Главная Украинские Favbet Лига Евгеній Цимбалюк: "Вісенте Гомес все бачить і може "провести виховну бесіду"
^

Евгеній Цимбалюк: "Вісенте Гомес все бачить і може "провести виховну бесіду"

402
Евгеній Цимбалюк: "Вісенте Гомес все бачить і може "провести виховну бесіду"
Фото - Денис Руденко, FootBoom

Хавбек "Олімпіка" Евгеній Цимбалюк в коментарі прес-службі УПЛ розповів про те, як його команду змінив іспанський наставник Вісенте Гомес.

— Євгенію, під кінець осені вже стало звичним говорити про "феномен "Олімпіка" часів Вісенте Гомеса". Як вам зсередини видно причини ренесансу команди?

— Основна причина — те, що наш тренер дуже багато працює, викладається на всі сто. Ми бачимо, як він старається, і нам самим хочеться відповідати його рівню й ставитися до футболу так, як він.

— Іще в нашому футбольному середовищі вкоренилася звичка говорити, що нинішній "Олімпік" є тактично підкованою командою. Як досягли цього, скільки часу приділяєте цьому елементу на тренуваннях?

— Стільки часу, як усім іншим елементам. Теорія у нас щодня, так само, як інші компоненти тренувань. У Вісенте кожна вправа продумана, кожній приділяється стільки уваги, скільки треба. Його специфіка — те, що у нас доволі часто перериваються тренування: якщо тренер бачить, що ми виконуємо щось не так, перериває заняття і заново пояснює. Звичайно, гравців таке трохи злить, і сам Вісенте каже: "Хіба вам це подобається?" Це стимулює нас усе робити правильно.

— Вісенте Гомес послуговується англійською мовою. Чи не створює це певних труднощів, адже навіть найпрофесійніший перекладач не завжди здатен відтворити всі нюанси того, що вимагає наставник?

Читайте также: Висенте Гомес: "Возьмите хотя бы "Золотой мяч" - обладателей приза среди украинцев больше, чем испанцев"

— Перекладачем у нас є тренер із фізпідготовки Антон Дяченко. Він — футбольна людина, котра знає гру з усіх боків. Переконаний, що він ідеально перекладає, доносячи до нас усі нюанси — навіть зміни настрою наставника.

— Якщо це не секрет, розкажіть, як іспанець поводиться на тренуваннях: чи часто підвищує голос, чи, можливо, він так само спокійний, як під час матчів?

— У нього індивідуальний підхід — до кожного гравця й до кожної футбольної ситуації. Прийшовши до нас, Вісенте спочатку хотів узагалі заборонити крик на тренуваннях, але з часом стало зрозуміло, що іноді й підвищити голос корисно. Якщо ми щось робимо не так, він усе бачить і може "провести виховну бесіду".

— У новітньому футболі України вже не раз спостерігався феномен, коли тренер, який хоче "прищепити" певній команді комбінаційну гру, так чи інакше упускає з виду фізичну підготовку. Проте у нинішньому "Олімпіку" можна побачити симбіоз — є і "фізика", і тактика, і гра, за якою приємно спостерігати.

— Розумію, про що йдеться… Чому у нас такої проблеми немає? На мою думку, далося взнаки те, що Вісенте вже тривалий час у футболі України: працюючи в "Динамо", він зрозумів нашу специфіку. Тому в самостійній праці йому легше.

— Чи практикуються в "Олімпіку" дворазові тренування?

— Тільки після пауз у сезоні. От недавно, коли грали збірні, ми три дні працювали в режимі дворазових занять.

— Цього сезону в різних матчах вас пробували не лише як опорника, а і як центрального оборонця. Чи не створює це дискомфорту? Чи, можливо, навпаки — "розширює горизонти"?

— Ніякого дискомфорту не відчуваю. В будь-якому разі, універсалізм — позитивний момент. Повторюся: Вісенте все добре відчуває і знає, коли, на якій позиції, якому футболісту зіграти.

— Іще про психологію: зовні здається, що футболісти вашої команди при нинішньому тренері завжди спокійні й грають однаково, і виграючи, і поступаючись.

— Так воно і є. Крім іншого, Вісенте сильний психолог, який знає, як знайти контакт із будь-яким футболістом. Він постійно говорить: головне — битися в кожному матчі, ніколи не здаватися, тоді результат точно буде.

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме
Лента новостей
09 апреля
08 апреля