Мирон Маркевич: "Я був готовий піти з "Металіста"

Мирон Маркевич: "Я був готовий піти з "Металіста"

128
Мирон Маркевич: "Я був готовий піти з "Металіста"
Фото - Артем Тимченко, FootBoom.com

Футбольна Україна вже має відповідь на головне питання весняної частини чемпіонату України - хто здобуде "срібло" та путівку в Лігу чемпіонів. Драматичні перегони виграв "Металіст", який у передостанньому турі здолав "Дніпро" і відірвався від "Динамо" аж на шість очок. Докладніше про успіх розповів Мирон Маркевич, головний тренер "Металіста".

- Чи думали ви перед грою з "Дніпром", що вже за 90 хвилин вас підкидатимуть футболісти?

- Ні. Я мріяв про перемогу в цьому матчі й думав, що доля перепустки у Лігу чемпіонів вирішиться у Львові, адже в останньому турі "Металіст" грає з "Карпатами". Коли у Харкові пролунав фінальний свисток, до мене підійшов помічник і повідомив: "Таврія" виграє у "Динамо" 3:2. Чого-чого, а такого я не чекав. Зрадів неймовірно!

- Чому ваші футболісти не облили вас шампанським, як це зробив зі своїм тренером Анатолій Тимощук після тріумфу "Баварії"?

- (Сміється). Видно, мої футболісти не надіялися, що ми станемо срібними призерами достроково. Ось і не накупили шампанського.

- Як правильно казати: ви йшли до цієї мети аж вісім років чи лише вісім років?

- Думаю, ми могли й раніше вибороти право грати в Лізі чемпіонів, але чомусь марнували свої нагоди. Та я міг бути срібним призером ще у 1999 році, коли очолював "Карпати". Після першого кола ми були на третьому місці, відставали від другої команди лише на два чи три очки. Однак мене звільнили з роботи... У "Металісті" ж нас переслідував синдром бронзових нагород.

- Цієї весни в інтернеті ширилися чутки про "прохолодність" ваших взаємин з новим президентом "Металіста". Чи припускали ви, що можете бути звільнені, якщо не здобудете путівку в Лігу чемпіонів?

- Запевняю, я маю чудові взаємини з новим президентом "Металіста". Але тепер можу покласти руку на серце і признатися: якби ми всьоме поспіль стали бронзовими призерами, я б попросив начальство відпустити мене. Хоча мій контракт із "Металістом" закінчується аж через чотири роки. "Бронза" означала б, що я топчуся на місці. Тому я готовий був піти з "Металіста". Керівництво клубу не знало про таке бажання. Футбольна доля покерувала так, що ми виграли путівку в Лігу чемпіонів. Значить, я потрібен "Металістові".

- У чому, на вашу думку, запорука успіху харків'ян?

- У бажанні футболістів. Я відчував, як вони рвуться в Лігу чемпіонів. І я їм тільки допомагав. Також ми відчували підтримку уболівальників. Вони постійно передавали нам своє тепло.

- Чому не кажете про селекційну роботу? Експерти дивуються, як це Маркевич знаходить легіонерів, що без адаптації вливаються в колектив...

- Це заслуга усієї селекційної служби. Хлопці активно шукають гравців, я їх проглядаю й приймаю остаточне рішення. Ми зважаємо не лише на талант. Беремо тих, які справді можуть нам допомогти. А так званих гастролерів, які приїжджають у Європу на заробітки, а не для кар'єрного зростання, вираховуємо миттєво.

- Президент "Металіста" обіцяє виділити гроші на підсилення для добротного виступу в Лізі чемпіонів? На які саме позиції запросите гравців?

- Ми вже почали працювати на трансферному ринку, щоб улітку підписати контракти з новими виконавцями. Зараз можу лише сказати, що шукаємо підсилення на кожну ланку. Не приховую, що проблему з українськими футболістами ще не вирішено. Хоча радію з того, що віднедавна у нашому складі грає п'ять виконавців з українськими паспортами.

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: 9
 • ой Мироне! непереборщи!

  скромніше з бандригами-=

  0+ 0- 0
  +-
  ДЗЕНЯ
 • "якби ми всьоме поспіль стали бронзовими призерами, я б попросив начальство відпустити мене. "Бронза" означала б, що я топчуся на місці"

  Это не "Металлист" выиграл серебро, а "Динамо" опустилось до бронзы.

  0+ 0- 0
  +-
  Бульдозер
 • Ответ на сообщение Бульдозер -

  "якби ми всьоме поспіль стали бронзовими призерами, я б попросив начальство відпустити мене. "Бронза" означала б, що я топчуся на місці"

  Это не "Металлист" выиграл серебро, а "Динамо" опустилось до бронзы.

  Это можно было бы утверждать, если бы МХ играл также как и ДК...

  0+ 0- 0
  +-
 • Спасибо, Мирон Богданович!

  0+ 0- 0
  +-
  Лола
 • Ответ на сообщение Цап-царап (Харків) -

  Это можно было бы утверждать, если бы МХ играл также как и ДК...

  Все говорили весь сезон о кризисе "Динамо", не так ли? Чехарда тренеров и игроков! В "Динамо" в этом сезоне на поле выходило более чем в два раза больше игроков, по сравнению с МХ. О какой стабильности, сыгранности и качестве игры можно говорить в таких условиях?

  Теперь посмотри ещё раз на цитированные слова Маркевича. Смысл их не в том, что "якби ми всьоме поспіль стали ... ", а в том, что "если бы мы не обошли ТАКОЕ "Динамо". Вот представь только - ТАКОЕ "Динамо" и опять выше!!! Какие бы болячки, хромота и катаклизмы у "Динамо" ни были бы, а они всё одно вверху! Тут враз и закончилось бы терпение и у руководства клуба, и у болел, причём ещё до того, как он сам бы об этом подумал.

  Маркевичу банально повезло.

  0+ 0- 0
  +-
  Бульдозер
 • Ответ на удаленное сообщение nervlad -

  "Бюджет "Металлиста" постоянно увеличивался, условия для роста мастерства постоянно улучшались, а вот результаты стояли на одном месте. Аж до последнего сезона, когда мы вдруг увидели катастрофическое, анти-рекордное(!), отставание от лидеров! И, что препечально для Маркевича, как раз в тот момент, когда бюджет достиг максимума за все годы. Таким образом при Маркевиче чётко прослеживается обратная регрессия - больше денег, хуже результат!"

  Серьёзный (Харьков)

  28.02.2013 19:09

  http://www.ua-football.com/userblogs/post/d827a9a6...

  Ну и ... ?

  0+ 0- 0
  +-
  Бульдозер
 • Ответ на удаленное сообщение nervlad -

  А мозгёнками встряхнуть слабо..?

  Ну ладно, ты меня таки убедил в том, что уже вполне овладел способностью копировать и сеять чужие мысли. А как насчёт своих собственных?

  0+ 0- 0
  +-
  Бульдозер
 • Ответ на удаленное сообщение nervlad -

  Пустая трата времени, мой друг.

  Золотые слова!

  0+ 0- 0
  +-
  СКАЗОЧНИК
 • Ответ на удаленное сообщение nervlad -

  А мозгёнками встряхнуть слабо..?

  Та скажи йому прямо! А то він робить вигляд, що не розуміє, нащо ти приводиш "чужі слова" . Бо я не я, і пісня не моя !-:))))

  0+ 0- 0
  +-
 • Оставить комментарий на форуме Обновить

  Рейтинг Букмекеров