Віталій Кварцяний: "Не змирюся із ситуацією, коли гравець "відбуває номер"
^

Віталій Кварцяний: "Не змирюся із ситуацією, коли гравець "відбуває номер"

707

Віталій Кварцяний: "Не змирюся із ситуацією, коли гравець "відбуває номер"
FootBoom.com

Головний тренер «Волині» про кадрові питання команди.

- Віталію Володимировичу, на зборах в Євпаторії, які добігають завершення, працювали і гравці основного складу, і молодь з дубля та юніорської команди, і гравці, які перебувають в команді на перегляді. Часто про «Волинь» зараз пишуть як про команду, в якій відбувається кадрова революція…

- Причини усіх цих кадрових змін, про які ви кажете, зароджувалися ще до мого приходу в команду. На жаль, склалася така ситуація із Лопесом, Ілієвим, Занєвим – вони практично втекли з «Волині». Я, до речі, не відраховував з команди жодного гравця. Тож тренерський штаб і менеджмент клубу зараз займається тим, аби стабілізувати склад. І повірте, що в цьому напрямку роботи так само багато, як і в суто ігровому сенсі.

- Кого може недорахуватися команда?

- У нас частина гравців не захотіла зменшити зарплати, які не відповідають їхнім можливостям, а решту гравців просто втекли в кінці сезону, а потім не з`явилися на тренувальний збір. Це Насонов, Лопес, Суботич, Занєв, Ілієв, Савич, Павлов, Пилипчук, Циркуненко. Напевне, агенти цих гравців забули чи не знають, що клуб виконував серйозні контрактні зобов’язання перед ними, принаймні у нас не така ситуація, як у «Кривбасі». Поведінка цих виконавців, зокрема втеча декого з них, також впливатиме на фінансові питання.

Як може професійний гравець так поводитися, як Суботич. То він не хоче грати, то хоче, то приїздить до Луцька, то їде в Швейцарію, заявляючи, що ще приїде. Як тренеру будувати команду? Як бути впевненим, що цей гравець не підведе всіх у найвідповідальніший момент?! Заявляю, що з нами залишаться ті гравці, які поїхали на збори.

- А як ви прокоментуєте ситуацію по Старцеву?

- Я шкодую, що він іде. В Ужгороді, наприклад, він дуже допоміг. Максим рівень свій підтвердив. Але зараз клуб не може домовитися з ним по фінансовому питанню. Його майстерність відповідає Прем`єр-лізі і клуб задоволений співпрацею зі Старцевим. «Волинь» дякує йому за максимальний професіоналізм.

- Нещодавно Сергій Пилипчук в інтерв`ю розповів про ваші з ним непрості стосунки…

- Я читав це інтерв`ю. У його словах на мою адресу здивувало багато речей. Чи має право Пилипчук оцінювати мене, якщо ми провели хіба кілька спільних тренувань? Під час моєї тренерської кар’єри у «Волині» пройшло приблизно 50 футболістів дуже високого рівня, половина з них - це гравці щонайменше національних збірних. А хто такий Пилипчук? У мене не може бути конфлікту із людиною, яку можна сміливо називати, непорядною у футболі. Таких нині багато розвелося, на жаль, в нашому футболі, в Росії, і, взагалі, у Європі.

- Через які причини Пилипчук не потрапив до основного складу «Волині»?

- Упевнений, він сам зіпсував відносини своїми не футбольними діями. Коли я прийшов у команду в травні, то відразу протестував усіх гравців в тому числі стосовно фізичної підготовки. І виявив, що функціональний стан майже усієї команди, хіба за виключенням кількох гравців, був дуже поганим, а в Пилипчука справи були особливо кепські. Сергій і обіграти нікого не міг, і м’яча на швидкості зупинити, падав постійно, спотикався… У матчах основного складу із юніорами та дублем я не помітив його гри, це було просто перебування на полі. А це був вже кінець сезону, коли вміння гравців мали б проявлятися максимально! Про свою ігрову форму Пилипчук забув, але про зарплату справно нагадував.

- Визначальним для вас стосовно Пилипчука стала ситуація напередодні гри із «Арсеналом»?

- І ця ситуація, і, як я сказав, його спортивна форма. А Пилипчук збагнув, що тренери помітили негаразди з його грою, і почав скаржитися про те, що в нього під ребром щось закололо і т.п. Не знайшли потім врешті-решт у нього нічого, хоч він разом із Занєвим і ще одним українським гравцем встигли втекти на лікарняний. І це у найважливіший для команди момент, коли вирішувалися турнірні питання! Хоч згодом один з українців згадав, що він спортсмен, а не ганчірка, і повернувся в стрій. Пилипчук згодом ще й два дні пропустив без поважних причин, а це вже серйозне порушення. І тепер він каже, що я конфліктна людина! Нехай ще пригадає ситуацію на зборах в Туреччині, коли команду тренував Анатолій Демяненко. Практично два місяці Пилипчук провів не на тренувальних зборах, а на курорті. За рахунок клубу не набував форму спортивну, а позбавлявся її…

- Бразилець Шумахер нині тренується з основною командою…

- Він був у команді. Йому не довіряли і він, як і Ян Масло, багато втратив. Спробуємо повернути його тренувальну і ігрову систему. Шумахер зараз добре тренується і будемо сподіватися, що спрацює в позитивному напрямі. В Ужгороді, наприклад, Шумі вийшов «на уколах» і активно зіграв на останніх хвилинах, власне він і штрафний той заробив, після якого ми відігралися! Пилипчук де тоді був? Чому з нами не поїхав? А я ламав голову, кого поставити у стартовий склад. Мені справді цікаво, у якій команді знайде себе Сергій?..

- Можливо, футболісти "задирають носа" через надмір уваги до них з боку ЗМІ?

- Так, я також іноді дивуюся, чому розмовляють частіше про навколофутбольні теми – фінанси, юридичні проблеми тощо, а про футбол – ані слова. От, чому б не запитати в Пилипчука про його голи, простріли, гру на добиванні, підкати, зароблені кутові, подачі з флангу чи просто про те, чи добросовісно він виконував умови контракту? Маю право стверджувати, що Сергій останнім часом у «Волині» «відбував номер», але отримував дуже пристойну зарплату. І з такою позицією гравців я ніколи не примирюся. Всі ідуть в атаку, а декілька боягузів залишаються в окопі.

Я хотів би, щоб футболісти чесно подивилися на все, що відбувається в команді з чистим серцем й оцінювали свої можливості саме на футбольному полі, а не в контрактах і в стосунках з агентами. Я не можу бути тренером-піонервожатим, який боїться сказати футболістам правду, який тільки обіймає і хвалить їх. У стосунках з гравцями має бути суто робота, субординація і дистанція. А зараз пішла мода на панібратство з футболістами. Такого бути не може!

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме