Вардан Ісраелян: "Для виходу в Лігу Європи достатньо вкомплектовані"

Вардан Ісраелян: "Для виходу в Лігу Європи достатньо вкомплектовані"

105
Вардан Ісраелян: "Для виходу в Лігу Європи достатньо вкомплектовані"
Фото - metallurg.donetsk.ua

Спортивний директор донецького "Металургу" ділиться враженнями від проведеної підготовки команди та щодо адаптації новачків у колективі .

Команда провела троє зборів. Ви регулярно спілкуєтеся з головним тренером, отож, напевне, знаєте, чи весь намічений обсяг роботи футболісти виконали?

— Так, із запропонованою тренерським штабом програмою гравці впоралися. Ніяких несподіванок, на щастя, не сталося.

— Що вас, як спортивного директора, найбільше порадувало в цей період, а що засмутило?

— Порадувало перш за все те, що підготовчі збори футболісти провели без серйозних травм. Так, у декого були незначні ушкодження, а зараз усі гравці перебувають у лавах. Що стосується якихось негативних моментів, то мені тут нічого сказати.

Мірча Луческу, наприклад, є прихильником надбання форми футболістами через ігри. Судячи з усього, Юрій Максимов дотримується іншої концепції, адже за три етапи команда провела лише 10 матчів…

— Погоджуся, в кожного тренера свій стиль роботи. Це — нормально. Наскільки знаю, Мірча Луческу давно практикує таку систему. Хоча тут ще треба враховувати те, що для «Шахтаря» офіційні поєдинки стартують набагато раніше, ніж для нас. Тому «Металургу» не було сенсу форсувати підготовку.
Щодо концепції Юрія Максимова, то треба зауважити: перш за все він акцентував на фізичній підготовці. В основному на це були спрямовані заняття та низка матчів.

— В активі донеччан чотири перемоги над «Рієкою» (3:1), МТК (4:2), «Медзи» (1:0) і карагандинським «Шахтарем» (2:1). Зрозуміло, що зустрічі — тренувальні. Та все ж, якою вікторією особисто ви були задоволені найбільше?

— На зборах, як правило, результати — не найголовніше. Але задоволені всіма переможними матчами нашої команди, незалежно від суперника. Вигравати завжди приємно. Плюс на такому позитивному тлі комфортніше, так би мовити, тренуватися й грати в подальших зустрічах.
В якій із переможних ігор «Металург» діяв краще за все, складно оцінити. Узагалі, вважаю, що поразки на зборах дали більше користі команді, ніж перемоги (сміється).

«Металург» почав підготовку до другої частини сезону нічиєю — 3:3 — з «Ян Регенсбургом» (потім ще була мирова з «Аланією» — 2:2. — Д. Д.) і завершив її також нічиєю, але з «Кубанню» (0:0). Наскільки за цей період команда додала в змісті, якості гри?

— Додала перш за все у фізичній підготовці. У цьому аспекті, на мій погляд, «Металург» навів лад. І ще: той план, який Юрій Вільйович намітив щодо гри, моделі дій команди в майбутніх офіційних матчах, був виконаний.

— «Металург» поступився в трьох спарингах, й у всіх із мінімальним рахунком: загребському «Динамо» і «Младе» (Болеслав) — 0:1, а софійському «Локомотиву» — 1:2…

— Думаю, в протистоянні з софійським «Локомотивом» наша команда однозначно не повинна була програвати. Упродовж усіх 90 хвилин зустрічі «Металург» багато атакував і створив значно більше, ніж суперник, небезпечних й голевих моментів. Але підвела реалізація. Водночас треба визнати, тренери провели безліч замін. Може, цей фактор якось уплинув…

— Як, на ваш погляд, улилися в колектив і проявили себе новачки — екс-«каноніри» Паньків та Польовий, а також Ебесіліо («Аякс») і Леонардо («Епосіс»)? Зрозуміло, що хлопцям потрібен час на адаптацію, та все ж, хто з них реально підсилить команду вже зараз і на яких позиціях?

— Переконаний, що голкіпер Паньків і лівий захисник Польовий швидко пройшли ознайомчий період. Їм, звичайно, допомогло те, що вони — українці, для яких великих несподіванок при зміні команди не відбулося. Хоча не можу сказати, що для Ебесіліо та Леонардо цей процес затягнувся. Ні, ці двоє крайніх півзахисників теж почуваються досить упевнено.

— Амбарцумян із «Бананца» й івуарієць Мокоро (АФАД) не підійшли «Металургу»?

— Амбарцумян, уважаю, талановитий молодий футболіст. Та оскільки він не розглядався як виконавець основного складу, було вирішено, що краще йому повернутися в «Бананц» й отримати там більше ігрової практики, ніж в «Металурзі». Але до кандидатури Амбарцумяна влітку плануємо повернутися.
У Мокоро теж багато хороших футбольних якостей, проте на цьому етапі йому складно було би пробитися в основу. І він поїхав додому.

— У спарингах «Металург» забив 16 м’ячів, на три менше пропустивши. Яка лінія, на ваш погляд, перед початком другої частини чемпіонату є найпроблемнішою?

— Мені складно відповісти на це питання. На зборах у спарингах багато чого награється. У тренера є певні завдання. Юрій Максимов зі своїми обовֹ’язками справляється. І справа не в тому, скільки забили чи пропустили…

— Віталій Іванко тренувався з молодіжним складом клубу. Зараз чутки його сватають до київського «Арсеналу». «Металург» на цього форварда не розраховує?

— Іванку необхідно більше ігрової практики. Усе-таки йому краще проявити себе в прем’єр-лізі, ніж у молодіжному складі, в якому ми його залишали. Зауважу, що на нього розраховуємо в подальшому, але зараз на півроку віддали в оренду столичному клубу.

— Однією з проблем донеччан у першій частині чемпіонату був заповнений лазарет. Щоб гравці швидше реабілітувалися, керівництво вчинило кадрові перестановки в медичній службі клубу. Уже помітні зміни в цьому векторі роботи?

— Так, зокрема на зборах. І щиро радію тому, що нині не лікується жоден футболіст.

— Для вирішення завдання завоювання путівки в Лігу Європи «Металург» достатньо укомплектований чи є позиції, які вимагають ще підсилення?

— Уважаю, укомплектовані саме під цю мету.

— На скільки відсотків, на ваш погляд, команда готова до офіційних матчів?

— До того, як відновиться чемпіонат, про це непросто говорити. Наскільки в процентному співвідношенні ми готові, покажуть тільки офіційні ігри.

— Весняну частину «Металург» почне 2 березня в Харкові. Як вважаєте, це добре, що відразу доведеться помірятися силами з одним із лідерів українського футболу, чи краще було би почати з команди трохи простішої?

— Пріоритети не розставляємо. Для нас немає різниці, з сильного чи слабкого суперника починати. Ми повинні бути готові грати з будь-яким опонентом, адже «Металург» хоче потрапити в єврокубки.

Оцените
Поделитесь
Прогнозы
Перейти ко всем прогнозам

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров