якій погашення заборгованостей заявниками не буде можливим взагалі ніколи».

ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 7

Продовжуючи прострочувати виплати, клуб надіслав на адресу голови атестаційного комітету І. Гатаулліна ще два листи від 6 та 19 червня, відповідно (за підписом Дедишина).

Генеральний директор «Карпат» в черговий раз просив про відстрочення заборгованості до моменту прийняття клубного бюджету 2014/2015 років, аргументуючи це тим, що у бюджет 2013/2014 рр. відповідні витрати не були включені. Але ж штрафи і дисциплінарні стягнення це лише мізерна частина боргу. Основний – заборгованість саме по заробітним платам. Постає питання: чому ФК «Карпати» не заклав у бюджет заробітні плати гравців?

Разом з тим, Дедишин в обох власноруч підписаних листах пообіцяв дотримуватись рішень ФФУ і особисто дякував за розуміння Ігорю Гатаулліну:

«Незалежно від будь-яких рішень, що будуть в подальшому прийняті атестаційним підрозділом ФФУ, ФК «Карпати» вдячні Комітету та особисто Вам за конструктивну позицію і терпіння при розв’язанні нашим клубом існуючих проблем.

Зобов’язуємось і надалі докласти максимум зусиль та невідкладно інформувати атестаційний підрозділ щодо динаміки вирішення вищевказаних питань».

ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 8 ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 9

ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 10 ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 11 ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 12

Більше того, у адресованій Прем'єр-лізі Декларації від 21 липня 2014 р. Дедишин підписується під наступним:
«Клуб визнає, як юридично обов’язкові, й зобов’язується дотримуватись Статутів, регламентуючих документів і рішень ФІФА, УЄФА, ФФУ й ПЛУ, а також визнавати юрисдикцію Спортивного арбітражного суду (CAS) в місті Лозанна, Швейцарія, у відповідності з положенням статей 59-63 Статуту ФІФА».

ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 13

Те саме зазначено у статті 2 Кодексу етики та чесної гри ФФУ:

«2. Регламент поведінки

Члени ФФУ: регіональні федерації, спортивні товариства, Професіональна футбольна ліга, асоціації, клуби, їх офіційні особи і команди, футболісти, арбітри, делегати ФФУ та фахівці з футболу – наголошують, що зможуть більш успішно співпрацювати на благо футболу за умови дотримання законодавства, статутних і регламентних норм ФІФА, УЄФА та ФФУ, виконання своїх обов’язків з чистою совістю, відкритим серцем і шаною один до одного.»

Зараз, з плином часу, можна стверджувати, що Ігор Дедишин не діє ні за прописаними у статутних документах ФФУ, ні за закріпленими у власній декларації нормами. Жодні зобов’язання перед ФФУ (тотожні передбаченим нормами ФІФА та УЄФА) клубом виконані не були. Підкреслюємо, з 9 останніх рішень Палати з вирішення спорів иконано лише два. До того ж, на сьогодні існує борг, згідно рішень КДК ФФУ, у розмірі більше мільйона гривень, який продовжує накопичуватись.

Всі прохання «Карпат» щодо відстрочки по виплатам гравцям спирались «на важку ситуацію із фінансуванням в українському футболі». Разом із тим, у своїх зверненнях Дедишин запевняв, що стабільності клубного бюджету нібито нічого не загрожує.

ФФУ отвечает "Карпатам" - изображение 14

В одному з останніх звернень «Карпат» взагалі зазначено, що проблема по виплатах взагалі не у грошах(!):

«І проблема зовсім не у загальній сумі цих штрафів, як це теж намагаються нав’язати громадськості наші опоненти. Ця сума, за великим рахунком, некритична для бюджету клубу, однак ми радше інвестуємо ці кошти у розвиток дитячого футболу чи спрямуємо їх на допомогу українським патріотам, які воюють за нашу землю у зоні АТО, аніж віддамо у брудні руки пройдисвітів».

http://www.fckarpaty.lviv.ua/ua/news/13223/page.html

Подив викликає те, що подібне звучить від імені клубу, який висловлював небажання витрачати кошти на міжнародні суди, а генеральний директор якого запевняв в ефірі одного з телеканалів, що гравці «Карпат», всі як один, отримують зарплатню у розмірі 5 тисяч гривень на місяць. Це лише в черговий раз підтверджує, що всі дії Дедишина спрямовані лише на генерування образливих тез щодо Федерації, а не на конструктив заради клубу.

4. Позиція Федерації. Поведінка Ігоря Дедишина останнім часом викликає багато питань. Пусті заяви, як ви бачите, абсолютно не відповідають фактам, які у повній мірі відображені вище з наведенням відповідних цитат і документів. Окрім телевізійних коментарів Дедишина, його підпис стоїть під кожним зверненням до ФФУ. Генеральний директор «Карпат» повністю ототожнив себе із ФК «Карпати», що не зовсім так. Адже «Карпати» - це клуб зі славетною історією і величезною армією вболівальників. При цьому Федерація, керуючись винятково буквою закону під час прийняття відповідних рішень, йде на безпрецедентні кроки, наражаючи себе на ризик. Вже другий сезон «Карпати» поспіль отримують ліцензію у виключному порядку, маючи старі, і накопичуючи нові борги. А останнім часом, Ігор Дедишин демонструє повну зневагу як до Федерації, так і до УЄФА та ФІФА, намагаючись зняти із себе будь-які зобов’язання, перестаючи платити бодай за арбітраж матчів, і роблячи клуб, по суті, частково дотаційним за рахунок Федерації. І що головне – Дедишин по сьогодні відмовляється від сплати боргів. Що ж до звинувачень на адресу ФФУ, то жодних доказів або документів навіть після запиту Комітету з етики та чесної гри Дедишин так і не надав!

Генеральний директор клубу, використовуючи абсолютно безпідставні звинувачення на адресу національної асоціації щодо упередженості стосовно «Карпат», паралельно сам веде клуб до прірви, порушуючи регламентні норми ФФУ, ФIФА та УЄФА та українське законодавство.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Источник: ФФУ
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме

Статьи

Все статьи
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения