Сергій Свистун: "Підбір виконавців мене цілком задовольняє"

Сергій Свистун: "Підбір виконавців мене цілком задовольняє"

84

Наставник полтавської «Ворскли» Сергій Свистун розповів про плани команди на час зимової перерви, а також кадрові зміни в колективі.

— На першому тренувальному зборі в Туреччині дуже добре зарекомендувала себе наша молодь. Це, мабуть, найпозитивніший момент цього етапу підготовки (разом із першою командою в Туреччину полетіли молоді Бацула, Кунєв, Пердута, Рябушко, Момот і Ченбай. — ред.). Проте глобальні висновки наразі робити зарано: і про позиції, на яких бачу цих виконавців (у Туреччині захисники запросто могли грати в нападі й навпаки), і про їхні перспективи в головній команді. На першому зборі ми лише заклали хлопцям функціональну готовність, а те, як вони витримали навантаження, якраз і сподобалося. Утім, на другий збір, за тренерськими рішеннями, з нами не полетять Момот і Ченбай. Також нам не підійшов і сербський легіонер Петрович — він слабкіший за нашу молодь. До речі, те, як себе проявила остання, змусило задуматися, чи варто ще шукати багатокількісне підсилення цієї зими.

— Невже настільки задоволені комплектацією складу?

— Мабуть, немає жодного тренера, який був би задоволений повністю. Проте наразі підбір виконавців мене цілком задовольняє.

— Перший збір ознаменувався підписанням угоди із Сергієм Сілюком. Ви бачите цього футболіста в нападі чи півзахисті?

— Це дуже різноплановий виконавець, котрий може зіграти на обох флангах півзахисту, а ще — форварда у відтяжці чи на вістрі атаки. Цим нас Сілюк й підкупив. Ми на нього всерйоз розраховуємо.

— У першій частині чемпіонату найкращим бомбардиром «Ворскли» з шістьма м’ячами був Роман Безус, а ваша команда за кількістю влучень — третя знизу в чемпіонаті, хоч і ділить цю сходинку з іще чотирма клубами…

— Справді, певні проблеми в цій ланці є. Відтак у нашому тренувальному таборі ще з’являться нападники, котрі проходитимуть оглядини. Та, з іншого боку, в нашому розпорядженні є Бараннік, котрий продовжує набирати форму після ушкодження, Громов, котрий може зіграти в атаці. І, звісно ж, не забуваймо про Янузі. Загалом, ситуації, як було в останньому матчі першої частини чемпіонату проти «Карпат» (0:2. — А. В.), коли з різних причин могли розраховувати хіба на 12–14 гравців, уже немає. Натомість є широкий вибір, чим я дуже задоволений.

— Найімовірніше, на позиції Безуса гратиме Йован Маркоскі, який тривалий час у «Ворсклі» діяв саме на позиції плеймейкера. На вашу думку, Йован об’єктивно може стати рівноцінною заміною Романа?

— На цій позиції може зіграти не лише Йован (він, у свою чергу, може й функції опорника виконувати). У Туреччині випробовували на цій позиції ще й Валерія Куценка (нагадаємо, 26-річний півзахисник став першим зимовим новачком «Ворскли». — А. В.) та навіть Івана Кривошеєнка. Останній, до речі, приємно здивував.

— Після продажу ще й Олега Красноперова команда позбулася двох провідних гравців центра поля. Не остерігаєтеся, що ця зона навесні може стати проблемною?

— Мене завжди дивувало: ну, пішов один чи двоє футболістів, то невже з цього треба робити трагедію? Подивіться ж: у центрі можуть зіграти Чеснаков, Маркоскі, Куценко, Скляр… А коли їм грати, якщо не тепер? Так, Красноперов прекрасно справлявся зі своїми функціями й був лідером команди, проте в нас є кому його замінити. Також іще наголосив би на тому, що наразі питання комплектації складу не закрите.

— До слова, про Куценка: в нього був двосезонний простій у «Кривбасі», а потім — не найсильніший білоруський «Брест».

— Простій чи ні, а всьому є свої причини. Отже, не знайшов іще свій клуб, не зміг проявити себе повністю. Проте в Білорусі він отримував позитивні відгуки. Його навіть узимку запрошував до мінського «Динамо» Олег Протасов, однак Валерій усе ж обрав наш клуб. За підсумками першого збору, я ним задоволений.

— Гаразд, а на позиції лівого захисника, принаймні за підсумками першого збору, кого бачите замість Євгена Селіна?

— Однозначно відповісти не можу, адже перший збір не дав відповіді на всі запитання.

— Та все ж, на другий етап із командою полетять новачки? Скільки їх буде та на яких позиціях виступають ці виконавці?

— Їх буде двоє — йдеться якраз про лівого захисника з алчевської «Сталі» Сергія Чеботаєва (24 роки, 19 матчів у першій лізі нинішнього сезону, жодного гола, 4 жовті й 1 червона картки. — ред.) та голкіпера київського «Динамо» Анатолія Тимофеєва (20 років, жодного матчу в складі «молодіжки» «Динамо», минулої зими проходив збори з луцькою «Волинню», але не підійшов Анатолію Дем’яненку. — ред.). Окрім цього, в річну оренду до нас повернувся Павло Ребенок.

— Знаєте, коли «Ворскла» продавала Селіна й Безуса, всі очікували, що шукатимете їм заміну не серед вільних агентів, а серед футболістів, за яких будете готові заплатити чималу суму. Утім, наразі все відбувається за звичним сценарієм. Поясніть, це філософія клубу, небажання керівників витрачати гроші на трансфери чи вплив фінансової кризи?

— А хто вам сказав, що ми вже не будемо купувати? Зреш­тою, недавно до нас приїздив гравець збірної Греції, але не підійшов. Незабаром чекаємо на приїзд футболіста з Франції, тому все ще може бути. Але ставка на українців і своїх виконавців — напрям роботи тренерського штабу. Вірю, що ми на правильному шляху.

Оцените
Поделитесь
Прогнозы
Перейти ко всем прогнозам

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров