Львівським "Карпатам" виповнюється 50 років

Львівським "Карпатам" виповнюється 50 років

95
Львівським "Карпатам" виповнюється 50 років

Сьогодні, 18-го січня 2013 року виповнюється 50 років з дня заснування футбольної команди «Карпати» – флагмана футболу всієї Західної України та одного з найпопулярніших клубів нашої держави.

Як і сьогодні, рівно 50 років тому, тобто 18-го січня 1963 року, мешканці Західної України готувалися до Щедрого Вечора напередодні одного з найбільших християнських свят – Хрещення Ісуса Христа. Втім, в одній із львівських квартир група солідних чоловіків була зайнята виключно земною справою – обирали назву для новоствореного футбольного клубу. Обговорювали довго, варіантів було чимало. Врешті решт зупинилися на назві «Карпати». Чому? Все дуже просто – вона насправді вказувала на цілий регіон, який мав презентувати футбольний коллектив міста Лева на зелених полях в той час Радянського Союзу.

І от з того дня сьогодні минає 50 років... Напевно ініціатори створення «Карпат» й гадки не мали, чим усе обернеться. Вони навіть не могли уявити, що нова команда невдовзі збиратиме повні стадіони, що у місті зародиться карпатівський дух. «Зелено-білим левам» судилося дуже швидко стати провідною командою в регіоні й улюбленою для багатьох вболівальників не лише в нашій країні, а й далеко за її межами.

В історії «Карпат» було різне. Найбільш пам’ятні сторінки – це виграш Кубка СРСР, вихід до елітного дивізіону радянського футболу, бронзові медалі чемпіонату України та участь в груповому турнірі Ліги Європи. Але були й болючі падіння, як то виліт з вищої ліги чемпіонатів Радянського Союзу та України. Було і сім років «клінічної смерті», коли партійні чиновники разом з військовими намагалися раз і назавжди знищити «Карпати», які мозолили їм очі і немов кістка стояли поперек горла. Не вийшло! Громада стала на захист улюбленого клубу і зробила все, аби відродити Народну команду!

«Карпати» мають непросту, але чудову піввікову історію і завжди виокремлювалися з-поміж інших команд незламним характером, згуртованістю, вмінням вести самовіддану боротьбу з першої до останньої хвилини. Недарма «Карпати» давно зажили слави кубкового бійця. Упродовж останніх років, які виявилися непростими, «Карпати» вкотре продемонстрували свій незламний характер і зуміли зберегти традиції. Тож можна не сумніватися, що незважаючи на не найкращі часи, які ми переживаємо сьогодні, вже в найближчому майбутньому «Карпати» знову вирішуватимуть найвищі турнірні завдання як на внутрішній арені, так і в Європі.

Оцените
Поделитесь
Прогнозы
Перейти ко всем прогнозам
Оставили комментарии на форуме: 5
 • З Днем Народження!

  Ще прийде час! ;)

  0+ 0- 0
  +-
  Serge
 • КУБОК ЛЬВОВУ!

  Сьогодні відбудеться грандіозне святкування 50 річчя - похід на Високий Замок і піро шоу.

  Многая літа.

  Гей зелені леви уперед до перемог...

  0+ 0- 0
  +-
  ДЗЕНЯ
 • вітання "левам".

  відродження і перемог. і той: "Кубок Львову!"

  0+ 0- 0
  +-
  detochkin
 • Ответ на сообщение detochkin -

  вітання "левам".

  відродження і перемог. і той: "Кубок Львову!"

  Навіки львову

  0+ 0- 0
  +-
 • Мої найщиріші вітання!!!

  0+ 0- 0
  +-
  Michman
 • Оставить комментарий на форуме Обновить

  Рейтинг Букмекеров