FootBoom ⚽ Турниры Украинские Favbet Лига Руслан Забранський: "Жалкую, що не погодився на пропозицію очолити запорізький "Металург"
^

Руслан Забранський: "Жалкую, що не погодився на пропозицію очолити запорізький "Металург"

1216
Руслан Забранський: "Жалкую, що не погодився на пропозицію очолити запорізький "Металург"
Фото - fcsevastopol.com

Екс-наставник «Миколаєва» проаналізував провальний виступ «корабелів» і розповів, як проходять пошуки нового місця роботи.

— Руслане Михайловичу, ви якось раптово зникли з футбольного виднокола. Видали чудову серію з «Миколаєвом» минулого сезону, зберегли команді прописку в першій лізі, й пішли…

— Та нікуди я не зникав, це ви, журналісти, про мене забули. Я вам уже неодноразово розповідав, що, крім футболу, в мене ще є бізнес, який тоді допоміг «Миколаєву» не знятися зі змагань і гідно завершити сезон. Із своїм завданням я впорався, й місто не втратило професійну команду. Трохи перепочивши, встиг попрацювати й на посаді директора СДЮШОР «Миколаїв».

Наскільки мені відомо, довго ви на цій посаді не протрималися. Чому вирішили піти?

— Після кількох місяців праці, відмовився від цієї посади, й на те були свої підстави. Оскільки всі свої заощадження я витратив на головну команду, підтримувати ще й школу змоги вже не мав.

Сподіваюся, за виступами «Миколаєва» в першій половині сезону стежили?

— За виступами, звичайно, стежив. Попри те, що команда нині перебуває на дні турнірної таблиці, переконаний, що «корабели» мали би перебувати в трійці призерів. Доказ тому: гравців нині активно розбирають інші клуби. Окрім того, наскільки мені відомо, більшість виконавців має щонайменше по кілька варіантів продовження кар’єри. Точно знаю, що Голенков і Черній найімовірніше залишаться в «Олександрії». Визначається з клубом Чучман, який має кілька цікавих пропозицій. Запрошують у хорошу команду й Ковальова. Хлопці часто телефонують, консультуються, тож, гадаю, без роботи вони не залишаться.

Чому в Олега Федорчука не склалося в Миколаєві?

— Запорукою успішного виступу за мого тренерства вважаю справжню згуртованість колективу. Гадаю, моєму наступнику не потрібно було нічого змінювати, а зосередитися над деяким удосконаленням командної гри, підсиленням буквально кількох позицій, і результат би однозначно був. А так, гадаю, причина провальної першої частини сезону в тому, що «зламався» колектив. Клімат у команді вже був не той. Я ж бачив, як футболісти грали без бажання та, як це не банально звучить, без вогнику в очах.

Не виникало бажання повернутися на тренерський місток?

— «Миколаїв» для мене — рідна команда. Дуже вже багато сил, здоров’я й фінансів було віддано цьому клубу, який для мене завжди буде на першому місці. Чи було бажання повернутися? А мене туди вже ніхто й не кликав.

Знаю, минулого зимового антракту вас запрошували в першоліговий «Геліос» і премєр-ліговий запорізький «Металург». Чи не шкодуєте, що не спробували сили у вищому дивізіоні?

— Якщо відверто — шкодую! Я ж до останнього вірив, що в Миколаєві буде футбол, і ми зробимо сильну команду, відтак лише зростатимемо. А мені пропонували в той час, між іншим, дуже хороші умови для роботи в «Геліосі» та в запорізькому «Металурзі», де почувався би в роботі в п’ять і десять разів краще — відповідно. За підсумком другої частини минулого сезону, ми були на позиціях лідерів. Гадаю, це може свідчити лише про одне — ми з тренерським штабом і командою довели всім, на що здатні.

Лише тепер, коли все переосмислив, зрозумів, що все ж треба було приймати пропозицію. Пригадую, ще коли був футболістом, опинився в подібній ситуації. Анатолій Заяєв був тоді тренером «Миколаєва». На мене виходили з реальними пропозиціями представники «Вердера» та «Галатасарая». Так ні ж, умовили дочекатися гри з київським «Динамо». Була інформація, що мене у своїх лавах хотів бачити сам Валерій Лобановський. Досидівся до того, що ні за кордон, ні в «Динамо» я так і не перейшов…

Чи є ймовірність того, що ще цієї зими ми побачимо вас на чолі однієї з команд?

— Зізнаюсь, у мене є одна проблемна риса, з якою нічого не можу вдіяти. Якщо комусь щось пообіцяв, то обов’язково дотримаю слова. Отож, коли надійшло запрошення від одного з клубів (з етичних міркувань не буду називати, якого саме), я дав згоду, але треба було трохи почекати. Що показово, у цей час отримав не одну цікаву пропозицію продовжити тренерську кар’єру. Запрошувала одна з команд першої ліги, два клуби із чемпіонату Білорусі та одна команда з Польщі. Між іншим, пропонували дуже хороші умови. Утім, я вже дав слово, тож і чекав. І в підсумку дочекався, що вже команди почали підготовку до весняної частини змагань, а я все чекаю! Надій, звісно, не втрачаю працевлаштуватися ще взимку, але тепер зрозумів: якщо кудись кличуть, потрібно, довго не роздумуючи, приймати реальні запрошення!

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме

Статьи

Все статьи
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения