Главная Украинские Favbet Лига Юрій Вернидуб: "Двадцять футболістів буде задіяно в лютневому тренувальному таборі"
^

Юрій Вернидуб: "Двадцять футболістів буде задіяно в лютневому тренувальному таборі"

450
Юрій Вернидуб: "Двадцять футболістів буде задіяно в лютневому тренувальному таборі"
Фото - sportnewsua.com

Головний тренер «Зорі» Юрій Вернидуб дав інтерв'ю за день до відновлення роботи

— Якими є базові принципи підготовки до весняної частини сезону?

— Цьогоріч вирішили провести два збори. Завтра (розмова відбулася у неділю. — Ю. О.) команда в повному складі збирається в Луганську. Гадаю, за два дні повинні впоратися з медоглядом. Паралельно відбуватиметься й одне тренування на день. Принципово будуватимуться такі на біговій роботі в аеробному режимі (без кисневого голодування. — Ю. О.). Невеликі навантаження на початковому етапі заплановані з тією метою, щоб футболісти після тривалої відпустки почали приходити до тями. Ще перед відпочинком були роздані спеціальні програми, за якими виконавці повинні були готуватися в індивідуальному режимі. Вони були підібрані кожному й включали в себе роботу в тренажерному залі.

— Мовиться про, так би мовити, підготовчий період…

— Так, два дні проведемо в Україні, а вже 16 січня вилітаємо до Туреччини на перший тренувальний збір, який триватиме до 2 лютого. На цей час заплановано троє спарингів. Точніше, три подвійні спаринги, щоби всі виконавці змогли отримати майже однакове ігрове навантаження. Це випливає з того, що на перший виїзд до Сіде планую взяти 28 футболістів, тому й про контрольні поєдинки домовлялися таким чином, щоби проводити зустрічі основних та дублюючих складів.

— Ігрові дні підбираються під конкретну дату, щоби була можливість закріпити на практиці певні тактичні компоненти, чи відштовхувалися від можливих опонентів?

— Це — перший тренувальний збір, тому ще до дебютної контрольної зустрічі ми проведемо з 16 по 24 січня тижневий мікроцикл. Спробуємо привести команду до ладу та закласти необхідний рівень фізичних кондицій. Проводитимемо дворазову роботу щодня. Уранці увага приділятиметься більшою мірою загальнофізичній підготовці, хоча про роботу з м’ячами так само не забуватимемо. Але основний акцент буде направлений на загальну витривалість (тренажерний зал), бігову швидкісно-силову роботу та вправи, направлені на покращення координації тощо. Натомість вечірнє заняття буде повністю присвячене техніко-тактичному напрямку роботи. Та навіть уранці на першій порі в Туреччині зроблю акцент на відновлення технічного арсеналу гравців, аби вони знову відчули м’яч. Після чого навантаження збільшуватимуться.

— І коли досягнуть свого піку?

— Якщо запитуєте, на якому з двох зборів це відбудеться, то скажу, що на першому. Усе ж він — дебютний і призначений для більш ґрунтовної роботи. Будуть конкретніші навантаження. Відповідно на цей період і заплановано лише троє спарингів. Але, якщо говорити про, як ви висловилися, «пікове навантаження», то саме контрольні зустрічі найкраще підходять під це поняття. Власне, під час гри навантаження й є найбільшими. Тому дуже важливо, щоби виконавці отримали рівномірну кількість ігрового часу. Щоб потім не виникло ситуацій, коли один зіграв 15 хвилин, інший — 90. Це впливатиме на командний баланс.

— Отож, на другому зборі (5–21 лютого) акцент уже робитиметься саме на ігрові компоненти?

— По завершенні першого етапу, після того, як переглянемо ще й потенційних новачків, також зменшимо кількість гравців у першій команді. Майже двадцять футболістів буде безпосередньо задіяно в лютневому тренувальному таборі та в останніх дванадцяти турах чемпіонату. Звісно, на цьому етапі підготовки акцентовано працюватимемо над тактикою та технічним арсеналом виконавців. Кількість контрольних ігор збільшиться.

— Цієї зими ви принципово змінили підхід до передстартової підготовки, зменшивши кількість зборів із трьох до двох. Що спонукало зробити такий крок?

— Якщо брати загалом, то в цілому суть не змінилася, адже в робочих днях ми нічого не втратили. Минулоріч було троє зборів, які тривали в основному по одинадцять днів, а в сумі це дало 33 доби підготовки. Однак мали набагато більше перельотів. А зараз, якщо порахуємо, то перший етап підготовки включатиме 15 робочих днів. І після двох діб відпочинку знову матимемо п’ятнадцять днів роботи. Практично те ж саме, але переваги — очевидні.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме