Геннадій Зубов: "Коноплянці буде важко конкурувати з донецькими бразильцями"
^

Геннадій Зубов: "Коноплянці буде важко конкурувати з донецькими бразильцями"

443
Геннадій Зубов: "Коноплянці буде важко конкурувати з донецькими бразильцями"
Фото - shakhtar.com

Колишній півзахисник "Шахтаря" 1990–2000-х - про трансферні рухи "гірників" у літнє міжсезоння.

- "Шахтар" уже втратив лідерів - Вілліана й Фернандіньо, на черзі, схоже, Генріх Мхитарян. Як ці втрати можуть позначитися на грі команди?

- Не думаю, що це сильно позначиться на самому малюнку гри "гірників". Але не можна не визнати, що це - три бойові одиниці, які за рахунок індивідуальних якостей, мислення робили всю гру в команді. Однак у колективі є футболісти, які не поступляться їм за означеними показниками - Тейшейра, Дуглас Коста… І завдяки, насамперед, щойно прид­баному Фернандо "Шахтар" збереже звичний високий рівень гри. Команда не відходитиме від своїх тактичних схем.

- Наскільки Фернандо в опор­ній зоні зможе швидко замінити Фернандіньо? Ви бачили його гру?

- Складно сказати, скільки йому потрібно часу. Це досвідчений гравець і за такі гроші він із перших хвилин повинен відповідати цьому рівню та досягати тих цілей, які ставить перед ним "Шахтар".
Фернандо я бачив у грі. Це дуже хороше придбання. Він розвинений атлетично, в нього хороше мислення, добре працює з м’ячем, є прекрасна дистанційна швидкість, індивідуальна майстерність…

- І цей гравець збірної Бразилії не побоявся переходити в український чемпіонат…

- Перед тим, як їхати в Україну, він, напевне, спілкувався з донець­кими бразильцями. Йому, можливо, хотілося змінити обстановку, спробувати щось нове. Упевнений, він принесе користь "Шахтарю".

- Геннадію, що думаєте з приводу придбання Веллінгтона Нема та можливого придбання Фреда? Це - хлопці, які грають на близькій вам позиції крайніх хавів…

- Тут, перш за все, хочу звернути увагу на два фактори: у хлопців є висока швидкість і техніка.

- Ще зовсім недавно Інтернет ряснів чутками про можливе придбання "Шахтарем" Євгена Коноплянки. Як вважаєте, чи потрібен такий гравець "гірникам", чи йому краще продовжити кар’єру в Європі?

- Треба запитати у самого Коноплянки, де йому було би краще. Зрозуміло, що на позиції Євгена в "Шахтарі" дуже велика конкуренція, й дуже важко конкурувати з бразильцями, які втримують м’яч, як кажуть, на носі. Хоча Коноплянка дуже добре технічно оснащений і, якщо захоче, здатний на багато що. Уся справа у його рішенні.

- У центрі захисту в "Шахтарі" є Ракицький, Кучер, Чигринський, Кривцов. Вас не здивувало, що купили ще й досвідченого Олександра Воловика?

- Напевне, Мірчу Луческу конкуренція на даний момент у центрі захисту не влаштовує. А Олександр Воловик за час, відколи за ним стежили, показує простоту й надійність в обороні та здорово підключається при стандартах. Своїми діями змусив скаутів "Шахтаря" звернути на себе увагу та погляд самого Луческу. У тому, що Воловик, як мінімум, складе конкуренцію за місце в основі, не сумніваюся.

- Придбання молодого воротаря Богдана Сарнавського з київського "Арсе­налу" - на перспективу?

- Думаю, так. Напевне, донецькі тренери вважають Богдана одним із найперспективніших воротарів країни, тож клуб його й придбав.

- Після того, як "Шахтар" продав за великі гроші своїх лідерів, не вважаєте, що клубу потрібен гучний трансфер у зворотний бік?

- Дивувати, вважаю, нікого не треба. Подивіться, ось "Анжи" купує за шалені гроші гравців, а у них трохи не виходить. Не все вирі­шують нечувані трансфери. Так, футболісти - якісні й гроші - хороші… Але не завжди вони дають результат.
Були й в "Шахтарі" свого часу гучні трансфери в особі Лукареллі чи Кастільо. І далі що? Вони не здивували. Ці футболісти не склали навіть конкуренції тим хлопцям, хто грав тут.

- Враховуючи активну роботу на трансферному ринку "Динамо" й "Металіста", втрату "Шахтарем" своїх лідерів, чи може наступного сезону змінитися розподіл сил у чемпіонаті?

- Зараз цього ніхто не знає. Тяжко буде не тільки "Шахтареві", а й усім іншим. Новий чемпіонат не за горами, тож час усе покаже.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме