Олександра Рябоконя визнано кращим тренером 16-го туру Favbet Ліги
^

Олександра Рябоконя визнано кращим тренером 16-го туру Favbet Ліги

229
Олександра Рябоконя визнано кращим тренером 16-го туру Favbet Ліги
Фото - Денис Руденко, Footboom

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу зробила аналіз підсумків чергового туру української Favbet Прем’єр-Ліги сезону 2019/20.

Протистояння двох команд із першої п’ятірки за рівності очок було ключовим у поточному турі. Його переможець мав хороші шанси піти в відрив на грудневий цикл, тому обидві команди прагнули виграти й робили все для цього. У підсумку "Десна" завдала поразки олександрійцям, випередивши їх на три очки та не відпускаючи в значний відрив луганців і киян.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер чернігівської "Десни" Олександр Рябоконь. Його підопічні здобули домашню перемогу над ФК "Олександрія" (2:0), йдучи четвертими з мінімальним відставанням від найближчих конкурентів.

Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Очне протистояння двох реальних конкурентів у медальній боротьбі було надзвичайно важливим. Причому, учасник єврокубків – ФК "Олександрія" – до цього туру підходила з 4-матчевою безпрограшною серією в чемпіонаті, в гарній бойовій формі, маючи позитивний досвід матчів у Чернігові.

Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У плані кадрових втрат постраждали обидві команди: через дискваліфікацію в матчі проти недавніх одноклубників не міг допомогти "Десні" досвідчений Гітченко, а травми завадили зіграти ще кільком гравцям, зокрема, за кілька годин до гри випав воротар Паст. Але у гостей були також досить суттєві втрати: через травми не могли зіграти півзахисники Довгий, Ковалець і Протасов, основний форвард Ситало.

Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб детально проаналізував попередній матч із "Колосом" і радикально перебудував склад: у старті на гру з олександрійцями проведено відразу сім змін, які безпосередньо вплинули як на успішний результат, так і на зміну тактики. Після поразки від ковалівців було проведено дві вимушені заміни – травмованого Паста в воротах замінив Литовка, який повністю виконав свої завдання, а поруч із Імерековим вийшов не дискваліфікований Гітченко, а менш досвідчений Єрмаков. Замість Калитвинцева та Кузика вийшли Конопля та Картушов, замість Дегтярьова та центрхава Богданова – форварди Хльобас і Філіпов.

Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Численні зміни в стартовому складі призвели до перебудови тактики: якщо раніше команда грала з трьома центрхавами при номінальній побудові 4-2-3-1/4-1-4-1, то тепер "Десна" задіяла тактику 4-4-1-1, сповна використавши якості своїх форвардів. Так, команда спрацювала на Хльобаса, який мав свободу переміщень по всій ширині фронту атаки, за рахунок чого був завершувачем багатьох гострих атак, а також виняткове гольове чуття Філіпова, який здорово діяв у чужому карному майданчику.

Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

За останніх два місяці "Десна" здобула вдома 7 очок із 9 можливих, а в грі з олександрійцями перервала відразу кілька позитивних серій суперників (5-матчева безпрограшна серія у внутрішніх змаганнях, не пропускали більше одного м’яча за гру в чемпіонаті ще з літа). Найголовніше – це стратегічно важлива перемога, яка дозволяє чернігівцям іти четвертими,

Лауреат 16-го ігрового дня в номінації "Тренер туру" Favbet Ліги:

Олександр Рябоконь ("Десна" Чернігів)

Середній бал – 4,6

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме