Володимир П’ятенко: "Є гравці, яких ми хотіли би бачити в своїй команді, ведемо переговори"

Володимир П’ятенко: "Є гравці, яких ми хотіли би бачити в своїй команді, ведемо переговори"

80
Володимир П’ятенко: "Є гравці, яких ми хотіли би бачити в своїй команді, ведемо переговори"
Фото - metallurg.donetsk.ua

новопризначений наставник донецького «Металурга» Володимир П’ятенко розповів про те, наскільки знайомий із потенціалом нинішньої команди, та торкнувся кадрових питань.

Пане Володимире, де вас застала новина про призначення на посаду головного тренера?

— У Донецьку.

— Хто вам повідомив про це?

— Спортивний директор клубу Вардан Ісраелян. Коли Сергій Ташуєв перейшов в «Анжи», наші керівники терміново зайнялися пошуком нового наставника. Уже не знаю, чи були у них якісь кандидатури, але Вардан Михайлович практично відразу підійшов до мене і запитав, чи готовий я взяти на себе відповідальність за команду. Я сказав, що зможу.

— Беручи до уваги, що ви працюєте в структурі «Металурга», сумнівів, чи приймати рішення, не виникало?

— Погодився зразу.

— Наскільки добре знаєте команду?

— Відсотків на 70-80.

— Як часто під час сезону вдавалося переглядати матчі «Металурга»?

— Майже не пропускав поє­динків, адже я працюю в клубі. До речі, гравці академії і команди U-19 обов’язково відвідують матчі основної команди, вболівають, переживають. Я, як керівник академії «Металурга», основну увагу приділяв розвитку дитячо-юнацького напрямку роботи в клубі. Але одне іншому не заважає. До речі, той факт, що я тепер не з чуток знайомий з усіма нашими командами та гравцями різних вікових груп, допоможе і в роботі з першою командою. Є перспективні хлопці, яких у майбутньому обов’язково залучатимемо до роботи з основою.

— Вардан Ісраелян сказав, що орендований Сергій Болбат повертається в «Шахтар». Це велика втрата для «Металурга»?

— Звичайно. У нас немає довгої лавки запасних, тому, як кажуть, кожен футболіст на рахунку. Крім Сергія Болбата, «Металург» ще залишили Георгій Зотов, Сергій Каретник, які перейшли в «Анжи», а також Геворг Казарян, який продовжить свою кар’єру в грецькому «Олімпіакосі». Але цьому процесу не можна завадити. Одні йдуть, інші приходять. Це — нормально.

— Які, на ваш погляд, в нинішньому «Металурзі» є проблемні позиції? Скільки гравців плануєте підписати?

— У нас є гравці, яких ми хотіли би бачити в своїй команді, тож ведемо переговори, але як вони завершаться, припустити складно. Узагалі, вважаю, потрібно запрошувати не менше п’яти футболістів. Однак справа не в кількості, а в тому, щоб хлопці підсилили гру, приносили користь «Металургу». Ось над цим селекційна служба й працює.

— Чи є у вас пріоритети: віт­чизняні виконавці чи легіонери?

— Ні. Головне, повторюся, щоби гравці були якісні. Ми часто беремо молодих футболістів — як українців, так і зарубіжних, з перс­пективою зростання. Ось, наприк­лад, молодого Васю Прийму свого часу запросили, а тепер він виріс в основного виконавця, дуже важливого у системі нашої гри. А взагалі, в селекції працюємо в різних напрямках.

Сьогодні можна говорити про те, що з алчевської «Сталі» повернули трьох молодих талановитих гравців: Віталія Тимофієнка, Євгена Трояновського і Максима Дегтярьова.

— Це була ваша ініціатива?

— Це ініціатива клубу, і я тільки «за».

— Перед вами керівники клубу вже поставили цілі та завдання на наступний сезон?

— Поки ще на цю тему ми не розмовляли. Адже зараз у країні, зокрема Донецькому і Луганському регіонах, дуже напружена ситуація, тому багато футбольних питань, поки що, залишаються відкритими.

— Чи визначали варіанти запасних стадіонів, якщо в Донець­ку не дозволять грати?

— Ні, ми ще не розглядали інші стадіони. Звичайно, дуже переживаємо. Ми всі хочемо грати тільки в Донецьку.

— У розмові зі мною, підбиваючи підсумки минулого сезону, Сергій Ященко зазначив, що при такому підборі гравців, який є в «Металурзі», він заслуговував перебувати в турнірній таблиці вище шостої позиції. Ви згодні?

— Це складне запитання. Я згоден, що футболісти в «Металурзі» зібрані дуже хороші. Але де повинен перебувати «Металург» — вище чи нижче — все це розмови. Команда посіла те місце, на яке заслужила. Напевне, могла бути вище на одну-дві позиції, або навпаки, нижче шостого місця. Щоби детальніше це проаналізувати, робити певні висновки, треба перебувати всередині команди.

Сергій Ташуєв, віддаючи вам кермо влади командою, нічого вам не радив?

— Ні. Він поїхав якось швидко, залишивши боєздатний колектив.

— Стиль «Металурга» не зміниться?

— Хотілося, щоби «Металург» грав в сучасний, видовищний футбол, який подобається і глядачам, і фахівцям.

Оцените
Поделитесь
Прогнозы
Перейти ко всем прогнозам

Оставить комментарий на форуме Обновить

Рейтинг Букмекеров