Мирон Маркевич: "Із "Карпат" цікавить максимум 1-2 футболісти"

Мирон Маркевич: "Із "Карпат" цікавить максимум 1-2 футболісти"

95
Мирон Маркевич: "Із "Карпат" цікавить максимум 1-2 футболісти"
Фото - metalist.ua

Головний тренер харківського "Металіста" Мирон Маркевич в інтерв’ю "Футбол 24" про відпустку, менталітет латиноамериканців та про корінь проблеми із українськими форвардами.

- Мироне Богдановичу, відається відпочити у відпустці? Мабуть, після здобуття "срібла", увага до вашої персони зі сторони журналістів суттєво зросла?

- Я уже звик до уваги (сміється). Я би не сказав, що зараз щось змінилося, раніше також багато спілкувався із представниками ЗМІ. Безперечно, трохи відволікає. Але це ж частина моєї роботи, тому не вправі нарікати.

- А на вулиці частіше впізнають?

- Трохи частіше. Після здобуття "срібла" пройшло мало часу, тому багато людей підходять, вітають.

- Відпочиватимете в Україні?

- Так, збираюся поїхати із дружиною в Ялту.

- А чому, скажімо, не на Канари чи в Емірати?

- Та які Канари… Люблю Ялту. Це місто мені сподобалося ще з тих часів, як у 70-х роках їздив туди на збори із «Карпатами». У Ялти є своя аура, дуже хороше морське повітря. Мені там подобається.

- Ви говорили про те, що мінімум п’ять новобранців буде в «Металіста». Під час відпустки переглядаєте відео ігор за участю потенційних новобранців?

- Наразі працює селекційний відділ клубу. Я ж підключаюся на кінцевому етапі роботи. Сучасні технології дозволяють не летіти в Харків чи ще кудись. Можна вдома ознайомитися зі всією інформацією.

- «Шахтар» робить ставку на бразильців, «Металіст» - більше на аргентинців. В менталітеті футболістів цих країн є суттєві відмінності?

- Ні, немає. Дуже схожі ці нації, із задоволенням працюють.

- Подейкують, що бразильці не люблять працювати, вони від футболу хочуть отримувати тільки насолоду. Це правда?

- Ні, не сказав би. Азеведо, Хав'єр, Вілліан та інші наші бразильці нормально працюють на тренуваннях, нічого поганого проти них сказати не можу. Це все стереотипи. Усе залежить від того, кого ти купив. Є, звісно, гравці із Бразилії, які погано працюють. Але таких одиниці. У них там величезна конкуренція, щоби потрапити в хорошу команду, потрібно багато працювати. Тому вони навчені професійному ставленню до роботи. А ті, хто легковажить тренуваннями, є серед представників будь-якої національності.

- «Карпати» влаштували розпродаж своїх футболістів. Немає в цій команді виконавців, які б могли вас зацікавити?

- Усе залежить від цін на гравців. Знаю, що 19 виконавців виставлено на трансфер. З них «Металісту» були б цікаві максимум 1-2 виконавці.

- Мироне Богдановичу, що з українськими нападниками? Чому в топ-клубах на вістрі атаки іноземці, а хороших доморощених форвардів можна на пальцях однієї руки перерахувати?

- Це проблема… І корінь її в одному – ніхто не займається дитячим футболом. Не беру Донецьк чи Харків. В нас також є проблема кваліфікації дитячих тренерів, рівень їхній настільки низький. Я ж постійно стежу за цим, за тренуваннями дитячих команд. Це дві дуже важливі проблеми. Якщо ми їх вирішимо, то з часом у нас будуть нападники. Зрештою, не тільки у форвардах проблема. У нас також немає воротарів. А наша школа голкіперів колись вважалася провідною. Треба починати з дітей та рівня дитячих тренерів. Наставникам потрібно давати хорошу зарплату, відправляти їх на стажування, робити усе, щоби вони хотіли працювати. А без цього розраховувати на те, що ситуація із своїми футболістами зміниться, не доводиться.

- Чи можна проблеми дитячого футболу вирішити тільки силами клубів Прем’єр-ліги (зрештою, навіть в еліті не усі клуби приділяють достатньо уваги своїм школам)?

- Однозначно не можна. Візьмімо «Говерлу».Там же не має місцевих футболістів. Уявіть, у цьому регіоні немає достойних виступати за головну команду області. Та раніше половина київського «Динамо» була із Закарпаття. І так повсюди. У Винниках ми утримуємо школу уже десять років, діти ходять, стараються. А якби у кожному містечку чи селі була своя дитяча команда, було би дуже добре. Сільські діти швидше гратимуть у футбол, вони цього дуже хочуть, оскільки не є такими розбалуваними, як міські діти. Це дуже серйозна проблема, особливо у нас на заході країни. Потрібно це вирішувати, будувати штучні поля. А у нас на увесь Львів тільки одне штучне поле.

- Наостанок, які завдання «Металіста» на наступний сезон?

- Про це ми ще не говорили. Спершу потрібно провести роботу на трансферному ринку. Частина гравців піде з команди, будуть новобранці. Ось ці процеси відбудуться, тоді і можна буде говорити про завдання на сезон.

Оцените
Поделитесь
Прогнозы
Перейти ко всем прогнозам
Оставили комментарии на форуме: 4
 • Да они столько денег заломят за того Голодюка, что легче сразу весь клуб Карпаты купить )

  0+ 0- 0
  +-
  Нанто
 • Ответ на сообщение Нанто -

  Да они столько денег заломят за того Голодюка, что легче сразу весь клуб Карпаты купить )

  Оптом всех купить за миллион и половину Гелиосу пару себе остальных в аренду

  0+ 0- 0
  +-
  Jim Morisson
 • Ничего, скоро Добкин-мл. подрастёт, сразу заиграет! Он же самого Роналду на поле выводил!))

  А из Карпат лично я взял бы Штилича. В последнее время он мало играет, но когда только появился - напоминал мне Рыкуна, настолько тонко пасовал впереди

  0+ 0- 0
  +-
  ivst
 • а я вот читал вчера что Курченко хочет выше подняться... а Богданыч не в курсе...

  0+ 0- 0
  +-
  Olegechek
 • Оставить комментарий на форуме Обновить

  Рейтинг Букмекеров