Олександр Рябоконь - найкращий тренер 9-го туру Favbet Ліги
^

Олександр Рябоконь - найкращий тренер 9-го туру Favbet Ліги

549
Олександр Рябоконь - найкращий тренер 9-го туру Favbet Ліги
Фото - Денис Руденко, FootBoom

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги сезону 2019/20. Як повідомляє офіційний сайт об’єднання, "Десна" завдала розгромної поразки недавнім учасникам єврокубків і продовжує йти на другому місці, що на такому солідному вже відрізку турнірної дистанції можна називати однією з сенсацій чемпіонату.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер чернігівської "Десни" Олександр Рябоконь. Його підопічні здобули виїзну перемогу над ФК "Маріуполь" (4:0), вдруге в сезоні розгромивши суперників із групи претендентів на єврокубки на виїзді.

Номінальний результат команди – 5 (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Набирає оберти "Динамо", стабільно набирають очки ФК "Олександрія" та "Зоря" – після поразки від "Шахтаря" чернігівцям було важливо брати очки в Маріуполі, аби не погіршити своє положення в групі лідерів. На користь гостей говорила невдала серія суперника (ФК "Маріуполь" не виграє третій тур поспіль, у цих матчах йому вдалося забити лише одного разу) та вдала історія протистоянь з ним (всі попередні матчі в азовців "Десна" виграла).

Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4 (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У цьому матчі не міг допомогти гостям Богданов – найдосвідченіший і найбільш висококласний гравець центру поля, втім, Д.Фаворов не просто має навики гри в опорній зоні, а навіть регулярно грав на цій позиції в попередніх командах, тож заміна виявилася органічною, та ще й дала змогу проявити себе чемпіону світу серед молоді Коноплі (він посів місце справа в захисті, яке зазвичай закривав Денис). Також не міг зіграти Западня. Утім, у господарів теж були втрати – давно в лазареті форвард Фомін, а ще кілька гравців мали мікротравми.

Майстерність в роботі з кадрами – 5 (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після поразки від "Шахтаря" тренерський штаб "сіверян" провів три заміни – замість Богданова вийшов у стартовому складі Конопля (суть зміни ми пояснили вище), Калитвинцева замінив інший вінгер – Кузик, а замість А.Фаворова з’явився форвард Хльобас. Всі три рокіровки безпосередньо вплинули на результат гри.

Тренерська майстерність – 5 (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

В принципі, тактичну схему можна було б трактувати як незмінну, але є суттєвий нюанс. А.Фаворов діє як класичний атакувальний півзахисник, а от Хльобас, номінальний форвард, із глибини діє з націленням на ворота. Будучи гравцем, здатним зіграти між лініями, відкритися під пас на хід, якраз він і розхитав захисні побудови господарів, даючи адресу розрізним передачам.

Накопичувальний критерій – 4 (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поразка від чемпіона дещо похитнула лідерські позиції "Десни", але перемога в Маріуполі зберегла за нею другу позицію (при рівності очок із динамівцями, спрацювали додаткові показники, а саме – особисті зустрічі). У виступах чернігівців вирізняємо дві особливості: по-перше, найменшу кількість пропущених м’ячів, по-друге, розкуту гру на виїзді (у "сіверян" другий після "Шахтаря" показник гостьових зустрічей – 12 набраних очок). 4 матчі поспіль виграли підопічні Рябоконя на чужих полях, і які це були суперники – СК "Дніпро-1", ФК "Олександрія", "Динамо" та ФК "Маріуполь"!

Лауреат 9-го ігрового дня в номінації "Тренер туру" Favbet Ліги:

Олександр Рябоконь ("Десна")

Середній бал – 4,6

Оцените
Поделитесь

Оставили комментарии на форуме: loading


Оставить комментарий на форуме