Главная Украинские Favbet Лига Роман Григорчук: "Антонов у "Динамо"? Не можу обговорювати чутки"
^

Роман Григорчук: "Антонов у "Динамо"? Не можу обговорювати чутки"

489
Роман Григорчук: "Антонов у "Динамо"? Не можу обговорювати чутки"
Фото - Анатолий Спица, FootBoom.com

Головний тренер одеситів - про перемогу над "Динамо", насичений календар та чудову гру в обороні своєї команди.

- За рахунок чого "Чорноморцю" вдалося перемогти "Динамо"?

- Головне те, що нам удалося позбавити "Динамо" його сильних козирів. Ми не дали киянам використати їхні переваги. Мовиться про певну індивідуальну майстерність, комбінаційну гру й так далі.

- Зрозуміло, що до Києва ви їхали здобувати очки, перемагати, проте, судячи за перебігом подій, за рахунку 1:1 були згодні й на нічию?

- Не лукавитиму й скажу чесно: в тій грі нічиєю ми були би дуже незадоволені. Ця гра була виграшна з нашого боку. Ми були сильнішими в тому матчі. Коли пропустили в другому таймі м’яч, я розумів, що той гол не був закономірним, за якістю гри заслуговували на перемогу.

- Ваша команда професійно зіграла в захисті: кияни не мали достатньо нагод, аби забити. Чи робили установку персонально опікувати динамівських атакувальних гравців?

- Ні, маємо інакші принципи гри в обороні. Це, можливо, складалося таке враження й моментами видавалося, що так воно й було, але установки своїм оборонцям грати персонально проти динамівців я не давав. У нас узагалі персонального підходу до оборонних дій немає. Я би скоріше сказав, що в нас змішаний підхід: у якомусь конкретному епізоді дограється персонально.

- Періодами команда сильно притискалася до своїх воріт, із трибун було помітно, що ви неодноразово вказували своїм гравцям більше йти вперед. Чому півзахисники так глибоко "сідали"?

- Якщо суперник із м’ячем, і він за тридцять метрів од воріт, то як інакше команда повинна діяти? Це не означає, що команда притискається до своїх воріт. Я, навпаки, скажу, що в цій грі, та й в останніх матчах, ми дуже грамотно діємо в обороні. І це "притискання", може, було присутнє в деяких моментах, коли того вимагала ситуація.

- Особливої ротації у складі, порівняно з матчами в Лізі Європи й у тому ж таки матчі проти "Динамо", не було. За рахунок чого зберігаєте фізичні кондиції гравців за такого насиченого календаря? Зменшуєте навантаження на тренуваннях?

- Тут слід говорити про правильне дозування навантажень. Ви ж розумієте, що коли потрібно грати через два дні на третій і через три - на четвертий, то про якісь серйозні тренування мова, звичайно, не йде. Усе ж тут важливою є й психологічна сторона: потрібно, щоби самі футболісти вірили в себе, щоби чітко аналізували, глибоко сприймали, розуміли… Отакі питання зараз важливі.

- Ви говорите, що філосо­фією гри нинішнього "Чорноморця" є атакувальний футбол. Проте за 5 турів ви забили 5 м’ячів, і найрезультативніший рахунок був у матчі з киянами. Чому так? Накульгує реалізація чи суперники вимагали робити акцент на гру від оборони?

- Так, ми створювали багато нагод, голевих моментів, але далеко не всі зуміли реалізувати. Над цим, звичайно, потрібно працювати. Велику увагу приділяти виконанню, майстерності. Але ж теж потрібно розуміти, проти кого граємо. Очевидно, що в грі проти "Шахтаря" ми не можемо провести 60 атак за гру. Ми менше атакуємо, бо суперник дуже високого рівня. Тому тут варто все глибоко проаналізувати перед тим, як робити поспішні висновки.

- Останнім часом формується думка, буцімто, українці на сучасному етапі не надто вдало грають у нападі. Клуби, ті ж таки "Шахтар", "Динамо", надають перевагу в нападі легіонерам. У вас же фактично вся атакувальна сила – українці, а захист - легіонери. Тобто чи вважаєте, що атакувальний і результативний футбол можна показувати з українцями в нападі?

- Це таке питання, що тут можна годинами про нього говорити. Я не думаю, що українські футболісти не вміють атакувати, ну це просто смішно. У кожного своє бачення, й ми не маємо наміру під когось підлаштовуватися чи когось наслідувати. До того ж, у різних команд різні можливості, які дозволяють запрошувати футболістів. Але не вважаю, що в атаці повинні бути легіонери, а в обороні українці чи навпаки. Це просто абсурд!

- Чи можна говорити, що трансферна політика "Чорноморця" щодо адаптованих до українського футболу гравців себе виправдала?

- Вона виправдала себе на 100 відсотків! Усе склалося для нас якнайкращим чином.

- Ви вже почали вивчати албанський "Скендербеу", адже гра майже за тиждень?

- Зараз наше завдання - чітко й детально проаналізувати гру з "Динамо", розібрати з гравцями всі деталі й епізоди. Наступним кроком буде підготовка до гри з київським "Арсеналом". А вже тоді будуть єврокубки.

- У матчі з "Арсеналом" плануєте дати відпочити гравцям основи?

- Будемо дивитися й вирішувати. До гри ще є час. Потрібно вияснити, як футболісти почуваються, аналізувати результати тестування, провести опитування, а потім вже вирішувати. Зараз про це говорити передчасно.

- Це правда, що Антонов найближчим часом може перейти до київського "Динамо".

- Не знаю. Я не можу обговорювати якісь там чутки чи розмови.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме