FootBoom ⚽ Турниры Украинские Favbet Лига Андрій Тотовицький: "Мене кликав "Страсбург", але не зумів домовитись із "Шахтарем"
^

Андрій Тотовицький: "Мене кликав "Страсбург", але не зумів домовитись із "Шахтарем"

670

Андрій Тотовицький: "Мене кликав "Страсбург", але не зумів домовитись із "Шахтарем"
Фото - Денис Руденко, Footboom

Півзахисник "Десни" Андрій Тотовицький розповів "Брутальному футболу" про бельгійський чемпіонат та пропозицію з Франції.

– Чому чимало українських футболістів переїжджають в Бельгію?

– Тому що це трамплін для майбутнього. Якщо є якісь мрії та цілі в житті. Зрозуміло, що якщо ти граєш там не в "Шахтарі", то важко перейти відразу в топ-чемпіонат, потрібен якийсь трамплін. Ось Бельгія ідеально підходить.

– Чому Бельгія не стала для тебе трампліном у інший європейський чемпіонат?

– Тому що я був у оренді, а це різні речі. Коли клуб має можливість тебе викупити, а коли просто оренда, то це інша справа. Я там нормально зіграв, у 20 матчах забив 6 голів. І в мене після того, як завершилась оренда в Бельгії, то була тоді пропозиція з Франції. Кликала команда, яка тільки піднялась з Ліги 2 в Лігу 1.

Перемовини тривали десь два місяці, ну і в результаті не вийшло домовитись з "Шахтарем". Вони сказали, що на мене розраховують в майбутньому та були готові віддати в оренду, або продати за велику суму. Ну а інша сторона не була готова заплатити такі гроші. Що за команда? "Страсбург". І ще пропонували залишитись в Бельгії, в "Кортрейку", а це вже було перед тим, як я перейшов до "Десни".

– У "Кортрейку" у вас була справжня солянка футболістів з різних країн. На якій мові спілкувались?

Читайте также: Андрій Тотовицький: "Всі чекають від "Десни" медалей"

– Англійською, всі розуміли. Я думав, що володію вільно цією мовою, поки туди не приїхав (сміється – прим). Знаєш, як в нас питають, чи ти знаєш англійську, ти такий, ну так, там 50 на 50. А приїжджаєш туди і розумієш, що ти "труп" взагалі. Наприкінці я вже краще говорив англійською. В принципі в плані футболу, я все розумів. Можливо, в побуті не дуже, але з часом ставало все краще.

– Зараз стежиш за "Кортрейком"?

– Так, взагалі за чемпіонатом Бельгії спостерігаю. Вони зараз на восьмому місці, останній матч виграли в "Генка" 2:1. Спілкуюсь з Жекою Макаренком періодично. І з адміністратором команди.

– Як гадаєш, чи заграє Олександр Філіппов у Бельгії так, як в УПЛ?

– Хотілось би вірити, що в нього все вийде. Сані потрібно дати трішки час, щоб він акліматизувався. Я дивився матчі, то він грає на всіх позиціях, а він чистий форвард. Ми там вже навіть сміялись в Інстаграмі з Фаворовим, що в нього новий скіл, подає кутові. Завжди був нападником, грав у завершальній фазі атаки, а зараз і зліва, і справа. Ми з ним говорили перед його переїздом, питав у мене, що і як.

– Чому навіть топово граючи у "Десні", важко потрапити до збірної України?

– Наскільки я знаю, то Шевченко казав, що для того, щоб потрапити до збірної України, то ти маєш грати в єврокубках. Вважаю, що це неправильно. Є чемпіонат України, пацани виділяються в "Зорі", в "Олександрії", чого їх не викликати. Ти ж не береш всю команду, а там одну-дві людини. В збірну викликають за те, що в певний момент ти показуєш свої здібності та виділяєшся.

Зрозуміло, що все залежить від команди, ну і не можна рівняти з Англією, але там з Чемпіоншипу викликають до національної збірної. Якщо людина заслуговує, то чому не дати йому шанс. Тому самому ж Сані Філіппову, він забив 18 голів, а навіть не потрапив у розширений список.

Головний тренер відповідає за результат, але футболіст заслужив виклик. Просто втрачається мотивація, ти починаєш легше до цього ставитись, коли так не дають шанс. Не знаю, що Саші ще потрібно зробити, щоб його викликали.

Читайте нас в мессенджерах

Оцените
Поделитесь
Оставили комментарии на форуме: loading
Оставить комментарий на форуме

Статьи

Все статьи
Здравствуйте!
Мы заметили что вы используете блокировщик рекламы. Очень просим отключить его для footboom.com Реклама основной источник дохода для нас. Без нее мы не сможем оплатить работу журналистов.
Добавить в исключения